، در سینما و تئاتر چه خبر است؟،

، در سینما و تئاتر چه خبر است؟، سام فیلم: نمایش «سیم و سرمه» دو اجرایی شد، خبری از جشنواره ی تئاتر كودك، ادامه اكران بهترین فیلم جشنواره ی فجر و... همچون خبرهای سینما و تئاتر است.


هیأت داوران مسابقه نمایشنامه نویسی بیست وپنجمین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان بعد از مطالعه و بررسی 94 نمایشنامه رسیده به بخش مسابقه نمایشنامه نویسی 10 نمایشنامه را برای مرحله ارزیابی و داوری نهایی این بخش معرفی نمود.
به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان، هیات داوران متشكل از محمد چرم شیر، حمیدرضا نعیمی و بهرام جلالی پور در اولین مرحله انتخاب نمایشنامه ها اعلام نموده است: هیات داوران مسابقه نمایشنامه نویسی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان همدان بعد از مطالعه و بررسیِ ۹۴ نمایشنامه ارسال شده به این بخش، ضمن قدردانی از همه ی درام نویسانِ شركت كننده و تلاش ارزشمند ی آنان در خلق آثاری ارزشمند، ۱۰ اثر را برای مرحله ارزیابی و داوری نهایی (پس از نشست با داوران و ارتقاء كیفی نمایشنامه ها ) معرفی نمودند. هیأت داوران معتقدند از آنجائیكه نمایشنامه از مرحله ی ایده و طرح تا پرداخت نهایی و سپس اجرا، راهی دشوار و پیچیده را پشت سر خواهد گذاشت، بنابراین برای دستیابی به آثاری باشكوه، اساساً مشورت، گفتگو، نقد و استفاده از تجارب یكدیگر می تواند در رسیدن به آن هدفِ غایی راه گشا باشد.
10 نمایشنامه راه یافته به مرحله دوم ارزیابی و انتخاب به شرح زیر معرفی شده اند: نمایشنامه "شعله های خارك هیچگاه خاموش نمی شوند " نوشته عقیل جماعتی از خارك، نمایشنامه "ترنج" نوشته افسانه زمانی و نسرین خنجری از تهران، نمایشنامه "كتاب خورها" نوشته عماد نصرآبادی از مشهد، نمایشنامه " فلی و فلامی" نوشته محمدباقر نباتی مقدم از تهران، نمایشنامه " لانتی موس " نوشته بهداد بلیغ فر از تهران، نمایشنامه " باید باهات حرف بزنم " نوشته سارا تقوی از تهران، نمایشنامه " تو دیگه كی هستی " نوشته محسن عظیمی پویا از اراك، نمایشنامه " شهر بی حساب، مردم خواب " نوشته حامد مهیمنی از خارك، نمایشنامه " ماه و ماهی " نوشته سمیرا سلیمانی فارسانی از فارسان – چهارمحال و بختیاری و نمایشنامه " مسیر خوشبختی " نوشته اسماعیل رحیمی سروش از لاهیجان
نمایشنامه نویسان آثار منتخب تا مرحله نهایی ارزیابی و انتخاب فرصت دارند با بهره مندی از مشاوره اساتید راهنما آقایان محمد چرم شیر، حمیدرضا نعیمی و بهرام جلالی پور نسبت به ارتقا كیفی نمایشنامه های خود اقدام نمایند.
در مرحله ارزیابی و داوری نهایی سه نمایشنامه برگزیده این بخش انتخاب و در مراسم اختتامیه جشنواره معرفی خواهند شد.
بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان از 29 آبان تا 4 آذر ماه 1397 در شهر تاریخی همدان برگزار می گردد.
نمایش «سیم و سرمه» دو اجرایی شد
نمایش «سیم و سرمه» به كارگردانی روزبه حسینی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری طی دو نوبت میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.
نمایش «سیم و سرمه» به نویسندگی و كارگردانی روزبه حسینی كه این روزها در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است، روزهای چهارشنبه هجدهم و پنجشنبه نوزدهم مهر ماه طی دو نوبت میزبان علاقه مندان است.
این نمایش روز چهارشنبه هجدهم مهر و نوزدهم مهرماه ساعت های 18 و 20 میزبان تماشاگران تئاتر است. این در شرایطی است كه نمایش «سیم و سرمه» روزهای دوشنبه شانزدهم و سه شنبه هفدهم مهر ماه فقط ساعت 20 روی صحنه می رود.
نمایش «سیم و سرمه» به نویسندگی و كارگردانی روزبه حسینی و بازی سیما شكری و میثم غنی زاده تا روز بیستم مهر ماه در تالار سایه تئاتر شهر به صحنه می رود.
اكران بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر ادامه دارد


تازه ترین پوستر فیلم سینمایی «تنگه ابو قریب»به كارگردانی بهرام توكلی و تهیه كنندگی سعید ملكان با طرحی از علی فرآورده رونمایی گردید.

مجموع فروش «تنگه ابو قریب» از مرز پنج میلیارد گذشت و اكران آن درسینماهای تهران و شهرستان ها همچنان ادامه دارد.
جواد عزتی، امیر جدیدی، حمید رضا آذرنگ، مهدی پاكدل، علی سلیمانی و مهدی قربانی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

«رپرتوار دانایی» در فرهنگسرای بهمن به روی صحنه می رود
سالن مبارك فرهنگسرای بهمن از 16 تا 18 مهر به مدت سه روز با سه اثر نمایشی با عنوان «رپرتوار دانایی» پذیرای علاقه مندان تئاتر است.
اجرای مجانی این رپرتوار كه نتیجه تلاش سه ماهه ی دوره های آموزش بازیگری در سطح فرهنگسراها و موسسات آموزشی شهر تهران با طراحی، كارگردانی و مدیریت مریم داننده فرد می باشد، به شرح ذیل است؛
دوشنبه 16مهر: نمایش نامه خوانی «كوكوی كبوتران حرم» ساعت 17 و «پزشك نازنین» ساعت 19
سه شنبه 17 مهر: نمایشنامه خوانی «اولین پرواز» ساعت 15 و «كوكوی كبوتران حرم» ساعت 17 و اجرای نمایش «ممسوخ» ساعت 19
چهارشنبه 18 مهر: اجرای نمایش «ممسوخ» ساعت 19 و نمایشنامه خوانی «پزشك نازنین» ساعت 17
نمایشنامه خوانی «اولین پرواز» را سها پاكباز، سید علی جلالی، آرتین جلیلی، مرجان حسینی، باران محمودپور، ستایش سادات هاشمی بر مبنای نوشته ای از بیژن مفید و دراماتورژی مریم داننده فرد و نمایشنامه خوانی «پزشك نازنین» نوشته نیل سایمون را آیدا باروطكوب، آتنا خان پناه، محمد مهدی خطیبی، یلدا خطیبی، پارسا خطیبی، رامتین شاه حسینی، درسا شیرخانی و ملینا ملازم برعهده دارند.
«كوكوی كبوتران حرم» بر مبنای نمایشنامه ای از علیرضا نادری و دراماتورژی مریم داننده فرد را آرزو پرتوی، غزاله حسنی، مینا حق گویی، فاطمه رضایی آزاد، مهتاب رضایی، آرزو سالارنژاد، مینا فضلی، یاسمن گودرزی، سارا مجیدی، سهیلا معتمدی، هانیه مهراجی، سیمین وحدانی و به دستیاری مائده سنقریان، خوانش می كنند.
در اجرای نمایش «ممسوخ» به نویسندگی مریم داننده فر، المیرا ابراهیمی، سانیا بختیاری، سارا جعفری، زهرا خدامرادی، مائده صادقی، هستی مرادی، آتنا نیكنام و كیمیا ولایی به دستیاریِ بهنوش جعفری ایفای نقش می كنند.
همینطور موسیقی و نورپردازی این آثار به ترتیب برعهده ی سیاوش حكیم و جلیل روحانی است.
هدف اصلی اجرای این رپرتوار انجام امور خیریه با دعوت از مددجویان، خیرین و موسسات و نهادهای خیریه می باشد تا دقایقی بتوانند از نظر فرهنگی و با كمك هنر والای نمایش به رسالت نوع دوستی و دستگیری از مددجویان بپردازد.
علاقه مندان برای تماشای این نمایشنامه ها می توانند به سالن مبارك فرهنگسرای بهمن به نشانی، میدان راه آهن، میدان بهمن، خیابان شهید وفایی رجوع كنند.


تمدید مهلت عرضه ی خلاصه مقالات “بررسی تئاتر ایران بعد از انقلاب اسلامی”

مدت زمان ثبت نام و عرضه ی خلاصه مقالات سمینار علمی _ پژوهشی با عنوان "بررسی تئاتر ایران بعد از انقلاب اسلامی" تا 30 مهرماه تمدید گردید.
به گزارش روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر، مدت زمان ثبت نام و عرضه ی خلاصه مقالات سمینار علمی _ پژوهشی با عنوان "بررسی تئاتر ایران بعد از انقلاب اسلامی" كه از برنامه های بخش چهل سالگی انقلاب اسلامی است، تا 30 مهرماه تمدید گردید.
متقاضیان شركت در این سمینار می توانند، در سایت جشنواره به نشانی www.fitf.ir ثبت نام و چكیده اثر خویش را بارگذاری كنند.

20 مهرماه آخرین مهلت ثبت نام در بخش نمایشنامه نویسی جشنواره ی تئاتر فجر
آخرین مهلت ارسال آثار در بخش نمایشنامه نویسی سی وهفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر 20 مهرماه است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره، طبق اعلام قبلی آخرین مهلت ثبت نام و بارگذاری آثار در بخش نمایشنامه نویسی تا 20 مهرماه خواهد بود.
متقاضیان شركت در این بخش می توانند در سایت جشنواره به نشانی www.fitf.ir ثبت نام و فرم "ویژه ی همه ی متقاضیان" را پركرده و نمایشنامه خویش را بارگذاری كنند.
سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر از 22 بهمن تا 4 اسفند 1397 با دبیری نادر برهانی مرند برگزار می شود.
1397/07/17
13:21:03
5.0 / 5
4971
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال