مسعود دلخواه:

تغییر در خانه تئاتر شروع شده است

تغییر در خانه تئاتر شروع شده است سام فیلم: مسعود دلخواه با اشاره به اینكه تغییرات در خانه تئاتر شروع شده است، اظهار داشت: باید نیروهای تازه نفس با ایده ها و برنامه های مشخص به این خانه راه پیدا كنند تا بتوانند تغییراتی را تولید كنند و هنرمندان را به این تنها مكان صنفی كه برای اهالی تئاتر وجود دارد جذب كنند.این كارگردان تئاتر در آستانه برگزاری انتخابات هیات مدیره این نهاد صنفی در گفت وگویی با ایسنا بیان كرد: من فكر می كنم با شور و هیجان و فعالیت هایی كه در ایام اخیر از جانب ائتلافات مختلف و همه طرف های انتخاباتی صورت گرفته امید زیادی است كه امروز (شنبه 12 خردادماه) با جمعیت خوب و قابل قبولی برای انتخابات روبه رو شویم.

او ادامه داد: یك نكته راجع به ایرانی ها این است كه قابل پیش بینی نیستند، حالا می خواهد هنرمند باشد یا غیرهنرمند. ازاین رو شاید بتوانیم حدس بزنیم كه برای انتخابات امروز با جمعیت نسبتا خوبی روبه رو خواهیم شد زیرا خیلی ها كه ارتباطشان با خانه تئاتر كم شده، چه آن ها كه از افراد شناخته شده تئاتری هستند و چه نسل جوان ابراز علاقه كرده اند كه در این انتخابات شركت نمایند. این را می توانیم از خیلی از بیانیه هایی كه در این چند مدت اخیر در حال انتشار می باشد متوجه شویم. بنابر این می توان این تصور را داشت افرادی كه امید كمتری به تغییر داشتند اكنون امیدوارتر شده اند كه شاید تغییراتی به نفع خانه تئاتر در راه باشد.

دلخواه درباره تحقق تولید تغییرات در خانه تئاتر بیان كرد: میزان واقعی شدن شعار «از تغییر نترسیم، خانه را به سازیم» بستگی به هیأت مدیره یا ظرفیت و امكاناتی دارد كه در اختیار ما قرار بگیرد. اما یك چیز را باید در نظر گرفت، اولا وقتی می گوییم تغییر یا تحول، معنای آن انكار زحماتی كه در گذشته كشیده شده، نیست و این را مدام باید یادآور شویم كه ما بعنوان هنرمند تئاتر باید بدانیم كه بنیان گذاران خانه تئاتر و كسانی كه تا به امروز آن را بعنوان تنها مكان صنفی برای اهالی تئاتر نگه داشته اند، زحمات زیادی كشیده اند.

این نامزد انتخابات هیات مدیره اضافه كرد: همان طور كه من در شعارهایم گفته ام خانه به تغییر و تعمیر و همینطور به یك هوای تازه نیاز دارد ازاین رو باید نیروهای تازه نفس با ایده ها و برنامه های مشخص به این خانه راه پیدا كنند تا بتوانند تغییراتی تولید كنند كه افراد تئاتری كه عضو خانه تئاتر نیستند هم ترغیب شوند و به آن برگردند. در این سال ها نه تنها به اعضای خانه تئاتر اضافه نشده است بلكه از آن كاسته هم شده، ازاین رو ما همان گونه كه در زمینه هایی مثل ساخت خانه جدید تئاتر یا اختصاص ردیف بودجه ای به تئاتر موفق بودیم، اما واقعیت این است كه خیلی از اهالی تئاتر هنوز عضو این خانه نیستند و خیلی ها كه عضو آن بودند اكنون از آن خارج شده یا به برگشت به آن علاقه ندارند.

این كارگردان با اشاره به اینكه "ما می خواهیم انگیزه تولید نماییم كه هنرمندان به تنها خانه ای كه دارند بازگردند" تاكید كرد: جوانان و فارغ التحصیلان تئاتری هیچ انگیزه و دلیلی نمی بینند كه در این خانه عضو شوند ازاین رو ما باید تلاش نماییم كه آن ها را به سمت این خانه جذب نماییم. این تلاش ها باید صورت بگیرد اما نباید انتظار داشته باشیم یك شبه این تحولات تولید شود.

دلخواه درباره حضورش در انتخابات خانه تئاتر توضیح داد: ما كارهای خوبی را كه تا كنون در خانه تئاتر اتفاق افتاده است به اضافه ایده های جدیدی برای جذب بیشتر نیروها، احساس امنیت شغلی بهتر، رسیدگی و بررسی وضعیت معیشتی هنرمندانی كه محل درآمدی دیگری جز تئاتر ندارند ادامه می دهیم.

او در انتها درباره پیش بینی اش از انتخابات این نهاد صنفی بیان كرد: فكر می كنم كه در این دوره تركیب جدیدی در هیأت مدیره خانه تئاتر خواهیم داشت. خواست من این است كه هر تركیبی كه بوجود آمد همه اعضا به اكثریت آرا احترام بگذارند و تلاش كنند كه به آن ها كمك كنند زیرا هدف همه ما ارتقای خانه تئاتر است. من فكر می كنم تغییر در خانه تئاتر شروع شده است. همین كه كسی مخالف شعار تغییر نیست نشان داده است نیاز به آن را همه احساس كرده اند. ازاین رو این شعار بسیار واقع بینانه انتخاب شده و امیدواریم اعضا با این فكر كه باید تغییرات و تعمیراتی تولید شود رای دهند و در نهایت نتیجه هرچه بود باید بپذیریم و به آن احترام بگذاریم.
1397/03/12
14:26:14
5.0 / 5
5775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال