كمال تبریزی، احمدرضا معتمدی و باشه آهنگر در جشنواره جهانی فیلم فجر

كمال تبریزی، احمدرضا معتمدی و باشه آهنگر در جشنواره جهانی فیلم فجر سام فیلم: فیلم های بخش فانوس خیال و جشنواره جشنواره ها در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی گشتند.به گزارش سام فیلم به نقل از مهر، در بخش «فانوس خیال» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر فیلم های «ادی» از انگلستان، «جدا افتاده» از بریتانیا، «این است قانون» از ایتالیا، «خناس» از آذربایجان، «خانم هاید» از فرانسه، «حریف تمرینی» از فرانسه، «جبر لاپلاسی» از ایتالیا، «سومین جنایت» از ژاپن و «راهزن مست» از مجارستان بعنوان آثار خارجی انتخاب شده اند.
در این بخش فیلم های ایرانی «سرو زیر آب» ساخته محمدعلی باشه آهنگر، «مارموز» ساخته كمال تبریزی و «گرگ بازی» ساخته عباس نظام دوست هم پذیرفته شده و به نمایش در می آیند.
همچنین 2 فیلم بلند سینمایی از ایران برای حضور در بخش «جام جهان نما»ی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر انتخاب گردید.
در بخش «جام جهان نما» یا همان «جشنواره جشنواره ها» در كنار آثاری از دیگر كشورها فیلم های ایرانی «درساژ» ساخته پویا بادكوبه و «راه رفتن روی سیم» ساخته احمدرضا معتمدی پذیرفته شده و به نمایش درمی آیند.
از بین این آثار برخی نخستین نمایش جشنواره ای خویش را پیش از این در ایران داشته اند و برخی دیگر هم نخستین رونمایی خویش را در جشنواره های خارجی چون برلین تجربه كرده اند.
فیلم های خارجی بخش «جشنواره جشنواره ها» عبارتند از: «نوعی خانواده»، «غول»، «مربی زندگی»، «معجزه»، «فراموشی می سراید»، «روزی روزگاری در نوامبر»، «غرش»، «رستاخیز»، «هرگز تركم نكن»، «حفار»، «آن سوی واژه ها».

1397/01/23
18:33:11
5.0 / 5
4633
تگهای خبر: جشنواره , فیلم , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال