مدیرعامل مؤسسه هنرهای تصویری سوره:

فیلم های اكران نشده در سینماهای حوزه هنری را نمی خریم

فیلم های اكران نشده در سینماهای حوزه هنری را نمی خریم سام فیلم: مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره بیان كرد این موسسه فیلم هایی را كه توسط حوزه هنری اكران نمی شوند برای شبكه نمایش خانگی خریداری نمی نماید.


به گزارش سام فیلم به نقل از مهر، نخستین نشست خبری سعید خندق آبادی مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره و مراسم رونمایی از بسته فیلم سینمایی «به وقت شام» به كارگردانی ابراهیم حاتمی كیا به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بامداد امروز دوشنبه دوم مهر در محل حوزه هنری برگزار گردید.
خندق آبادی در ابتدای این نشست با اشاره به اینكه این موسسه نخستین موسسه ویدیویی است كه در كشور تشكیل شده و تا امروز به فعالیت های خود در زمینه شبكه نمایش خانگی ادامه داده است، اظهار داشت: از سال ۸۹ در این موسسه حضور دارم و تا امروز تمام تلاش خویش را كرده ام تا موسسه هنرهای تصویری سوره را پویاتر كنم.
وی بیان كرد: همچون اولویت های اصلی این موسسه محتوا است كه در این زمینه می توان به آثاری با مبحث دفاع مقدس، انقلابی و مذهبی اشاره نمود. البته در كنار این آثار، فیلم های پرفروش و كم حاشیه را هم خریداری و در شبكه نمایش خانگی توزیع می نماییم.
مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره تصریح كرد: ما در این موسسه خودكفا هستیم و بر خلاف نظر بعضی از رسانه ها، بدون رانت و بودجه دولتی به حیات خود ادامه می دهیم. بنابراین باید به سود خرید فیلم ها هم توجه نماییم. در همین راستا سال سال قبل ۴۰۰ میلیون تومان از فروش فیلم در گیشه سود داشتیم.
وی با اشاره به اینكه فیلم های مذهبی و دفاع مقدسی در شبكه نمایش خانگی سوددهی خوبی ندارد، بیان كرد: سال قبل آثاری چون «ویلایی ها»، «دریاچه ماهی»، «یتیم خانه ایران»، «ماجرای نیمروز» و «فهرست مقدس» را توزیع كردیم.
خندق آبادی با اشاره به افزایش قیمت دی وی دی ها اظهار داشت: گران شدن دی وی دی دست ما نبود و در شرایطی قرار گرفتیم كه مجبور به این كار شدیم. بعنوان مثال در ابتدای سال قیمت محصولات شبكه نمایش خانگی ۶ هزار تومان بود اما با افزایش قیمت دلار و در ادامه آن افزایش مواد اولیه، مجبور به افزایش قیمت در محصولات شدیم. در واقع با افزایش قیمت دلار، هزینه تولید متریال از ۸۰۰ تومان به ۲ هزار تومان رسید. البته تاكید می كنم كه افزایش قیمت این محصولات كاملا به دست ما نمی رسد و بخشی از آن هزینه موارد دیگر می گردد.
وی با اشاره به اینكه تهیه كنندگان قیمت رایت را بالا برده اند بیان كرد: ما می دانستیم با افزایش قیمت با كاهش مخاطب مواجه می شویم به گونه ای كه با افزایش قیمت تا امروز با كاهش ۵۰ هزار تیراژی مواجه شده ایم.
مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره به مساله شركت های وی او دی اشاره نمود و توضیح داد: متاسفانه شركت های وی او دی برخلاف خواسته ما، قیمت محصولات خویش را افزایش نداده اند و همین مساله سبب گشته است تا تعداد فروش ما نسبت به گذشته كاهش پیدا كند. البته در تلاش هستیم تا با همكاری تعدادی از شركت های شبكه نمایش خانگی موسسه وی او دی برای پخش محصولات خود فراهم نماییم كه البته این امر نیازمند به بودجه زیادی است.
وی با اشاره به وضعیت خطرناك موسسه های شبكه نمایش خانگی و شرایط ورشكستگی آنها تصریح كرد: قبل از این ۲۸ موسسه فعالیت می كردند كه امروز تعداد این موسسه ها در شبكه نمایش خانگی به ۶ شركت رسیده است.
خندق آبادی در بخشی دیگر از صحبت های خود به حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كه در گذشته از شركت های شبكه نمایش خانگی داشت، بیان كرد: در گذشته ارشاد پروانه نمایش انیمیشن های میجر را برای شبكه های نمایش خانگی صادر می كرد اما نزدیك به ۵ سال است كه جلوی این كار را گرفته است بنابراین بخشی از سود ما در این زمینه حذف گردیده است.
وی درباره رایت فیلم ها اظهار داشت: قیمت رایت ثابت نیست و این قیمت برای هر فیلم بر اساس فروش گیشه آن فرق می كند، تا سال قبل رایت فیلم ها ۸ تا ۱۰ درصد فروش گیشه بود.
مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره در پاسخ به این پرسش كه به دنبال تحت فشار قراردادن وزارت ارشاد برای عرضه حمایت ها نیستید؟ بیان كرد: ما نمی خواهیم وزارت ارشاد را زیر فشار قرار دهیم، موسسات شبكه نمایش خانگی واقعا مجبور به افزایش قیمت محصولات خود بودند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح كرد: در شرایط فعلی موسسه های زیر پله ای وارد كار شده اند و فیلم های خارجی را بدون سانسور و با كیفیت دوبله پایین در اختیار مردم قرار می دهند. در چنین شرایطی حتی موسسه های دوبله هم تعطیل و خیلی از دوبلورها به شركت های زیرزمینی پیوسته اند.
خندق آبادی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان كرد: سال قبل ۱۵ میلیارد تومان پول رایت به صاحبان فیلم ها پرداخت كردیم. در كنار آن هم ۱ میلیارد تومان ارزش افزوده پرداخت كردیم، این در شرایطی است كه ارزش افزوده باید از جانب مشتری پرداخت گردد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح كرد: پیش بینی می نماییم سود ما امسال به جهت آثاری كه خریداری نموده ایم بیشتر شود. امسال فیلم را در هنگام نگارش فیلمنامه و پیش از تولید خریداری می نماییم.
خندق آبادی در انتها تصریح كرد: این موسسه هیچ كدام از آثاری را كه توسط حوزه هنری اكران نمی گردد خریداری نمی نماید.

1397/07/02
14:56:12
5.0 / 5
4956
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال