یک شوخی ابرقهرمانی با اسکورسیزی

یک شوخی ابرقهرمانی با اسکورسیزی نشریه ˮاسکرین رنتˮ به معرفی بازیگرانی پرداخته که در صورت کارگردانی فیلم «انتقام جویان» توسط اسکورسیزی، نقش های ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول را ایفا می کردند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، «مارتین اسکورسیزی» در چند سال اخیر بارها از عدم علاقه اش از سینمای ابرقهرمانی صحبت کرده و در حقیقت این فیلم را سینما نمی داند و بیشتر آنها را به شهربازی تشبیه کرده بود.
این کارگردان کهنه کار و برنده اسکار اولین بار در گفتگویی با مجله امپایر با انتقاد از دنیای سینمایی مارول و فیلم های ابرقهرمانی اظهار کرده بود: سینماها را فیلم های ابرقهرمانی تسخیر کرده اند و سالن های سینما به پارک های موضوعی (شهربازی) تبدیل گشته اند. این فیلم ها درحال ساخت نوع دیگری از مخاطب است که فکر می کند سینما این است. من این فیلم ها را تماشا نمی کنم. البته تلاش کردم اما این سینما نیست. صادقانه بگویم این فیلم ها هرچقدر هم خوب ساخته شوند و بازیگران در آنها بهترین عملکرد خودرا نیز داشته باشند، از نظر من شبیه به پارک های موضوعی هستند. این سینمای انسان ها نیست که در آن برای رساندن و انتقال احساسات و عواطف و تجربه های روانشناختی با دیگر انسان ها تلاش می شود.
سینماگران مهمی چون «فرانسیس فورد کاپولا» و «کن لوچ» نیز بعد از آن از اظهارات «اسکورسیزی» دفاع کردند و البته رییس کمپلانی دیزنی و مارول و تعدادی از بازیگران و طرفداران فیلم های ابرقهرمانی نیز نسبت به مطرح شدن این صحبت ها انتقاد کردند.
نشریه اسکرین رَنت در یک شوخی با این کارگردان ۷۸ ساله لیستی از بازیگرانی را آورده که در صورت فرض محال کارگردانی فیلم «انتقام جویان» توسط اسکورسیزی نقش های اصلی را ایفا می کردند. شخصیت های دنیای سینمایی مارول و بازیگران محبوب اسکورسیزی که احیانا برای این نقش ها انتخاب می شدند از این قرار است:
نیک فیوری (جک نیکلسون)
بیوه سیاه (میشل فایفر)
هاکای (هروی کیتل)
بروس بَنر- هالک (جو پشی)
ثور (لئوناردو دی کاپریو)
تونی استارک (رابرت دنیرو)
کاپیتان آمریکا (پل نیومن)

«اسکورسیزی» مدتی پیش نیز در مصاحبه ای با مجله هارپر که یادآور موضع جنجالی او درباره سینمای ابرقهرمانی بود با هشدار به بی ارزش شدن سینما گفته بود که صنعت فعلی سینما، میزبان خوبی برای هنر نیست و باتوجه به اینکه صنعت فیلم، امروزه تجارت گسترده سرگرمی بصری است، خواهان احیای مجدد سینما شده بود و همین طور عنوان کرده بود: «همه چیز تغییر کرده و سینما و اهمیت آن در فرهنگ نیز دستخوش این تغییرات بوده است و جای تعجب نیست چهره هایی چون «ژان لوک گدار»، «اینگمار برگمن»، «استنلی کوبریک» و «فدریک فلینی» که زمانی بر فُرم هنری فوق العاده سینما سلطنت می کردند در نهایت و با گذر زمان در سایه ها گم شدند. حالا نمی توانیم روی تجارت فیلم برای نگهداری از سینما حسابی باز نماییم و تنها افرادی از بین ما که درباره سینما و تاریخ آن می دانند باید این عشق و دانش را با افراد بیشتری به اشتراک گذارند.
1400/10/27
23:22:55
5.0 / 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال