در دومین روز جشنواره فیلم كوتاه تهران چه خبر است؟

در دومین روز جشنواره فیلم كوتاه تهران چه خبر است؟ سام فیلم: سی وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از بامداد امروز(پنجشنبه 2 بهمن) با اکران فیلم های کوتاه راه یافته به دوبخش ملی و بین الملل در پردیس سینمایی «ایران مال» میزبان علاقه مندان است.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش رسیده، پنجشنبه دوم بهمن ماه و در دومین روز اکران فیلم های کوتاه راه یافته به جشنواره سی وهفتم، 9 سالن پردیس سینمایی «ایران مال» میزبان علاقمندان سینمای کوتاه است.
براساس جدول اکران فیلم ها، در روز نخست سالن شماره یک از سئانس 10 بامداد میزبان اکران فیلم های داستانی بخش ملی بود. چهارسئانس اکران در این سالن تا ساعت 18: 30 ادامه خواهد داشت. فیلم های این بخش همزمان در همین ساعات در سالن شماره 7 نیز روی پرده می رود.
سالن شماره دو نیز از ساعت 10: 30 تا ساعت 19 در چهار سئانس میزبان اکران فیلم های داستانی بخش ملی است. فیلم های به نمایش درآمده در این سالن، همزمان در سالن شماره 8 نیز اکران می شود.
سالن شماره 3 از ساعت 10 بامداد تا 18: 30 در چهار سئانس به اکران فیلم های بخش بین الملل اختصاص دارد.
در سالن شماره 4 در سئانس ساعت 11صبح 9 انیمیشن کوتاه از بخش ملی روی پرده رفته است و بعد از آن از ساعت 13: 45 در دو سئانس میزبان اکران فیلم های کوتاه داستانی بخش ملی خواهد بود. سئانس پایانی سالن شماره چهار در ساعت 17: 45 هم به اکران 8 فیلم کوتاه تجربی از بخش ملی اختصاص یافته است.
اولین سئانس اکران سالن شماره پنج در ساعت 10: 15 بامداد امروز به اکران فیلم های تجربی ویژه خبرنگاران اختصاص داشت و از ساعت 12: 15 تا 18: 45 در سه سئانس فیلم های کوتاه مستند بخش ملی در این سالن روی پرده می رود. همه فیلم های سالن شماره پنج، همزمان در سالن شماره 9 نیز اکران می شود.
نمایش فیلم ها در سالن شماره 6 پردیس سینمایی ایران مال به خبرنگاران اختصاص دارد. در سئانس اول این سالن در ساعت 10 بامداد امروز چهار فیلم «کامیون آبی» ساخته هادی آفریده، «گاندو» ساخته تیمور قادری، «وایه» ساخته فروزان جاویدی و «صبح فرشته» ساخته اسحاق روشن رو از آثار مستند بخش ملی روی پرده رفت.
در دومین سئانس از ساعت 13 شش فیلم داستانی «مینی بوس» ساخته ابوذر حیدری، «گوشت تلخ» ساخته فرید حاجی، «یخ آن تابستان» ساخته مهرداد عبدالهی، «پیرمرد و دریا» ساخته علی لاجوردی، «گودال های عمیق» ساخته مسعود معرفی و «خوناب» ساخته مجتبی قاسمی از بخش ملی روی پرده می رود.
در سومین سئانس سالن شماره 6 ویژه خبرنگاران، از ساعت 15 شش فیلم کوتاه داستانی «گوشه پوسیده مرگ» ساخته امیر کرمی، «به من دست نزن» ساخته آوازه شاه نواز، «کانگورو» ساخته ابوالفضل فرهادی، «ناطق» ساخته مهرشاد رنجبر، «داغی» ساخته فاطمه محمدی و «طولانی تر از همیشه» ساخته فرزین سعید از آثار بخش ملی اکران می شود.
در چهارمین سئانس سالن شماره 6 هم شش فیلم کوتاه داستانی «دشنه» به کارگردانی سامان تفرشی، «ترس خودرا جابجا می کند» ساخته ایمان صالحی، «بی چاره» ساخته امیراحمد قزوینی، «حفره» ساخته امیر روئینی، «انکاس» ساخته محمود شاکری و «آدمیزاد» ساخته آرش مشورت از آثار بخش ملی روی پرده می رود.
ویترین آنلاین جشنواره
همچنین در دومین روز از برگزاری فیزیکی جشنواره فیلم کوتاه تهران سامانه های نمایش آنلاین فیلم ها شامل میزبان فیلم های کوتاه بخش مسابقه ملی و بخش مسابقه بین الملل هستند.
این فیلم ها در بخش مسابقه ملی عبارتند از:
«فشن» ساخته فردین انصاری
«کوک» ساخته صادق داوری
«من آمریکایی هستم» ساخته امید میرزایی
«پارک دوبل» ساخته دریا آذری
«تشک مواج» ساخته امین خنکال
«یالمان» ساخته عیسی بابایی
«گاچو» ساخته علی اولیا
«وایو» ساخته پناه برخدا رضایی
«لنه بندرعباس ۱۹۲۷» ساخته بهروز عباسی دشتی
«خرچنگ» ساخته شیوا صادق اسدی
«راز پیجامه بابا» ساخته حسین جمشیدی و علی تقوایی
«آداپت» ساخته کمال کچوییان
«محرمانه» ساخته علیرضا شمالی
«اگر این فیلم را می بینید هنوز زنده اید!» ساخته امید کریم مقدم
«روح» ساخته سامان خیراندیش
در بخش مسابقه بین الملل نیز فیلم های زیر در روز دوم جشنواره نمایش داده می شوند:
«نینا» ساخته هریتسو سیمونوف از بلغارستان
«بازگشت» ساخته چارلی کوکا از فرانسه
«آخرین شکارچیان سر» ساخته روبرتو نیدو و آندره آ لارکنی از ایتالیا
«شیفت شب» ساخته آلبین ویلدن از اتریش
«صیاد مروارید» ساخته مارگارت دنیلسن از دانمارک
«پارس سگ ها ساخته سرجیو سرانو از اسپانیا
«خانه کودکی ام، مرا اسیر می کند» ساخته ژاندره هیردن از آفریقای جنوبی
«تعان» ساخته دنیل هولید از لهستان
«سفر کاری» ساخته لی وون کیو از آفریقای جنوبی
«شام آخر» ساخته پیوتر دومالا از لهستان
«فاصله ها» ساخته سوزان بحار از اسپانیا
«مترو» ساخته ولنتین تیوتروف از روسیه
«آتش سرخ» ساخته موناعبدالله شاهی از ایران
سامانه های برخط هاشور(خانه جشنواره)، ودیو و تیوال میزبانان آنلاین و پردیس سینمایی ایران مال میزبان حضوری میهمانان جشنواره در روزهای برگزاری آنست.

در نخستین روز جشنواره فیلم کوتاه تهران چه خبر بود؟

جشنواره سی و هفتم بدون برگزاری افتتاحیه به شکل معمول و مرسوم، راه اندازی شد این در حالی بود که در روز نخست مدیر کل ارشاد استان تهران، علی انصاری مدیریت مجموعه ایران مال، رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی، جعفر صانعی مقدم و... به بازدید از روند برگزاری این رویداد پرداختند.
در این بازدید رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی بر نقش تعیین کننده فیلم کوتاه تاکید و بیان کرد: «یکی از پیشخوان های اصلی کالاهای مصرفی فرهنگی فضای مجازی است. فیلم کوتاه می تواند از این ظرفیت بی کران بیشترین استفاده را ببرد، این جشنواره کمک می نماید با بهره گیری از روش های نوین یعنی اکران آنلاین و مجازی شرایطی را فراهم آورد که این هنر به عبارتی عمومی شود و دسترسی همگانی را فراهم آورد.»
احد جاودانی مدیر کل ارشاد استان تهران نیز برگزاری جشنواره را امری امیدبخش خواند و بیان کرد: «از اسفند سال ۹۸ تا حالا همه برنامه ها لغو شده است و با آنکه تلاش شد در فضای مجازی رخدادهای فرهنگی، هنری و اجتماعی پوشش داده شود، اما فرهنگ این مساله در دنیا جا نیافتاده است این فضا در حال ایجاد دلمردگی در مخاطبان سینما، فرهنگ و هنر بود و برگزاری حضوری این جشنواره و بازگشایی سینماها امید و شادی را در چهره جوانان سینمایی به وجود آورده است.»
جعفر صانعی مقدم عضو شورای سیاستگذاری جشنواره سی و هفتم هم ضمن بیان این مطلب که نوع نگاه موجود در عرصه فیلم کوتاه متفاوت می باشد، بیان کرد: «ما در بسیاری از سازمان ها پیر شدن آن سازمان را می بینیم و در آنها هیچ جوان گرایی رخ نمی دهد اما به نظرم این نوع نگاه و این نوع فکر که در عرصه فیلم کوتاه حاکم است، می تواند الگویی برای سازمان های دیگر باشد.»
همچنین آرش رصافی مدیر کمیته تولید و پشتیبانی جشنواره نیز بر قرار گرفتن بنیان کارهای انجمن سینمای جوانان ایران بر توجه به استانها اصرار کرد.
همچنین نمایش فیلم های کوتاه با حضور صاحبان آثار با رعایت پروتکل های بهداشتی از ساعت ۱۰ بامداد از سر گرفته شد و در روز نخست فیلم ها در بخش ملی و بین الملل به نمایش درآمدند. اکران آنلاین فیلم های کوتاه بخش دیگری از جشنواره را تشکیل می دهد که این امر در سامانه هاشور، ودیو و تیوال مورد پیگیری قرار|گرفت.
نشست های تخصصی این رویداد به همت ایسفا بوسیله سامانه هاشور انجام شد که در این جلسه ها کارشناسان به بیان نقطه نظرات خود درباره آثار پرداختند.
منبع:

1399/11/03
13:39:24
0.0 / 5
622
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال