فیلمسازان ایرانی دست رد به سینه پائولو كوئیلو زدند

فیلمسازان ایرانی دست رد به سینه پائولو كوئیلو زدند به گزارش سام فیلم ایبنا نوشت: محمد قاسم زاده می گوید پائولو كوئیلو، نویسنده مطرح جهان كه به ایران آمده بود به فیلمسازان ایرانی پیشنهاد كرد تا با عنایت به اینكه ما قانون كپی رایت را قبول نكرده ایم یك نفر بیاید و كتاب «كیمیاگر» را فیلم كند اما كسی قبول نكرد.


محمد قاسم زاده اخیرا دست به انتشار كتاب «این سو واقعیت، آن سو خیال: گزیده داستان های كوتاه فارسی برای اقتباس» زده كه این كتاب دو جلدی از جانب كانون فیلم سازان جوان انتشار یافته و مقرر است كه در روزهای برگزاری سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم كوتاه تهران رونمایی شود.

محمد قاسم زاده در معرفی این كتاب اظهار داشت: «این كتاب از ۵۰ داستان نویسندگان معاصر ایرانی تشكیل شده است و بیشتر داستان هایی است كه بعد از انقلاب نوشته شده است. نگاه من به داستان های این مجموعه به این صورت بوده كه زمینه یا قابلیت اقتباس سینمایی در آنها وجود داشته باشد.» قاسم زاده همینطور به خرید حق رایت كتاب «كیمیاگر» اشاره نمود و اظهار داشت: «حدود ۲۰ سال پیش كمپانی برادران وارنر آمدند و حق رایت كتاب «كیمیاگر» پائولو كوئیلو را به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار خریداری كردند و هنوز هم آنرا نساخته اند. چند سال پیش كه پائولو كوئیلو به ایران آمده بود اظهار داشت كه رفتم و به شركت برادران وارنر گفتم كه حاضرم ۵۰۰ هزار دلار به شما بدهم و حق رایت كتاب را به من برگردانید كه قبول نكردند. حتی به فیلمسازان ایرانی پیشنهاد كرد تا با عنایت به اینكه ما قانون كپی رایت را قبول نكرده ایم یك نفر بیاید و این كتاب را فیلم كند تا آنها نسازند كه كسی قبول نكرد.» ۲۴۳


منبع:

1398/08/16
20:59:47
5.0 / 5
4247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال