علی قوی تن :

تمركزم بر اكران آثار در خارج از كشور است

تمركزم بر اكران آثار در خارج از كشور است به گزارش سام فیلم علی قوی تن كارگردان سینما بیان كرد كه تمركزش را روی اكران آثارش در خارج از كشور گذاشته است زیرا استقبال خوبی از آنها در آن سوی مرزها می گردد.


علی قوی تن كارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره زمان اكران فیلم سینمایی «پل سفید» اظهار داشت: این فیلم تولید سال ۹۵_۹۶ است كه ما اواخر خرداد ماه مراحل فنی آن را به آخر رساندیم كه نخستین نمایش آن در جشنواره فیلم های كودكان و نوجوانان اصفهان بود. وی اضافه كرد: پس از آن سه ماه طول كشید تا ما نسخه بین المللی این فیلم را با زیرنویس و استانداردهای لازم آماده نماییم و از شهریور هم «پل سفید» را به بازارهای جهانی عرضه كردیم كه موفق به بعضی از جوایز شد. قوی تن بیان كرد: ما برای نمایش این فیلم امسال برنامه ای نداریم زیرا چند كمپانی خارجی حاضر به اكران این فیلم در سینماهای هنری خود شده اند و ما با آنها وارد مذاكره شده ایم البته فیلم های قبلی من هم به همین شكل در كشورهای آسیایی و اروپایی اكران شده بود. كارگردان «پرواز بادبادك ها» اظهار نمود: با عنایت به بازار و شرایط سینمای داخل فكر می كنم بهتر است فیلم هایم را در خارج از كشور به نمایش بگذارم زیرا از آنها استقبال بیشتری می شود، بازگشت سرمایه دارد و اینكه ما مشكل سینماهای ایران را نداریم زیرا در اینجا سینماها بیشتر به دنبال فیلم های سرگرم كننده هستند ازاین رو ممكن است فیلم را دچار مشكل كنند بنابراین من فكر می كنم فیلم هایی مثل آثار من در اكران موفق نباشند از همین رو من چند وقتی است كه تمركزم را روی اكران در خارج از كشور گذاشته ام. قوی تن ادامه داد: از نظر من این مورد اشكالی ندارد زیرا به هرحال یك سری از فیلم ها باید در خارج از كشور اكران شوند بخصوص اینكه آثار من تربیتی و فرهنگی هستند از همین رو اكران چنین فیلم هایی در آن سوی مرزها به نفع ایران است و سبب صدور فرهنگ می گردد بر همین مبنا به نظر من بهتر است فعلا آثارم را در خارج از كشور به نمایش بگذارم. كارگردان «آفتاب، مهتاب، زمین» با اشاره به دیگر فعالیت هایش بیان كرد: هم اكنون مشغول انجام تحقیقاتی در شهرستان ها درباره موضوعات فرهنگی برای ساخت فیلم جدید هستم البته هنوز این مورد تبدیل به فیلمنامه نشده است.
وی عنوان كرد: موضوعات من بیشتر فرهنگی هستند و به معضلاتی توجه دارند كه درباره آموزش نوجوانان است و در واقع به مسایل تربیتی آنها مربوط می گردد. قوی تن در انتها توضیح داد: فكر می كنم تا اواسط بهمن ماه بتوانم نگارش فیلمنامه را به آخر برسانم. البته پس از تكمیل تحقیقات تصمیم می گیرم كه آن را در كجا كلید بزنم.
 

1396/11/05
13:47:38
5.0 / 5
4689
تگهای خبر: اكران , سینما , فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال