سكوت وزیر درباره بازداشت ادامه دار رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد

سكوت وزیر درباره بازداشت ادامه دار رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد سام فیلم: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر، در سخنانی با تاكید بر اینكه حضور حداكثری سینما و سینماگران ایرانی در عرصه های جهانی مورد نظر است، در عین حال ترجیح داد درباره برخی پرسش های روز عرصه فرهنگ و هنر اظهار نظر نكند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، عصر شنبه اول اردیبهشت ماه سیدعباس صالحی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - از پردیس سینمایی چارسو محل برگزاری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر بازدید كرد و در برابر پرسش خبرنگاران، فقط به پرسش های سینمایی جواب داد. این در شرایطی است كه ماجرای ساختمان سلمان مشهد كه به دستگیری رییس اداره ارشاد مشهد منجر گردیده است، همچون سوالات خبرنگاران از وزیر مشهدی فرهنگ و ارشاد اسلامی بود كه بی پاسخ ماند.
این در حالی است كه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد از چند روز گذشته، به دنبال برگزاری یك برنامه قرعه كشی در یك برج تجاری، در بازداشت به سر می برد. در زمان وقوع این رویداد كه با حكم قضایی انجام شده، سیدعباس صالحی در سفر عراق حضور داشت و تا كنون هم این وزارتخانه و شخص وزیر هیچ موضعی در قبال این اتفاق اعلام نكرده اند.
صالحی در حضور امروز خود در پردیس سینمایی چهارسو، محل برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر اما درباره این جشنواره اظهار داشت: به علت توجه بیشتری كه در جشنواره فجر به فیلم های ایرانی می شد، بخش بین الملل تحت الشعاع بخش داخلی قرار می گرفت، در حالیكه كاركردهای متنوعی از جشنواره جهانی و بخش بین الملل جشنواره وجود داشت كه به خاطر كمرنگ شدن، عملا این بخش توسعه پیدا نمی كرد.
او ادامه داد: ازاین رو با چنین استدلال هایی دو بخش ملی و جهانی از هم جدا شدند و روند رو به توسعه بوده است. با این حال نام فجر به معنای دهه فجر نیست و جشنواره فجر نسبتی است كه با نظام انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی می تواند پیدا كند.
صالحی در پاسخ به اینكه وزارت فرهنگ چه موضعی نسبت به حضور دو سینماگر ایرانی یعنی اصغر فرهادی و جعفر پناهی در جشنواره كن دارد و اگر بنا بر تعامل با سینمای جهان هست این روند چه ساز و كاری باید داشته باشد؟ اظهار داشت: طبعا نگاه تعاملی و ارتباط حداكثری با سینمای جهان موردنظر است و جشنواره جهانی هم با همین نگاه حركت میكند. در حضور جهانی هم با همین نگاه پیگیری صورت میگیرد و نگاه بر حضور حداكثری است. البته طبعا پاره ای قوانین مورد نظر هم وجود دارد كه باید رعایت شود. با این حال در این دو مورد خاص كه پرسیده شد، به موضع رسمی نرسیده ایم.1397/02/02
13:16:42
5.0 / 5
4583
تگهای خبر: جشنواره , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال