برنده نخل طلا ركورد سینمای ژاپن را شكست

برنده نخل طلا ركورد سینمای ژاپن را شكست سام فیلم: فیلم «دزدان فروشگاه» با رسیدن به فروشی بالغ بر ۹ میلیون دلار، پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۱۸ سینمای ژاپن نام گرفت.


به گزارش سام فیلم به نقل از هالیوود ریپورتر، این فیلم بعد از كسب جایزه نخل طلای بهترین فیلم جشنواره كن در سینماهای ژاپن اكران شد و تابحال فروش ۹.۶ میلیون دلاری (۱.۰۵ میلیارد ین) از محل فروش ۸۵۵ هزار بلیت سینما را به ثبت رسانده است.
این نخستین فیلم در تاریخ سینمای ژاپن است كه با چنین سرعتی به فروشی بیش از ۹ میلیون دلار دست می یابد.
«دزدان فروشگاه» به كارگردانی «هیروكازو كورئیدا» درباره خانواده ای است كه به اعمال بزهكارانه خُرد می پردازند و به مبحث فقر در ژاپن اشاره دارد كه پیش تر به ندرت در سینمای این كشور مورد توجه قرار گرفته است.
«شینزو آبه» نخست وزیر محافظه كار ژاپن بعد از كسب جایزه مهم نخل طلا برای سینمای ژاپن هیچ واكنشی به كسب این موفقیت سینمایی نداشت؛ موضوعی كه بسیاری آن را به پرداختن به مضمون "محرومیت اجتماعی" در این فیلم نسبت می دهند. «كورئیدا» هم در واكنش به بی اعتنایی نخست وزیر ژاپن، دعوت وزیر فرهنگ این كشور را برای جشن گرفتن این موفقیت قبول نكرد.
«كورئیدا» با فیلم قبلی اش «شبیه پدر، شبیه پسر» موفق به كسب جایزه هیات داوران جشنواره كن ۲۰۱۳ شد و «استیون اسپلبرگ» مقرر است بازسازی هالیوودی این فیلم را به سینما بیاورد. «شبیه پدر، شبیه پسر» در نهایت به فروش ۳۰ میلیون دلاری در گیشه سینمای ژاپن رسید.
نخستین بار و در سال ۱۹۵۴ «تینوسوكه كینوگاسا» برای فیلم «دروازه جهنم» نخل طلا را برای سینمای ژاپن به دست آورد و بعد از آن «كوروساوا» در سال ۱۹۸۰ با فیلم «كاگموشا» این جایزه را به خانه برد. «شوهی ایمامارو» هم در سال های ۱۹۸۳ و ۱۹۹۷ با فیلم های «ترانه غم انگیزی از نارایاما» و «مارماهی» این جایزه را به خود اختصاص داد تا مجموع جایزه های نخل طلای ژاپنی ها با نخل طلای امسال فیلم «دزدان فروشگاه» به عدد پنج برسد.1397/03/27
15:07:34
5.0 / 5
4637
تگهای خبر: جشنواره , سینما , فروش , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال