دست اندركاران دینامیت به اكران رضایت دادند

دست اندركاران دینامیت به اكران رضایت دادند پخش کننده فیلم سینمایی ˮدینامیتˮ خبر اکران عمومی فیلم را از امشب 10 تیر ماه در سینماهای تهران و شهرستانها تایید نمود.


سرانجام دست اندرکاران فیلم "دینامیت" به اکران این فیلم رضایت دادند و سعید خانی به ایسناگفت: فیلم را به احترام سینماداران و زنده ماندن سینماها اکران می نماییم و امیدواریم مردم هم از سینما حمایت کنند.
بنا بر این گزارش از چند هفته قبل که سینمادارها برای راضی کردن صاحبان برخی فیلم ها در تکاپو بودند، درخواست پشتیبانی از سازمان سینمایی برای اکران یک یا دو فیلم که پیش بینی بهتری برای جذب مخاطب داشتند، عنوان شد.
در این باره پیشنهاد ارائه شده مبنی براین بود که به دو فیلم در مجموع پنج میلیارد تومان پرداخت گردد تا ضرر ناشی از کم شدن ظرفیت سالن ها و ریسکی که در این روزهای کرونائی برای اکران به فیلم ها تحمیل می شود تاحدی جبران شود. با این وجود از همان یکی دو هفته قبل نسبت به عملی بودن این درخواست شک و شبهه وجود داشت، ولی شورای صنفی نمایش سه روز قبل با قطعیت اعلام نمود که اکران دو فیلم «دینامیت» و «درخت گردو» به ترتیب از نهم تیر و آخر هفته شروع می شود و میزان حمایت هم با امضای مدیرکل نظارت بر نمایش سازمان سینمایی امضا و مصوب شده است اما مقرر است در کارگروه کرونا به قطعیت برسد.
با این وجود از آنجائیکه تاریخ نهم تیرماه برای اکران اعلام شده بود، کارگروه کرونا عصر چهارشنبه 9 تیر ماه جلسه فوق العاده ای را تشکیل داد و همانطور که برخی صاحبنظران و نیز مدیران سازمان سینمایی در صحبت هایی غیررسمی گفته بودند، شرایط برای پرداخت 2.5 میلیارد تومان آنطور که صاحبان فیلم ها می خواستند مصوب نشد. در این نشست بسته پیشنهادی اخیر شورای صنفی نمایش درباب پشتیبانی از اکران فیلم های جدید مطرح و پس از بحث و بررسی قرار شد که به صاحبان فیلم های با قابلیت جذب مخاطب که از این پس اکران می شوند بعد از آنکه فروش آنها از مبلغ دو میلیارد تومان عبور کرد، یک میلیارد تومان بعنوان کمک پرداخت گردد و بعد از فروش پنج میلیارد تومان، کمک یک و نیم میلیاردی (مجموعا دو و نیم میلیارد تومان) پرداخت گردد. بدین سان روز گذشته اعلام گردید که اکران فیلم های جدید در سینماها منتفی شد حتی محمدرضا صابری - سخنگوی انجمن سینمادارها - که از اتفاق پیش آمده گله مند بود، به ایسنا اظهار داشت: به زودی هیات مرکزی انجمن، جلسه فوق العاده ای را در این زمینه تشکیل می دهد و واکنش جدی سینمادارها اعلام می شود و می بینید که یک انقلاب دراین زمینه اتفاق خواهد افتاد.
اما امروز دست اندرکاران فیلم "دینامیت" طی اطلاعیه ای به نقل از تهیه کننده اعلام نمودند که این فیلم را به خاطر سینماداران اکران می کنند.

متن بیانیه سید ابراهیم عامریان تهیه کننده فیلم «دینامیت» در مورد اکران این فیلم بدین شرح است:
«دوست داشتیم تا پیش تر و پیش از همه گیری کرونا در کنارتان فیلم «دینامیت» را به تماشا می نشستیم ولی تقدیر را به شکلی رقم زدند که امروز و در این شرایط سخت در خدمتتان باشیم، گرچه این اتفاق قرار بود امروز رقم بخورد ولی به دلایلی که اجازه مطرح کردن آنرا نداریم، باوجود حل نشدن مسائل و مشکلات پیش روی فیلم باتوجه به شرایط سخت خانواده سینما فقط به سبب درخواست مکرر سینماداران محترم و متعهد شدن شورای صنفی نمایش و انجمن سینماداران جهت حل مشکلات فیلم، از امشب پذیرای حضور و حمایت گرم و مهربانتان خواهیم بود.
امید که اندک زمانی که در این روزهای نا امیدی در خدمتتان هستیم بتوانیم برای ساعاتی لبخند به لبانتان بنشانیم و کمکی نا چیز به احیای سینمای وطنمان کرده باشیم.
«دینامیت» را به امید حمایت مردم عزیز و هنرمندان سینما اکران خواهیم کرد.
به امید سلامتی و بهروزی مردم عزیزمان و رخت بستن این ویروس منحوس از سرزمین مان ایران.»

فیلم سینمایی «دینامیت» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی و تهیه کنندگی سیدابراهیم عامریان تولید شده است و احمد مهرانفر، پژمان جمشیدی، محسن کیایی، نازنین بیاتی، زیبا کرمعلی، نادر سلیمانی، مجید شهریاری و امید روحانی، در این فیلم کمدی به ایفای نقش می پردازند.
1400/04/11
16:35:21
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال