روایت بمباران شیمیایی سردشت در بادها كجا می میرند

روایت بمباران شیمیایی سردشت در بادها كجا می میرند به گزارش سام فیلم انیمیشن ۶ دقیقه ای بادها كجا می میرند به روایت بمباران شیمیایی سردشت می پردازد.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، انیمیشن «بادها كجا می میرند» از تولیدات جدید مركز گسترش سینمای مستند و تجربی به كارگردانی پژمان علی پور كه به مبحث بمباران شیمیایی سردشت در جریان جنگ تحمیلی می پردازد به مرحله انیمیت رسید. پژمان علی پور با تاكید بر اینكه این انیمیشن، تجربی، فرمالیستی، نمادین و تكنیكال است، اظهار نمود: تمام فیلم تراولینگی از روایتی اپیزودیك و نگاهی شاعرانه به زندگی در سردشت سه ماه پیش از بمباران شیمیایی، لحظه بمباران (هفتم تیرماه ۱۳۶۶) و سال ها پس از حادثه بمباران (۳۱ سال بعد) است كه تصاویر و اتفاقات به شكل انعكاس در آبی ساكن نشان داده می شود. وی ادامه داد: انتخاب این موضوع به ۱۵ سال پیش باز می گردد كه از آن زمان همواره این دغدغه را داشتم؛ واقعیت امر این بود كه بمباران شیمیایی سردشت كمتر مورد توجه فیلمسازان قرار گرفته و بیشتر به بمباران حلبچه توجه شده است همین امر در ذهنم مانده بود و همیشه به آن فكر می كردم تا سوژه درخوری پیدا كنم. سرانجام سال ۹۵ طرح این فیلمنامه را نوشتم و برای مركز گسترش ارسال كردم كه خوشبختانه تصویب گردید.
انیمیشن «بادها كجا می میرند» به مدت زمان ۶ دقیقه در مرحله انیمیت است و آبان ماه آماده نمایش می شود. در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: «موضوع فیلم درباره بمباران شیمیایی سردشت یكی از شهرهای استان آذربایجان غربی است كه در واقع اولین شهر شیمیایی شده جهان به حساب می آید كه در آن از گاز خردل استفاده شده است.» عوامل تولید انیمیشن «بادها كجا می میرند» عبارتند از نویسنده، كارگردان، انیماتور و تهیه كننده: پژمان علی پور، مدیر فیلمبرداری: قادر طه زاده، بازیگران رفرنس جهت بلوكینگ انیمیت: فواد چالاك، سرور داوودی، شادی محمدیان، آزاد آذرنیا، فرامرز نصرالهی، شادی پاكزاد، فرزاد جوانمردی، فریبا جوانمردی، مسعود نصوری، امید دادور، سروش ابراهیمی، تهیه شده در: مركز گسترش سینمای مستند و تجربی.

1398/03/01
23:56:44
5.0 / 5
4409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال