مدیرعامل فارابی خبر داد:

ارایه تسهیلات جدید به پروژه های سینمایی

ارایه تسهیلات جدید به پروژه های سینمایی به گزارش سام فیلم شیوه جدید پرداخت تسهیلات به پروژه های سینمای حرفه ای به زودی اجرا خواهد شد.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، «علیرضا تابش» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از اجرای شیوه جدید پرداخت تسهیلات در دولت دوازدهم خبر داد.

تابش اعلام كرد: به منظور افزایش میزان تعداد وام گیرنده و شفافیت در نحوه حمایت ها و توسعه آن و نیز تغییر شیوه های پرداخت تسهیلات به پروژه های سینمای حرفه ای، این شیوه از نیمه دوم سال جاری، اجرایی می شود.

مدیرعامل بنیاد فارابی تأكید كرد: برای اجرای شیوه نامه جدید اعطای تسهیلات به پروژه های سینمای حرفه ای هم اینك در مرحله عقد تفاهم نامه با صندوق اعتباری هنر هستیم كه به زودی جزئیات بیشتر آن نیز منتشر خواهد شد.

تابش تصریح كرد: این تسهیلات از طریق صندوق اعتباری هنر و به فیلم های دارای پروانه ساخت مورد تأیید و با معرفی بنیاد سینمایی فارابی پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم بنیاد سینمایی فارابی از محل اعتبارات خود، از ۱۵۳ پروژه سینمای حرفه ای در قالب تسهیلات حمایت كرده است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با تأكید بر اینكه تأمین مالی پروژه های سینمایی صرفاً از طریق حمایت های سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی امكان پذیر نیست، گفت: در تجدید ساختار بنیاد سینمایی فارابی، مدیریت تأمین منابع و سرمایه گذاری پیش بینی خواهد شد و با همین هدف طی چند ماه اخیر «ستاد اقتصادی سینمای ایران» تشكیل گردیده و جلسات منظم در این حوزه برگزار شده است.

وی با اشاره به مذاكرات رئیس سازمان سینمایی با چند تن از مدیران عامل بانك ها درخصوص مشاركت هر چه بیشتر سیستم بانكی در حمایت از تولید سینما و توسعه زیرساخت های سینمایی و حمایت از جشنواره ها و رویدادهای سینمایی، گفت: در این جلسات كه مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و كارشناسان اقتصادی حضور داشته اند، شیوه های همكاری هر چه بیشتر سیستم بانكی و سرمایه ای كشور در تعامل با سینمای ایران بررسی شده است.
 

1396/06/06
22:02:12
5.0 / 5
5805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال