تجلی اراده ملی فجر با ركوردداری تنگه ابوقریب به آخر رسید

تجلی اراده ملی فجر با ركوردداری تنگه ابوقریب به آخر رسید سام فیلم: «تنگه ابوقریب» با دریافت هفت جایزه در بخش تجلی اراده ملی فیلم فجر باز هم بیشترین جوایز را دریافت كرد.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، در مراسم پایانی جشنواره فیلم فجر در بخش تجلی اراده ملی، نمایندگان بخش های مختلف داوری سازمان ها، جوایز خویش را به برگزیدگان اهدا كردند.
اجرای این مراسم را كه شامگاه 3 اسفند ماه در ابادان برگزار شد، محمد رضا شهیدفر بر عهده داشت.
او با ادای احترام به شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای سینما ركس آبادان، برنامه را آغاز كرد.
مركز ملی فرش ایران جایزه اول خویش را به طراح صحنه فیلم داركوب آیدین ظریف اهدا كرد و جایزه دوم این بخش به طراح صحنه فیلم مصادره اصغر نژاد ایمانی و جایزه سوم به طراح صحنه جاده قدیم كیوان مقدم اهدا شد.
جایزه چهارم این بخش هم به محمد رضا شجاعی طراح صحنه شعله ور تعلق گرفت.
جایزه های این بخش با حضور نمایندگان مركز ملی فرش ایران و بهرام بدخشانی، محمد مهدی طباطبایی نژاد، مدیر مركز گسترش سینمای مستند وتجربی اهدا شد.
در ادامه بخش تجلی اراده ملی فیلم فجر،
سازمان مدیریت منابع آب ایران با حضور ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره فجر برگزیدگان خویش را معرفی نمود.
این سازمان ضمن سپاس از فیلم تنگه ابوقریب درپاس رشادت های شهید غلام رضا صالحی بعنوان نماد مقاومت تندیس خویش را به جواد عزتی بازیگر فیلم تنگه ابوقریب اهدا كرد.
این هیات داوری جایزه دوم را به حمید رضا آذرنگ بازیگر دیگر تنگه ابوقریب اهدا كرد.
سازمان مدیریت منابع آب ایران همینطور جایزه سوم را به ساعد سهیلی بازیگر ماهورا اهدا كرد.
جایزه چهارم این سازمان هم به بهرام توكلی كارگردان تنگه ابوقریب اهدا شد.
اغلب برگزیدگان در این برنامه حضور نداشتند و نمایندگان فیلم ها و تهیه كنندگان جوایز را دریافت نمودند.
ساعد سهیلی دراین بخش تنها بازیگر حاضر برگزیده بود.
در ادامه بیمه ایران با حضور سیمون سیمونیان، مارال فرجاد و حبیب اسماعیلی از هنرمندان سینما برگزیدگان خویش را معرفی نمود.
بیمه ایران جایزه اول اش را به فیلم چهار راه استانبول مصطفی كیایی، وجایزه دوم را هم به تهیه كننده تنگه ابوقریب اهدا كرد.
جایزه ویژه هیات داوران بیمه ایران به محمد علی باشه آهنگر كارگردان سرو زیر آب تعلق گرفت كه تهیه كننده فیلم حامد حسینی به نمایندگی از كارگردان جایزه را دریافت كرد.
سپس هیات داوران جایزه اخلاق پزشكی برگزیدگان خویش را درجشنواره فیلم فجر معرفی كردند.
دكتر عباس علی كریمی، حمیدرضا نمازی و با همراهی كتایون ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش را به جواد عزتی برای ایفای نقش امدادگر در فیلم تنگه ابوقریب اهدا كردند.
به نمایندگی از جواد عزتی، والی نژاد مجری طرح فیلم جایزه را دریافت كرد.
در ادامه دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش هم به بهرام توكلی كارگردان تنگه ابوقریب اهدا شد.
محمد رضا منصوری به نمایندگی از این كارگردان جایزه را دریافت كرد.
بنا بر این گزارش مهدی قربان پور مسول بخش تجلی جشنواره ملی فجر در ابتدای این مراسم از همكاری منطقه آزاد اروند برای برپایی این مراسم در شهر آبادان قدردانی نمود و از قنواتی و بهروز نشان قدردانی كرد و ابراز امیدواری كرد كه بخش تجلی اراده ملی فیلم فجر در آبادان ماندگار شود.
مهندس اسماعیل زمانی رییس منطقه آزاد اروند هم در سخنانی اعلام آمادگی كرد كه در حوزه های هنری با وجود ایده های جدید مشاركت خواهند كرد و تاكید داشت كه هنر یك امكان برای توسعه پایدار آبادان و خرمشهر است.

درادامه مراسم بخش تجلی اراده ملی فیلم فجر گروه موسیقی صدف سیاه اجرای برنامه داشتند و سپس هیات داوران انجمن مدیران تولید سینما متشكل از یونس صباحی، حسن آقا كریمی و علی قائم مقامی جایزه بهترین مدیر تولید را به محمدرضا منصوری برای فیلم تنگه ابوقریب اهدا كردند.
در بخش اهدای جایزه مدیران تولید محمود گبرلو و سید علی احمدی مدیرعامل تصویرشهر، هیات داوران این بخش را كه دو تن از آنها در مراسم حضور داشند همراهی می كردند.
سپس داوران بنیاد شهید و امورایثارگران با حضور حسینی معاون فرهنگی بنیاد شهید و فرزاد ملا زاده با همراهی دكتر خجسته و داریوش ارجمند جوایز خویش را اهدا كردند.
دیپلم افتخارو جایزه نقدی به فیلم به وقت شام ابراهیم حاتمی كیا تعلق گرفت كه والی نژاد به نمایندگی از سازمان اوج این جایزه را دریافت كرد.
سپس جایزه و دیپلم افتخار به زنانی با گوشواره های باروتی به كارگردانی رضا فرهمند اهدا شد.
در دامه جایزه و دیپلم افتخار برای فیلم ماهورا به كارگردانی حمید زرگر نژاد، تعلق گرفت.
زرگر نژاد هم جایزه اش را به جلالی یكی از تهیه كنندگان ماهورا اهدا كرد.
جلالی هم روی سن حاضر شد و جایزه را به روح پاك آخوندی تهیه كننده دیگر فیلم اهدا كرد و اظهار داشت: آقای آخوندی برای این فیلم زحمت كشیدن اما عمرشان فرصت نداد تا فیلم را ببیند، نه تنها ایشان فیلم را ندیدند بلكه جشنواره هم فیلم را ندید.
در ادامه از جانب دبیرخانه فیلم فجر جایزه ای به كارگردان ماهورا اهدا شد.
سپس داریو ش ارجمند در سخنانی خطاب به ساعد سهیلی بازیگر دیگر فیلم ماهورا اظهار داشت: ساعد سهیلی حقش را گرفت. یكی از بهترین ها بود.
او سپس خطاب به بازیگر لاتاری، اتاق تاریك و ماهورا اظهار داشت: مهم نیست كه جایزه گرفتی یا نگرفتی خوشحالم كه بنیاد شهید فیلم را دید اگر كسی در جشنواره فیلم ماهورا را ندید.
سپس سازمان منطقه آزاد اروند با حضور مهندس زمانی، نعمت زاده، قنواتی، موعود شمخانی و باهمراهی محمد رضا فرجی یكی از مدیران سینمایی جوایز خویش را اهدا كردند.
دیپلم افتخار و جایزه نقدی به حمید نعمت الله برای فیلم شعله ور، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نویسنده و كارگردان فیلم سوء تفاهم احمد رضا معتمدی تعلق گرفت.
در ادامه دیپلم افتخار و جایزه نقدی به تهیه كننده فیلم اتاق تاریك روح الله حجازی اهدا شد.
روح الله حجازی هم بعنوان یكی از هنرمندان اهل خوزستان در سخنانی روی سن ابتدا به همشهری هایش سلام كرد وجای حمید فرخ نژاد را خالی كرد.
این كارگردان در سخنانی با اشاره به اجرای محمد رضا شهیدی فر در این مراسم یاداورشد: من نخستین سیمرغم را برای فیلم در بین ابرها در سال 86 گرفتم كه آقای شهیدی فر مجری بودند و من جایزه گرفتم و شاید اگر ایشان مجری باشند من باز جایزه بگیرم.
او سپس اظهار داشت: من پس از فیلم درمیان ابرها چهار فیلم اجتماعی ساختم وامسال هم پنجمین فیلمم اتاق تاریك را ساختم. نمی خواهم اینجا گلایه كنم اما اشاره ای شد به بازی ساعد در سه فیلم جشنواره و یكی از داوران محترم در یك برنامه تلویزیونی گفتند كه ایشان سه فیلم بازی كرده اند اما نقش متفاوتی نداشند فقط گریم هایشان متفاوت بود كه به نظرم این اظهار نظر بی انصافی است. یكی مثل ساعد سهیلی مظلوم است و كلاه به سر و سر به زیر است. اگر بازی اش را نمی بینیند، نمك روی زخم نپاشید.
روح الله حجازی سپس از حمید نعمت الله كه در مراسم حاضر بود بعنوان یك كارگردان موثر و دغدغه مند در سینما یاد كرد كه حق او هم نادیده گرفته شده است.
او سپس به همه برگزیدگان تبریك گفت و خواهان آن شد به اكران فیلم های دغدغه مند توجه گردد.
روح الله حجازی اظهار داشت: ما می توانیم برای ان طرفی ها فیلم بسازیم و یا پول های خوب بگیریم اما عده ای هستند در این سینما كه بر مبنای دغدغه هایشان كار می كنند از فیلم های آنها هم باید حمایت شود.
كارگردان زندگی خصوصی اقا و خانم میم در انتها گفت، تنها جایی كه فضای امنی برای مطرح كردن دغدغه های مردم است سینما است اگر به آن توجه نكنیم خوب نیست.
روح الله حجازی درانتها خواهان ماندگاریی بخش تجلی اراده ملی فجر در سال های آینده در آبادان شد.
سپس جایزه دیگر سازمان منطقه ازاد اروند دیپلم افتخار و جایزه نقدی به داریوش ارجمند بازیگر فیلم ماهورا اهدا شد.
داریوش ارجمند هم كه برای بار دوم روی صحنه دعوت می شد در سخنانی اظهار داشت: ما سال ها است كه مرحله گرفتن جایزه را گذارانده ایم، الان دوران جوان ها است.
او سپس اظهار داشت: باز دلم می خواهد از ساعد سهیلی حرف بزنم. او یكی از بهترین ها است. به كسانی كه هر سال جایزه می دهیم بعضی از آنها ادای بازیگری را در می آورند.
او سپس با احترام به همه داوران فیلم فجر اظهار داشت: آینده برای جوان ها است.
ارجمند سپس از موسیقی فیلم ماهورا كه ستار اوركی آن را ساخته است یاد كرد و اظهار داشت: یك سری از متخصصان موسیقی به این موسیقی گوش بدهند. ازمعدود موسیقی های است كه بعدا نمی توان آن را با سوت اجرا كرد.
جایزه پایانی منطقه ازاد اروند به فیلم جشن دلتنگی به تهیه كنندگی علی قائم مقامی اهدا شد.
در بخش پایانی اراده ملی جشنواره فیلم فجر سازمان سینمایی با حضور محمد مهدی حیدریان، شهردار آبادان و دكتر خسرو نشان جوایز خویش را اهدا كرد.
مرتضی رزاق كریمی برای مستند بانو قدس ایران تقدیر گردید.
در ادامه تندیس و دیپلم افتخار برای انیمیشن فیلشاه به حامد جعفری تهیه كننده و هادی محمدیان كارگردان این فیلم تعلق گرفت كه حبیب ایل بیگی به نمایندگی از آنها جوایزشان را دریافت كرد.
در بخشی از این مراسم شهیدی فر مجری این مراسم از زنده یاد سیف الله داد یكی از مدیران سینمایی كه اهل آبادان است یاد كرد و از شهردار آبادان خواست یادبودی برای این هنرمند دراین شهر تدارك دیده شود.
پایان بخش این مراسم اجرای موسیقی توسط یك هنرمند آبادانی بود و در بخش های مختلف این مراسم بصورت نمادین تعدادی از جوانان ابادان تیم فوتبال ابادان را تشویق می كردند.
در این مراسم اعلام گردید كه جوایز رقم نقدی دارند اما رقم هایشان اعلام نشد.1396/12/04
11:32:01
5.0 / 5
4597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال