ستاره اسكندی:

تاثیر سینما بر آسیب های اجتماعی

تاثیر سینما بر آسیب های اجتماعی به گزارش سام فیلم، به نقل از ركنا بازیگر سریال تلویزیونی «شوق پرواز» اظهار داشت: تاثیری كه یك فیلم سینمایی در نمایش و رفع معضلات و آسیب‌های اجتماعی دارد، فراتر از آموزش چهره به چهره می باشد.


ستاره اسكندری  افزود: تاكنون فیلم های كمی در حوزه آسیب‌های اجتماعی ساخته شده است در حالیكه مدیران باید قبول كنند كه سینما Cinema می تواند با حد و مرزهای مشخص شده، بهترین آموزش را در پیشگیری از این آسیب ها به مردم ارائه دهد.
 
وی با بیان اینكه محدودیت‌های سینمایی برای كارگردان‌ها در این حوزه باید تجدیدنظر شود، اظهار كرد: متاسفانه برخی مدیران از سوژه‌هایی ملتهب و مبتلابه جامعه استقبال نكرده و آن را سیاه‌نمایی تلقی می كنند، در حالیكه آسیب‌های اجتماعی بزرگترین درد جامعه است و باید كار اساسی در این زمینه شود.
بازیگر سریال تلویزیونی «نرگس» تصریح كرد: موضوع قتل Murder آتنا كودك هفت ساله علاوه بر بحث حقوقی و قانونی كه حكم اعدام execution برای قاتل The Murderer آن است، از لحاظ روحی و روانی بسیار دردناك بود و این قبیل اتفاقات از گذشته تاكنون در جامعه وجود داشته و باید فكر اساسی در پیشگیری از وقوع این رخدادهای ناگوار شود.
به اعتقاد اسكندری، دست سینماگران برای ساخت فیلم هایی با سوژه آسیب های اجتماعی باید بیشتر باز باشد و هنرمندان از طریق ایفای نقش در فیلم هایی با این گونه سوژه‌ها و بررسی روحی و روانی معضلات اجتماعی می توانند رسالت خود را در سینما به انجام برسانند.
وی با اشاره به نقش مهم آموزش به كودكان خاطرنشان كرد: بسیاری از كودكان نسبت به مسائل مختلف، آگاه نیستند و به دلیل همین ناآگاهی، برخی افراد از آنها سوءاستفاده می كنند و معتقدم تاثیر یك فیلم در حوزه آسیب های اجتماعی و آموزش می تواند فراتر از برنامه ها و طرح های مختلف در این زمینه باشد.
به گزارش ایرنا، آتنا اصلانی دختر هفت ساله پارس آبادی از 29 خرداد ماه گم شد و پیكر بی‌جانش در 19 تیر در پاركینگ قاتل پیدا شد.
قاتل كه پنج روز پس از ناپدید شدن آتنا مورد ظن ماموران قرار گرفته و دستگیر شده بود در این مدت از اعتراف به قتل آتنا خوداری می كرد و نهایتا به جرم Crime خود اقرار كرد.
قاتل 42 ساله، دارای زن و 2 فرزند بوده و در محله ای كه خانواده آتنا زندگی می كردند دارای مغازه زنگرزی بوده است.
قاتل سابقه كیفری داشته و بر اساس برخی اظهارات احتمال انجام قتل یا جرائم دیگر در سال های گذشته توسط وی گمانه زنی می شود.
معاون اول رئیس جمهوری در پیامی ضمن تسلیت حادثه Incident قتل دردناك و غم انگیز آتنا اصلانی، خواستار رسیدگی فوری قوه قضاییه به این جنایت Crime شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی، برخی وزیران، ائمه جمعه و مسئولان كشور نیز ضمن تسلیت و ابراز همدردی با خانواده این كودك هفت ساله، بر لزوم پیگیری جدی پرونده قضایی وی تاكید كردند.
1396/04/26
00:26:48
3.3 / 5
6907
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
سینما مثل آینه عیبهای جامعه را بازتاب می دهد
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال