استاندار فارس مطرح كرد

روزهای سخت پیش روی فارس

روزهای سخت پیش روی فارس به گزارش سام فیلم فارس استاندار فارس اظهار داشت: اگر روند فعلی مبتلا شدن به كرونا در استان ادامه داشته باشد احتمال دارد كه با مشكلاتی نظیر كمبود دارو و پذیرش نشدن بیمار در مراكز بیمارستانی مواجه شویم، ازاین رو محدودیت های سخت كرونایی در فارس اعمال خواهد شد.


عنایت الله رحیمی پنج شنبه ۲۲ آبان در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس بیان نمود: تصمیماتی که گرفته می شود در جهت حفظ جان مردم استان است و سعی شده تا میزان ورودی بیمار به مراکز درمان استان فارس از حجم توانایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جهت مقابله با کرونا پیشی نگیرد.
رحیمی اضافه کرد: طی دو هفته آینده مراجع قضایی و بانک ها اجرائیه در جهت توقف فعالیت واحدهای صنفی و تولیدی صادر نخواهد کرد تا زمینه لازم برای پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی استان فراهم گردد.
استاندار فارس با این تاکید که نمی توان تولید را متوقف کرد، افزود: باید ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی زمینه لازم برای انجام فعالیتهای اقتصادی فراهم گردد. بر مبنای آخرین گزارش های صادر شده وضعیت همه گیری در بین بنگاه های اقتصادی در حال افزایش می باشد.
او همینطور ضمن اشاره به مرگ بیشتر از ۱۵۰ نفر در روز در صورت رعایت نشدن شیوه نامه های بهداشتی، اظهار داشت: یکی از روش هایی که می توان زمینه کاهش همه گیری بیماری در استان را فراهم نمود مبحث آموزش است. دستگاههای اجرایی و خدماتی مکلفند آموزش های لازم در جهت کنترل بیماری کرونا را به جامعه مخاطب خود عرضه کنند.
استاندار فارس خواهان افزایش مراکز درمانی و کاهش هزینه های تست کووید ۱۹ توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد.
رحیمی تصریح کرد: یکی از راهکارهای مقابله با کرونا افزایش نقاهتگاه ها است و در این راستا آموزش و پرورش، هلال احمر و دانشگاه ها با عرضه زمین نسبت به ایجاد نقاهتگاه همکاری لازم را با نهادهای ذی ربط داشته باشند.
لزوم استفاده از دانشجویان رشته های پزشکی در مراکز درمانی
او همینطور ضمن اشاره به اعلام فراخوان برای جذب مراقبان درمانی، اظهار داشت: باید از تمام ظرفیت های موجود در دانشگاه علوم پزشکی نظیر دانشجویان رشته های پزشکی در جهت مقابله با کرونا بهره برد و دانشجویانی که در رشته های در رابطه با حوزه پزشکی تحصیل کرده اند هم دعوت به همکاری در زمینه مقابله با کرونا شوند.
تدوام محدودیت ها در فارس
استاندار فارس با اشاره این که دولت در نظر دارد تا ۵۰ درصد از کارمندان را تعطیل کند، اظهار داشت: محدودیت های جدیدی تا جلسه آینده ستاد ملی مقابله با کرونا در فارس اعمال نخواهد شد و محدودیت های که قبلا در استان فارس اعمال شده است همچنان ادامه خواهد داشت.
رحیمی در مورد وضعیت بانک ها هم بیان نمود: به جز شعبه سرپرستی هریک از بانک ها دو شعبه فعال در جهت انجام فعالیتهای ضروری بانکی باید در شیراز فعالیت باشند و سایر شعب بانک ها هم تعطیل نخواهند بود بلکه ارباب رجوع پذیرش نخواهند کرد.
منبع:

1399/08/22
12:46:20
5.0 / 5
1498
تگهای خبر: آموزش , خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال