معاون فنی سازمان نظام پزشكی تاكید كرد؛

تدوین یك برنامه دو ساله برای هم زیستی با كرونا

تدوین یك برنامه دو ساله برای هم زیستی با كرونا معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی ایران، اظهار داشت: باید حداقل یك برنامه دو ساله برای هم زیستی با كرونا داشته باشیم.به گزارش سام فیلم به نقل از مهر، محمد جهانگیری، در نشست «بهینه سازی و استفاده نظام مند از ظرفیت بخش خصوصی در شرایط هماهنگی کووید ۱۹» با اشاره به اینکه خواهان کمک و همراهی با وزارت بهداشت در زمینه پیاده سازی مطلوب نظام ارجاع و پزشکی خانواده هستیم، اظهار نمود: باید چیدمان خوبی را در سطح یک برای بهره مندی از ظرفیت های پزشکان عمومی داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه باید هم آوایی در حوزه ارائه خدمات رخ دهد، اضافه کرد: باید مباحث اقتصادی این مسئله مد نظر قرار گرفته و از پتانسیل نسخه نویسی الکترونیک در این راستا استفاده گردد.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به وجود دفتر نظام ارجاع و سطح بندی خدمات در سازمان نظام پزشکی، اظهار داشت: امیدواریم وزارت بهداشت نیز از این ظرفیت به وجود آمده به صورت ساختار مند استفاده نماید.
جهانگیری با اعلان اینکه باید برای توانمند سازی جامعه پزشکی بر اساس تفکر پزشکی خانواده برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم، اشاره کرد: تمامی اعضای نظام پزشکی که مداخله مستقیم با بیمار دارند باید از توانمندی در زمینه پزشکی خانواده برخوردار باشند و روی این مسئله کار اساسی صورت گیرد و در تمامی سطوح مانند ماما، فیزیوتراپیست، متخصصین و به خصوص پزشکان عمومی این کار صورت گیرد.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، افزود: در حوزه ساماندهی و مدیریت ارائه دهنده خدمات نیز باید کارهای لازم صورت گیرد خصوصاً در بخش مجازی و در واقع به یک برنامه ۵ ساله برای پیشبرد کارها نیاز داریم.
وی با تاکید بر حفاظت و حراست از پزشکان و ارائه دهندگان خدمات، اظهار داشت: باید حداقل یک برنامه دو ساله برای هم زیستی در کنار کرونا داشته باشیم و با تربیت نیروهای ذخیره و کمک از انجمن ها و موسسات، پیش بینی های لازم را برای جایگزینی نیروی تازه نفس داشته باشیم و مسائل روحی، معیشتی و محافظتی کادر درمان در اولویت کاری قرار گیرد.

1399/05/30
21:38:00
5.0 / 5
1931
تگهای خبر: خانواده , خدمات , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال