ملاصالح قاری در گفتگو با مهر:

تهمت هایی كه با ۲۳ نفر زدوده می شود، این جزئی از واقعیت هاست

تهمت هایی كه با ۲۳ نفر زدوده می شود، این جزئی از واقعیت هاست سام فیلم: ملاصالح قاری یكی از كاراكترهای اصلی روایت فیلم سینمایی ۲۳ نفر به كارگردانی مهدی جعفری سپس رونمایی فیلم در جشنواره فجر به تمجید از آن پرداخت.به گزارش سام فیلم به نقل از مهر، ملاصالح قاری یكی از سوژه های فیلم سینمایی «۲۳ نفر» به كارگردانی مهدی جعفری است. آزاده ای كه سرگذشت عجیبش پیش تر در كتاب «آن بیست و سه نفر» به صورت اجمالی و در كتاب «ملاصالح» به صورت مشروح انتشار یافته بود و حالا در فیلم سینمایی «۲۳نفر» باز سهمی تأثیرگذار پیدا كرده است.
ملاصالح هم زندان در دوران قبل و پس از انقلاب را تجربه كرده و هم از اسرای جنگی در زندان های عراق و مترجم و ناجی برخی اسرای ایرانی بوده است. وی سپس رونمایی از فیلم «۲۳ نقر» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این فیلم اظهار نمود: از ساخت این فیلم بسیار خوشحال شدم این را هم باید بگویم كه وقایعی كه «۲۳ نفر» به تصویر می كشد بسیار به واقعیت نزدیك است خصوصاً اینكه برادرمان سعید آلبو عبادی (بازیگر نقش ملاصالح در فیلم ۲۳ نفر) به خوبی در نقش من ظاهر شده است.
قاری با اشاره به اینكه بخش مربوط به سرگذشت واقعی وی در این فیلم هرچند صد درصد واقعیت نیست، ولی بسیار به واقعیت شباهت دارد و از این بابت از عوامل سازنده این اثر تشكر می كند، عنوان كرد: خدا را شكر می كنم كه این توفیق را به من داد و این واقعیت ها به واسطه این فیلم برای مردم روشن شد.
وی اضافه كرد: البته آنچه كه شما در این فیلم دیدید تنها جزء كوچكی از حقیقت مبارزات و پیام ما برای جوانان آینده بود اما من از طرفی خوشحالم كه این فیلم موجب می شود بعضی از ناملایمات و تهمت هایی كه در منطقه ما به من و خانواده ام زده می شد، پاك شود. البته این ناملایمات در آن سال ها زیادتر بود چون مردم حقیقت را نمی دانستند و از سویی ما هم نمی دانستیم كه چه نماییم و چه جوابی بدهیم تا قانع شوند. اما خدا را شكر این فیلم با نمایش در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر توانسته به این موضوعات بپردازد و و من از این مساله بسیار خوشحالم.
ملاصالح قاری با اشاره به اینكه یك دفعه دیگر ۲۳ اسیر ایرانی را پس از آزادی دیده بود، توضیح داد: به یاد دارم یك دفعه پس از آزادی این ۲۳ نفر بزرگ شده بودند كه به آبادان آمدند و به من فرصت دادند تا در خدمت آنها باشم و برخی موارد را برای آنها توضیح بدهم، ضمن اینكه در آن زمان مستندی در این باره ساخته شده بود كه موجب شد اسم من به زبان ها بیفتد و مردم منطقه من را بشناسند اما یك دفعه هم یوسف احمدزاده نویسنده كتاب «آن بیست و سه نفر» در ماه عسل حاضر شد و به بیان ماجراهای ما پرداخت سپس این بود كه برخی تازه به دنبال این افتادند كه بدانند من كیستم.
وی درانتها اظهار نمود: در معرفی من به جامعه و پاك كردن برخی ناملایمات حبیب احمدزاده و حاج آقا ابوترابی بسیار نقش داشتند كه از آنها هم تشكر می كنم.

1397/11/20
19:14:16
5.0 / 5
4574
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال