مصطفی رزاق كریمی از دبیر جشنواره درخواست كرد

راه ناتمام از بخش مسابقه ملی سینماحقیقت بیرون برود

راه ناتمام از بخش مسابقه ملی سینماحقیقت بیرون برود به گزارش سام فیلم کارگردان مستند «راه ناتمام» از دبیر چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت درخواست نمود که این فیلم را از بخش فیلمهای نیمه بلند مسابقه ملی خارج کنند و این اثر تنها در بخش کارآفرینی مورد داوری قرار گیرد.به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا و به نقل از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مصطفی رزاق کریمی در توضیح درخواست خود از دبیر جشنواره سینماحقیقت درباره خروج فیلمش از بخش مسابقه ملی و داوری آن تنها در بخش کارآفرینی اظهار داشت: حدود یک سال قبل چند جلد کتاب از جانب اتاق بازرگانی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی درباره کارآفرینانی که در ایران حضور داشته اند در اختیار من و دیگر فیلمسازان قرار داده شد تا سوژه ای برای ساخت مستند از میان آنها انتخاب نماییم.

او اضافه کرد: زندگی اصغر قندچی بعنوان آهنگری که از میدان قزوین شروع به کار کرده برای من جالب بود. پیشنهاد ساخت مستندی درباره این فرد را دادم و گفتند که پیش از این مستندی از زندگی قندچی ساخته شده است من هم توضیح دادم که جای خوشنودی است که دوستان به زندگی این شخص اهمیت داده اند. من هم می خواهم از زاویه خود به این قصه نگاه کنم.

این مستندساز ضمن اشاره به شرایط دشوار ساخت «راه ناتمام» اظهار نمود: این فیلم طی یک سال در شرایطی سخت ساخته شد و آدرس من برای ساخت آن، کارآفرینی بود. زمانی که در جشنواره اعلام نمودند که این فیلم در بخش مسابقه ملی و کارآفرینی انتخاب شده است من بدون هرگونه تردید تصمیم گرفتم این فیلم تنها در بخش کارآفرینی حضور داشته باشد.

وی افزود: این مورد که هیات انتخاب هر دو بخش فیلم را دیده و برای حضور در بخش مسابقه ملی هم برگزیده اند سبب خرسندی است اما دغدغه من پرداختن به مشکلات و موانع رشد اقتصادی و کارآفرینی بوده و بنابراین می خواستم «راه ناتمام» تنها در بخش کارآفرینی که از ابتدا مد نظر من بوده حضور داشته باشد.

رزاق کریمی با ابراز خرسندی از پیشرفت های اخیر سینمای مستند برای تمامی مستندسازان آرزوی موفقیت کرد.

او درباره هدفش از ساخت این مستند اظهار داشت: اصغر قندچی در مجموعه تاریخ معاصر ما فرد مهمی است و قصد داشتم در «راه ناتمام» نگاهی به دوران کارآفرینی معاصر و نقد آن داشته باشم که در آن چه اتفاقاتی رخ داده است. مبحث مهم برای من تماشای این فیلم توسط مسؤلان است نه بعنوان یک فیلم صنعتی بلکه بعنوان فیلمی که مشکلات حوزه کارآفرینی در آن بیان شده است. در این مستند هشدارهایی داده می شود که دوستان بدانند کارآفرینی چه اهمیتی دارد و چه نگرانی هایی در آن وجود دارد.
1399/09/14
12:19:39
5.0 / 5
1257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال