یك نویسنده و كارگردان انیمیشن:

آموزش تولید محتوا برای انیمیشن را جدی بگیریم

آموزش تولید محتوا برای انیمیشن را جدی بگیریم اصفهان یک نویسنده و کارگردان انیمیشن با اشاره به اینکه همچنان در زمینه‌ی محتوایی برای تولید انیمیشن گرفتار ضعف هستیم، بر لزوم آموزش در این حوزه تاکید کرد و اظهار داشت: در سالهای گذشته انیمیشن هایی به مرحله داوری جشنواره فیلم کودک و نوجوان راه یافته بود که درباره‌ی کودکان بود و نه برای کودکان و انتظار داریم از این پس به این مساله توجه بیشتری شود.امیر سحرخیز در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان با تقسیم بندی ای که در زمینه‌ی فیلمهای در رابطه با کودکان و نوجوانان دارد، کاملاً منحصربه فرد بوده و تخصصی بودن این جشنواره، کمک قابل توجهبه ماندگار شدن آن کرده است.

او قدمت جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان را مبین میزان اعتبار آن دانست و اضافه کرد: این جشنواره به علت دو خصوصیت «تقسیم بندی» و «قدمت» در نوع خود در کشور و حتی جهان منحصربه فرد است.

این نویسنده و کارگردان انیمیشن خاطرنشان کرد: باید توجه داشت چنین جشنواره های خاصی به اسم شهرهایی که در آن برگزار می گردند گره خورده اند و میتوان گفت هم جشنواره و هم شهری که میزبان برگزاری آن است از یکدیگر اعتبار می گیرند.

سحرخیز خاطرنشان کرد: خیلی از هنرمندان داخلی و خارجی جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان این جشنواره را به نام جشنواره‌ی اصفهان می شناسند و انتظار ما این است که دیگر میزبانی این جشنواره تغییر نکند.

او ضمن اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره ها به صورت حضوری، تاکید کرد: سال قبل جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان به صورت آنلاین برگزار شد و به علت جامعه هدف این جشنواره که کودکان و نوجوانان هستند، امیدوارم شرایط به سمتی برود که سال جاری به صورت حضوری برگزار گردد.

این کارگردان انیمیشن افزود: ذات جشنواره ها به حضوری بودن آن است و امیدواریم سیاست گذاران جشنواره به این نکته مهم توجه داشته باشند.

این داور بخش انیمیشن بین الملل جشنواره، استقبال کودکان از این جشنواره را بی نظیر خواند و اظهار داشت: داوران خارجی جشنواره با دیدن حجم استقبال کودکان از جشنواره طی دو دوره قبل بهت زده شده بودند و برایشان این میزان استقبال بسیار قابل توجه بود.

او همینطور به درگیر شدن همه‌ی فضای شهری اصفهان هم زمان با برگزاری این جشنواره با فرایندهای این رویداد مهم فرهنگی اشاره نمود و اضافه کرد: باید از مدیریت شهری اصفهان برای همراهی خوبشان با این جشنواره قدردانی کرد؛ چون که حتی در بزرگ ترین جشنواره های بین المللی دنیا تنها محیط اطراف کاخ جشنواره رنگ و بوی برگزاری آنرا دارد، اما در اصفهان، کل شهر رنگ جشنواره می گیرد.

سحرخیز همینطور به کیفیت تولیدات در بخش انیمیشن حوزه کودک اشاره نمود و اظهار داشت: باید توجه داشت که طی چند سال گذشته در حوزه انیمیشن پیشرفت های قابل توجهی را شاهد بوده ایم.

این نویسنده‌ی انیمیشن، تصریح کرد: در سالهای گذشته انیمیشن هایی به مرحله‌ی داوری راه یافته بود که درباره کودکان بود و نه برای کودکان، ازاین رو انتظار داریم ازاین پس به این نکته توجه گردد و هیئت انتخاب جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان نسبت به انتخاب فیلم هایی برای کودکان توجه بیشتری داشته باشند.

او با تاکید بر این که همچنان در زمینه محتوایی برای تولید انیمیشن گرفتار ضعف هستیم، خاطرنشان کرد: در این حوزه باید آموزش، بیشتر از گذشته موردتوجه قرار گیرد. برخلاف بخش انیمیشن در بخش داستانی جشنواره، آثار قوی و پرباری دیده نمی گردد و این مورد را به دور از هر گونه تعصبی بر روی انیمیشن اعلام می کنم.

سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان، با مشارکت سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان، از ۱۶ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۰ (۸ تا ۱۳ اکتبر ۲۰۲۱) در دو بخش مسابقه ایران و مسابقه بین الملل، برگزار می گردد.
1400/06/31
16:28:15
5.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال