پیشنهادی برای روزهای بهاری؛

نوروز ۹۸ را با مهر سپری كنید، منویی برای یك تعطیلات هنری

نوروز ۹۸ را با مهر سپری كنید، منویی برای یك تعطیلات هنری سام فیلم: سرویس هنر خبرگزاری مهر در كنار انعكاس مهمترین رویدادهای خبری، بسته پیشنهادی ویژه ای را برای تعطیلات نوروز ۹۸ تدارك دیده است.خبرگزاری مهر- گروه هنر- محمد صابری: نوروز هر سال طولانی ترین بازه زمانی تعطیلات رسمی در كشور را به خود اختصاص می دهد؛ تعطیلاتی بهاری كه معمولاً فرصتی برای فاصله گرفتن از تلاطم و هیاهوی مشغله های روزمره و «فراغت» است.
در آستانه نوروز ۹۸ و به منظور سهیم بودن در بخش كوچكی از فراغت همراهان و مخاطبان، سرویس «هنر» خبرگزاری مهر در نظر دارد در كنار استمرار رسالت رسانه ای و خبری در روزهای تعطیلات و كوشش برای انعكاس كامل و جامع تحولات هنری، سلسله مطالبی را متناسب با این ایام تولید و عرضه نماید.
ایجاد تنوع در سبد مصرفی محصولات هنری برای تعطیلات نوروزی و باز تدارك مجموعه مطالبی خواندنی در امتداد مرور خاطرات و بازخوانی قسمتی از ناشنیده ها رویكرد اصلی گروه خبرنگاران سرویس «هنر» خبرگزاری مهر جهت تدارك این سلسله مطالب بوده است.
در همین راستا از روز اول فروردین ۹۸ می توانید در سرویس هنر خبرگزاری مهر، با این مطالب همراه شوید؛
نواهای ماندگار بهاری
علیرضا سعیدی خبرنگار حوزه موسیقی خبرگزاری مهر در روزهای نوروز ۹۸ مجموعه مطالبی درباره ماندگارترین تصنیف ها و قطعات موسیقایی در حال و هوای نوروز و بهار را گردآوری كرده و حاصل آن مطالبی خواندنی و البته شنیدنی متناسب با حال و هوای بهار شده است.
در روزهای نخست بهار ۹۸ می توانید ذیل سرفصل مشترك «نواهای ماندگار بهاری» با این خاطره بازی موسیقایی همراه شوید.
تئاتر در خانه
تعطیلی سالن های نمایش در ایام نخست سال شاید سهم این هنر ثمین را از سبد مصرف هنری خانواده ها در فصل بهار را با كاهشی ناخواسته مواجه كند. برای جبران این دوری ناخواسته از اجرای زنده و صحنه ای تئاتر، آروین موذن زاده خبرنگار حوزه تئاتر خبرگزاری مهر، مجموعه پیشنهادهای روزانه ای را از تئاترهایی كه نسخه خانگی آنها در دسترس علاقمندان قرار دارد، فراهم آورده است.
شاید تماشای تئاتر در منزل و قاب تلویزیون لطف مواجهه زنده و داخل سالن نمایش را نداشته باشد اما این نسخه های خانگی حتماً می تواند جای خالی هنر نمایش را در قسمتی از اوقات فراغت علاقمند این هنر، پر كند.
در نیمه دوم تعطیلات و همزمان با آغاز اجراهای صحنه ای در سال جدید، می توانید تازه ترین خبرهای در رابطه با اجرا در سالن های اصلی نمایش را در سرویس هنر مهر دنبال كنید.
گالری گردی نوروزی
هنرمندان تجسمی سهم ویژه ای از حال و هوای بهاری كوچه پس كوچه های شهرها دارند و نمی توان سهم عمده آنها در رنگ و لعاب نوروزی خیابان ها را نادیده گرفت اما در بین هنرمندان تجسمی هستند هنرمندانی كه ترجیح می دهد در روزهای تعطیل نوروز، آثار شخصی تر خودرا در چارچوب نمایشگاه های شخصی و گروهی با مخاطبانشان به اشتراك گذارند.
اگر جزو علاقمندان بهره مندی از این فرصت هستید، می توانید در روزهای نوروز با سلسله پیشنهادات آزاده فضلی خبرنگار حوزه تجسمی مهر ذیل عنوان ثابت «گالری گردی نوروزی» همراه شوید و در جریان برنامه گالری های پایتخت در تعطیلات نوروز قرار بگیرد.
فیلم بازی نوروزی
نمی توان از لذت های هنری اوقات فراغت سخن گفت و فیلم و سینما را از قلم انداخت. اكران نوروزی سینماها و دنبال كردن تازه ترین فیلم های روی پرده كه جای خودرا دارد اما بازخوانی و مرور مهمترین فیلم های سینمای جهان كه در یك سال قبل در كانون توجه سینمادوستان ایرانی و رسانه های داخلی قرار گرفتند هم در نوع خود پیشنهادی وسوسه برانگیز است.
سیدسعید هاشم زاده كارشناس و منتقد سینما و سردبیر برنامه تلویزیونی «شب های سینما» از شبكه چهار در سالی كه گذشت، در مجموعه یادداشت هایی فرصت این مرور را برای مخاطبان نوروزی مهر فراهم آورده است. مسیح میرجعفری در گردآوری و تأمین این مجموعه مطالب ویژه سینمای جهان، سعید هاشم زاده را همراهی كرده است.
«فیلم بازی نوروزی» عنوان مشترك انتخابی ما برای این مجموعه یادداشت است كه در روزهای نوروز می توانید در سرویس هنر خبرگزاری مهر بخوانید.
دیدارهای نوروزی با چهره ها
در كنار مطالبی كه به صورت ویژه و مطابق با شرحی كه رفت در چارچوب منوی پیشنهادی برای تعطیلات نوروزی می توانید با آن همراه شوید، به سنت رسانه های دیگر، گفتگوهای ویژه نوروزی هم سهم قابل توجهی از ویترین نوروزی سرویس هنر خبرگزاری مهر خواهد داشت كه به جهت جذابیت و تازگی، معرفی این چهره ها را به زمان انتشار موكول می كنیم؛ همراهی در دیدارهای نوروزی با چهره ها و گفتگوهای ویژه خبرنگاران مهر با این چهره ها را از دست ندهید.
سرویس «هنر» خبرگزاری مهر ضمن تبریك پیشاپیش تحویل سال ۱۳۹۸ و آرزوی سالی سرشار از شادی و كامیابی، امید دارد سهمی هرچند كوچك در لذتبخش تر شدت لحظات نوروزی مخاطبان داشته باشد. نظرات، انتقادات و پیشنهادات مخاطبان در این راه می تواند راهگشا باشد.

1398/01/01
10:39:47
5.0 / 5
4803
تگهای خبر: اكران , تئاتر , سرویس , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال