اجرای چیزهای سرد در تئاتر شهر ناگهانی شد

اجرای چیزهای سرد در تئاتر شهر ناگهانی شد به گزارش سام فیلم كارگردان نمایش «چیزهای سرد» می گوید، تئاتر هیچ گاه برایش كالای فروش نبوده و در این نمایش هم مواجهه تماشاگر با اجرا برایش اهمیت بسیار زیادی دارد.


رامین اكبری كه نمایش «چیزهای سرد» را زمستان سال قبل در عمارت روبرو اجرا كرده و امسال آنرا در تالار سایه تئاتر شهر و از ۲۴ اردیبهشت ماه روی صحنه می برد در گفت وگویی با ایسنا درباره اجرای مجدد این نمایش آن هم در ماه رمضان كه تعداد مخاطب امكان دارد كمتر باشد، بیان كرد: من از مدت ها قبل درخواستی برای اجرا در تئاتر شهر داشتم كه این نوبت خیلی ناگهانی و با كنسل شدن یك نمایش دیگر و به علت آماده بودن اجرای ما فراهم گردید و با شرایطی كه به وجود آمد ما اجرا در این زمان را انتخاب كردیم و سختی هایش را هم پذیرفته ایم.
او افزود: دغدغه اصلی من از اجرای این نمایش مواجهه تماشاگر با اجرا است چون مخاطبان اجرای سال پیش از كار رضایت داشتند و به صحنه بردن باردیگر با تغییراتی جدید و برای مخاطبانی متفاوت تر جذابیت دارد. ضمن این كه ایده آلم برای اجرای نمایش، یك بلك باكس مشكی بود در حالیكه دیوارهای عمارت روبرو آجری بود و سالن سایه شرایط ایده آلی دارد.
او با اشاره به اینكه ۹ ماه برای این نمایش تمرین شده است، اظهار داشت: پیشتر نمایش را با دو گروه روی صحنه بردیم اما در تئاتر شهر فقط با یك گروه اجرا خواهیم داشت و فعلاً هم ۲۰ شب سالن را در اختیار داریم.
اكبری در پاسخ به اینكه تصور نمی كند در ماه رمضان و در این زمان اندكی كه برای تبلیغات داشته، شرایط مناسبی برای دیده شدن كارش وجود نداشته باشد و آیا اصلاً فروش برایش اولویت دارد یا خیر؟ بیان كرد: تئاتر هیچ وقت برایم كالایی نبوده كه بخواهم آنرا بفروشم با اینكه می دانم یك كالای فرهنگی است و بسیاری از گروه ها چه در تبلیغات و چه در دعوت از عوامل این مسئله را به شدت درنظر می گیرند، اما برای من مواجهه تماشاگر با جهان روبه رویش جالب تر بوده است. در این نمایش هم داستان خانواده ای روایت می شود كه در تدارك مراسم مرگ مادرشان هستند و در واقع اختلالاتی را می بینیم كه وقتی بدن در مواجهه با یك بیماری قرار می گیرد سبب تغییراتی در سیستم بدن می شوند.
نمایش «چیزهای سرد» برپایه كتاب «بیماری» از «هوی كرل» شروع شده است. طبق نظریه «بدن زیسته / بدن بیولوژیك» بدن در مواجهه با بیماری در دو ساحت رفتار خویش را دریافت می كند. صورت اول بدنی است كه همانند یك ماشین مشغول اعمال روزمره است و صورت دوم این است كه نمود بیماری شناخت متفاوتی را نسبت به انجام امور روزمره در فرد بوجود می آورد.
حمیدرضا بداغی، مژده دایی، آوا شریفی، سیما صادقی، احسان قره داغی، سعید نادری، علی نورانی و نغمه معنوی بازیگران این نمایش به تهیه كنندگی سمانه افكاری هستند.
امید غفاری، فاطمه مقدسی، امیرحسین اربابی، امیرحسین غفاری (دستیاران كارگردان)، نرگس بهروزیان (طراح صحنه)، منا ناطقی (طراح لباس)، حسام صالح بیگ (طراح پوستر و بروشور)، مصطفی جلم بادانی (طراح نور)، حسین اكبری (مجری نور)، مهرداد مصلحی (صدابردار)، معصومه رضایی (مدیر تبلیغات)، بابك احمدی (مدیر روابط عمومی)، گلدیس نمازیان و دانا عصاره (عكاس)، عرفان نظریان پور (ساخت تیزر) و مؤسسه فرهنگی هنری «برگ» (مجری طرح) دیگر عوامل این نمایش هستند.
منبع:

1398/02/25
12:39:04
5.0 / 5
4910
تگهای خبر: بازیگر , تئاتر , تبلیغات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال