تاكید تهیه كننده ها بر رعایت پروتكل ها درپی فوت یك بازیگر

تاكید تهیه كننده ها بر رعایت پروتكل ها درپی فوت یك بازیگر رئیس اتحادیه تهیه كنندگان سینمای ایران اعلام نمود: این اتحادیه از همكاران تهیه كننده انتظار دارد در هنگام تولید همچون گذشته كلیه پروتكل های بهداشتی را رعایت نمایند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا طبق خبر رسیده از اتحادیه تهیه کنندگان سینما، سیدغلامرضا موسوی اظهار داشت: با عنایت به گسترش روز افزون کرونا و ضرورت حفاظت از همکاران هنگام تولید فیلم، ضرورت دقت بیشتر همکاران تهیه کننده در رعایت شرایط بهداشتی و پروتکل های ویژه تولید کاملا ضروریست.
او اضافه کرد: اتحادیه از کلیه همکاران انتظار دارد که علاوه بر بیمه مسئولیت مدنی و حوادث، حتما کارکنان پروژه بیمه کرونا هم بشوند. خوشبختانه همکاران ما در سینمای ایران شامل کارکنان سالن های سینما و تهیه کنندگان حرفه ای، پروتکل ها را در حد خوبی رعایت کرده اند و لازم می بینم از کارکنان سینماها و مدیران سالن ها به خاطر رعایت دقیق نکات ایمنی و همینطور تهیه کنندگان همکار تشکر و قدردانی کنم.
موسوی در ادامه بیان نمود: در چنین شرایطی از تهیه کنندگان همکار انتظار داریم که حتی الامکان از اعضای صنوف خانه سینما در پروژه ها استفاده کنند تا بیکاری مشکل دیگری بر مشکلات اعضای محترم صنوف اضافه نکند، بویژه که در میان اصناف تولیدی، رده های کیفی و کمی شغلی با دستمزدهای متفاوت وجود دارد و تهیه کنندگان می توانند بهترین های هر حرفه را برای پروژه های خود انتخاب کنند.
او ضمن تاکید مجدد بر ضرورت رعایت استاندارد بهداشتی و پروتکل های اعلام شده از جانب کارگروه کرونای سازمان سینمایی، تصریح کرد که تهیه کنندگان در پروژه های سینمایی و سریال ها مدیر و مسئول پروژه هستند و ازاین رو انتظار می رود که همچنان با رعایت پروتکل های بهداشتی حافظ جان تک تک اعضای پروژه باشند و اجازه ندهند که فرد یا افرادی با عدم رعایت نکات بهداشتی به جان دیگر همکاران پروژه لطمه وارد کنند. طبیعتا انتظار داریم با افرادی که پروتکل های بهداشتی رارعایت نمی کنند برخورد لازم صورت پذیرد و رفتار این افراد به صنوف ذیربط و اتحادیه اعلام گردد.
رئیس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران در انتها ابراز امیدواری کرد که رفتار حرفه ای اعضای پروژه سبب تداوم تولید شود و همچون گذشته نمونه ای برای دیگر اصناف کشور باشد.
به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، روز گذشته به دنبال درگذشت کریم اکبری مبارکه بر اثر کرونا، که همین اواخر مشغول بازی در یک سریال تلویزیونی بود، فاطمه معتمدآریا - رئیس انجمن بازیگران خانه سینما - در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داد، بیان نمود: آرزو می کنم به بهای سنگین جان باختن هنرمندان تکرارناشدنی تئاتر و سینما، تدابیری فوری و موثر برای دور کردن سایه شوم و مرگبار این بیماری از محیط کاری بازیگران اندیشیده شود.
همینطور لاله اسکندری که به همراه زنده یاد کریم اکبری مبارکه از بازیگرهای سریال «جشن سربرون» است، متنی برای اکبری مبارکه نوشته که در بخشی از آن آمده است: « بااحساس مسئولیتی که داشتید برای این که کار گروه لنگ نماند با وجود ضعفی که داشتید جلو دوربین رفتید و گفتید دخترم باید در این حرفه صبوری کرد. و این شد نتیجه صبوری شما.... روزهای سیاه کرونا رکورد می زند و بسیاری از مشاغل تعطیل شده است، اما ظاهرا سینما و تلویزیون جزو شغل ها به حساب نمی آیند و من و همکارانم در بدترین شرایط باید در صحنه حضور داشته باشیم. چرا نهادهای مربوطه به این اتفاق ها ورود نمی کنند تا حداقل برای مدتی تولید پروژه ها را متوقف کنند؟ آیا باید حتما جان همکار عزیز دیگری گرفته شود تا متوجه بحرانی بودن شرایط شویم؟!»1399/08/10
11:33:16
5.0 / 5
1626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال