مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند خبر داد

تقدیر از 3 فیلم برتر جشنواره فجر با رویكرد حفظ محیط زیست و مدیریت صحیح پسماند

تقدیر از 3 فیلم برتر جشنواره فجر با رویكرد حفظ محیط زیست و مدیریت صحیح پسماند به گزارش سام فیلم مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار داشت: از 3 فیلم برتر جشنواره فیلم فجر با رویكرد حفظ محیط زیست و مدیریت صحیح پسماند با اهدای تندیس «كاپ» و جایزه نقدی تقدیر می شود.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در امتداد اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی طرح كاپ، تفاهم نامه همكاری را با سازمان سینمایی كشور منعقد كرده است. این امر با هدف انجام برنامه ریزی های دقیق و كارشناسانه نسبت به حضور فعال در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر و بهره گیری از تمام پتانسیل های موجود بمنظور استفاده از قدرت رسانه در امتداد تغییر در فرهنگ محیط زیستی شهروندان و ارائه الگوی های جدید رفتاری صورت گرفته است.
صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: سینما، رسانه ای نافذ، اثرگذار و تعیین كننده است و امروزه در خیلی از كشورها برای بسترسازی و عملیاتی كردن برنامه ها و راهبردهای كلان ملی و بین المللی از آن بهره گیری می كنند.
وی با اشاره به این مساله كه مدیریت صحیح پسماند و كاهش اثرات سوء ناشی از تولید آنها نیازمند ارتقاء سطح دانش در جامعه و تغییر نگرش در این حوزه می باشد، اضافه كرد: بارها شاهد بودیم كه خیلی از مدها و مدلها ابتدا در سینما نمایش داده می شوند و سپس مردم از آنها الگوبرداری می كنند. این مساله می تواند بعنوان یك فرصت در حوزه فرهنگ سازی و مسائل زیست محیطی تلقی شود و با استفاده از آن در امتداد تغییر سبك زندگی افراد گام برداشت.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند ضمن ابراز خرسندی از فراهم شدن فرصت پیش رو برای بهره گیری این سازمان از پتانسیل های جشنواره فیلم فجر بعنوان بزرگترین رویداد سینمایی كشور اشاره كرد: در این رویداد با بررسی های كارشناسان سازمان مدیریت پسماند بعنوان داور، در بخش «تجلی اراده ملی» از 3 فیلم برتر با رویكرد حفظ محیط زیست و مدیریت صحیح پسماند با اهدای تندیس كاپ و جایزه نقدی تقدیر می شود.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، علیپور درانتها اشاره كرد: همین طور كارشناسان آموزش در طول برگزاری بزرگترین رویداد سینمایی كشور، از ساعت 15 تا 22 ضمن استقرار در سینماهای برگزار كننده جشنواره نسبت به معرفی طرح كاپ و ارائه آموزش های در رابطه با موضوع كاهش تولید پسماند و توزیع اقلام كمك آموزشی اقدام نموده و با عضو گیری از مخاطبین در چارچوب همیاران كاپ در امتداد همسو كردن فعالان حوزه هنر و رسانه با مسائل محیط زیست تلاش خواهند كرد.
منبع:

1398/11/11
21:24:50
5.0 / 5
4129
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال