، در سینما و تئاتر چه خبر است؟،

، در سینما و تئاتر چه خبر است؟، سام فیلم: معرفی طراح پوستر جشن مستقل سینمای مستند، آتش زمزم سیمین را می سازد، برگزاری آزمون ورودی یك دوره ی مطالعاتی فیلم و... همچون خبرهای سینما و تئاتر است.


رئیس دهمین جشن مستقل سینمای مستند از طراحی پوستر این مراسم توسط بهزاد خورشیدی اطلاع داد.
به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی این رویداد، محسن خان‎جهانی در این ارتباط اظهار داشت: بهزاد خورشیدی طراحی پوستر دهمین جشن سینمای مستند را شروع كرده است.
وی با اشاره به اینكه از روز اعلام فراخوان آثار متعددی برای حضور در جشن سینمای مستند ثبت نام كرده اند، اضافه كرد: 23 تیرماه آخرین مهلت ثبت نام فیلم های مستند برای حضور در این رویداد است.
بهزاد خورشیدی طراحی پوستر جشنواره فیلم فجر، جشن خانه سینما و فیلم‎هایی چون «مهمان مامان»، «دعوت»، «متولد ماه مهر»، «قرمز»، «شیدا» و... را در كارنامه دارد.
دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می گردد.

آتش زمزم «سیمین» میسازد
مرتضی آتش زمزم بزودی فیلم سینمایی «سیمین» را جلوی دوربین خواهد برد.
مرتضی آتش زمزم كه اخیرا پروانه ساخت «سیمین» را دریافت كرده است، بزودی با تكمیل گروه بازیگران و عوامل تولید، این فیلم سینمایی را جلوی دوربین محمد فضیله خواهد برد.
مراحل انتخاب لوكیشنهای این فیلم توسط سازندگان در حال انجام می باشد و بخش عمده ای از فیلم در كنار زاینده رود و تالاب گاوخونی فیلمبرداری خواهد شد.
«سیمین» در ژانر كودك ساخته خواهد شد و مضمون آن درباره علت خشك شدن زاینده رود و تاثیرات آن بر زندگی مردم بخصوص كشاورزان است كه بحث درباره آن این روزها داغ و نگران كننده است. قصه در فضایی استعاری روایت می گردد و كاراكتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است.
آتش زمزم تهیه كنندگی و كارگردانی فیلم را به عهده دارد و فیلمنامه آن كار مشترك كریم روناسیان و خزر مهرانفر است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی كه كشته شد» است كه بدون پرده به مشكلات اصلی زاینده رود و روند خشك شدن آن می پرداخت و سال 93 در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران بعنوان بهترین فیلم انتخاب|شد.
فیلم دو بازیگر اصلی دارد كه از میان چهره های شناخته شده انتخاب خواهند شد و بقیه بازیگران فیلم از هنرمندان بومی و كودكان خواهند بود.
این سومین ساخته كارگردانش پس از فیلمهای «مرگ سپید» (۱۳۸۹) و «مالیخولیا» (۱۳۹۵) به حساب می آید.

آزمون ورودی دوره «مطالعات فیلم» در مدرسه ملی سینما برگزار شد
آزمون ورودی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینمای ایران با حضور متقاضیان این دوره آموزشی برگزار گردید و نتیجه این آزمون بزودی اعلام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی مدرسه ملی سینما، آزمون ورودی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینمای ایران روز چهارشنبه 13 تیرماه در محل مدرسه ملی سینمای ایران برگزار گردید. اغلب متقاضیان حضور در این دوره دانش آموخته سینما بودند و از میان 45 متقاضی، افرادی از شهرهایی چون سنندج، گرگان، شیراز، اصفهان در آزمون ورودی مدرسه ملی سینما شركت كردند.
طبق برنامه ریزی انجام شده، اسامی پذیرفته شدگان در دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» مدرسه ملی سینما، بزودی با استفاده از روابط عمومی مجموعه جهت تكمیل فرآیند ثبت نام اعلام می شوند.
مدرسه ملی سینمای ایران به منظور ارتقای فضای نظریه، تحلیل و نقد در سینما در نظر دارد با حضور مدرسانی از میان برجسته ترین منتقدان و صاحب نظران ملی و بین المللی دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» را برگزار كند. بدین سان این دوره آموزش عالی اواخر تیرماه آغاز می گردد و 9 ماه ادامه دارد.
«اصول نقد: مفاهیم و روش شناسی»، «نظریه در سینما»، «آسیب شناسی نقد در سینمای ایران»، «زیبایی شناسی سینمای معاصر ایران و جهان»، «روایت و روایت شناسی»، «قصه گویی در سنت ایرانی»، « مفهوم ژانر»، «ژانر در تاریخ سینما»، «ژانر در تاریخ سینمای ایران» و موضوعات میان رشته ای نظیر «سینما و روان شناسی»، «سینما، سیاست و جامعه» و «سینما و فلسفه» همچون مباحثی هستند كه در این دوره طرح خواهند شد.


نمایش های «مرد شده» و «همه چیز درباره آقای ف» به اجرای عمومی خود آخر دادند
نمایش های «مرد شده» با 1 هزار و 216 مخاطب و «همه چیز درباره آقای ف» با 3 هزار و 933 مخاطب به اجرای عمومی خود در تماشاخانه ایرانشهر آخر دادند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل تماشاخانه ایرانشهر، نمایش های «مرد شده» به كارگردانی آسو بهاری با 1 هزار و 216 مخاطب و «همه چیز درباره آقای ف» به كارگردانی آرش عباسی با 3 هزار و 933 مخاطب ك هاز 18 خردادماه در ساعت های 19 و 21 در سالن استاد سمندریان این مجموعه تئاتری شروع كرده بودند شامگاه جمعه 15 تیرماه به اجرای عمومی خود آخر دادند.
نمایش «مرد شده» به كارگردانی آسو بهاری در 27 اجرای خود پذیرای 1 هزار و 216 مخاطب بود. از این تعداد 382 مخاطب با بلیت های 20 و 25 هزارتومانی و 834 مخاطب با بلیت های ۳۰ هزارتومانی به تماشای این نمایش نشستند. همینطور تعداد 405 مخاطب شامل هنرمندان، اصحاب رسانه با بلیت میهمان به تماشای این نمایش نشستند.
طبق این آمار، فروش نمایش «مرد شده» طی 27 اجرا مبلغ 33 میلیون و 835 هزار تومان بوده است.

نمایش «همه چیز درباره آقای ف» به كارگردانی آرش عباسی هم در 28 اجرای خودپذیرای 3 هزار و 933 مخاطب بود. از این تعداد 1089 مخاطب با بلیت های 20، 25 و 30 هزارتومانی و 2844 مخاطب با بلیت 35 و 40 هزارتومانی به تماشای این نمایش نشستند. همینطور تعداد 420 مخاطب شامل هنرمندان و اصحاب رسانه، با بلیت میهمان به تماشای این نمایش نشستند.
طبق این آمار، فروش نمایش «همه چیز درباره آقای ف» طی 28 اجرا مبلغ 144 میلیون و 940 هزار تومان بوده است.مدیر و اعضای شورای برنامه ریزی و اجرایی بین الملل جشنواره فیلم مقاومت معرفی شدند
طی احكامی جداگانه از جانب محمد خزاعی دبیر جشنواره فیلم مقاومت، مدیر بخش بین الملل و اعضای شورایبرنامه ریزی و اجرایی این بخش عرضه شدند.
روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، با بیان این خبر اضافه كرد: در این احكام، محسن برمهانی بعنوان مدیر بخش بین الملل جشنواره و آقایان: احسان كاوه، عبدالحسین علی مددی، احمد نوروزی و حسین پناهی درچه بعنوان شورای برنامه ریزی و اجرایی بخش بین الملل انتخاب شدند.


فروش اینترنتی "چارلی و كارخانه شكلات سازی " در سایت ایران نمایش آغاز شد

نمایش "چارلی و كارخانه شكلات سازی" تازه ترین كارگردانی فریبا دلیری از روز پنجشنبه 21 تیر ماه جاری در تالار هنر میزبان خانوادهها می گردد.

این نمایش كه بر مبنای قصهای از رولد دال و توسط هادی حسنعلی و فریبا دلیری نوشته شده، پیش فروش اینترنتی خویش را در سایت ایران نمایش شروع كرده است و عموم مخاطبان نمایش های كودك و نوجوان می توانند برای خرید بلیط های دو روز نخست اجرا ؛ پنجشنبه 21 و جمعه 22 تیرماه اقدام نمایند.
در این نمایش آرش صادقیان حقیقی، آرین ناصری مهر، شیرین كاشفی، محمود صامت، محیا نمازی، امیر رضا جدیدی، پدرام زنجانی، هلیا نصرالهی، محمد رضا اصغری، سورنا نجفی ایفای نقش می كنند.
بازی دهندگان عروسك و گروه حركت نیزمهبد فیضی، آوا ناصری مهر، احسان سامانی منش، پیرایه پیروزنیا و شیرین كاشفی هستند.
در بخش ویدیویی این نمایش هم بازیگرانی همچون نوید فرحمرزی، روشنك كریمی، مینووش رحیمیان وامیر محمد انصافی حضور دارند.

دبیر شورای مشورتی هنرهای نمایشی معرفی شد
مجید گیاهچی از جانب مدیركل هنرهای نمایشی بعنوان دبیر شورای مشورتی هنرهای نمایشی منصوب گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، در متن حكم شهرام كرمی برای این كارگردان و تهیه كننده تئاتر آمده است: بهره گیری از مشاوره هنرمندان صاحب تجربه و بهره مندی از خرد جمعی در تصمیم سازی، برنامه ریزی و هدایت هر سازمان و ساختاری بی شك باعث توفیق آن ساختار و ترسیم یك چشم انداز روشن و امیدبخش در جهت برنامه ها و اهداف آن خواهد بود. هنر پرارزش تئاتر در جهت پیشبرد اهداف عالیه خود و رسیدن به شرایط مطلوب، نیازمند استفاده از مشاوران كاردان و با تجربه ای است كه شناخت دقیق و روشن از تمام جنبه ها، قابلیت ها، محدودیت ها و فرصت های این حوزه دارند.
برای ترسیم ساختار اجرایی و عملی تشكیل شورای مشورتی در این حكم بر نكات زیر تاكید شده است: با دعوت، حضور و همفكری گروه های هنری و صاحب نظران و هنرمندان به تناسب موضوعات مدنظر و ترسیم یك برنامه مدون و كارآمد بدون شك می تواند ما را برای رسیدن به اهداف بلند عرصه فرهنگ و هنر و اعتلای هنرهای نمایشی یاری رساند.
مجید گیاهچی متولد سال 1346 در بندرانزلی، دانشجوی دكترای هنر است. نویسنده، كارگردان، مدرس و تهیه كننده تئاتر و تلویزیون. ۱۷ فعالیت هنری بین المللی داشته و سابقه ی مدیریت امور نمایش سازمان فرهنگی فرهنگی هنری شهرداری تهران را در پرونده دارد، طراح و دبیر چندین جشنواره همچون "كودك و تئاتر" بوده و سابقه ی عضویت در هیئت مدیره ی كانون كارگردانان تئاتر ایران را دارد. از طراحان و كارگردانان نمایش های بزرگ شهری به حساب می آید و ریاست خانه موزه ی دكتر علی شریعتی، بخشی دیگر از سوابق اجرایی ایشان در كنار تولید و كارگردانی و بازی در بیش از 50 نمایش و تله تئاتر و اثر هنری است.
در رویكرد مدیر كل هنرهای نمایشی اعضای شورای مشورتی با پیشنهاد دبیر شورا معرفی میشوند. این شوراءبا در نظر گرفتن بهره مندی از ظرفیت هنرمندان تئاتر متناسب با موضوعات مختلف متغیر است.تمدید مهلت ثبت نام در جشنواره های منطقه ای سینمای جوان

مهلت ثبت نام و ارسال آثار شصتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان ملایر- آگر و شصت و یكمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان اردبیل- مشگین شهر تمدید گردید.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، با عنایت به استقبال و درخواست علاقه مندان حضور در جشنواره های منطقه ای سینمای جوان، دبیرخانه این دو جشنواره مهلت ثبت و ارسال آثار را تمدید كرد.
برپایه این گزارش، علاقه مندان به شركت در شصتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان ملایر- آگر تا آخر روزشنبه 24تیرماه فرصت دارند آثار خویش را در سامانه ثبت نام جشنواره ثبت كنند. آخر وقت اداری روزچهارشنبه 27تیرماه هم آخرین مهلت دریافت آثار برای حضور در این رویداد منطقه ای اعلام شده است.
همینطور هنرمندان علاقه مند به شركت در شصت و یكمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان اردبیل- مشگین شهر هم تا آخر روزشنبه24 تیرماه می توانند نسبت به ثبت نام و ارسال آثار خود اقدام نمایند. آخرین مهلت دریافت آثار در این جشنواره هم آخر وقت اداری روزچهارشنبه 27تیرماه است.

1397/04/17
13:49:32
5.0 / 5
4728
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال