تاكید بر تحول و حضور بازاریابان در جشنواره فیلم كودك و نوجوان

تاكید بر تحول و حضور بازاریابان در جشنواره فیلم كودك و نوجوان به گزارش سام فیلم دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان اظهار داشت: جشنواره فیلم كودك و نوجوان در آستانه ورود به چهارمین دهه از عمر خود به یك نهاد پر قدرت، جریان ساز و تأثیرگذار تبدیل گشته است.


به گزارش سام فیلم به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم های كودكان و نوجوانان، علیرضا تابش، دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان در جلسه هم اندیشی این جشنواره كه در اصفهان برگزار گردید با اشاره به اینكه جشنواره های سینمایی ایران مانند جشنواره فیلم فجر و جشنواره فیلم كودك و نوجوان در آستانه ورود به دهه چهارم عمر خود هستند، اظهار نمود: جشنواره بین المللی فیلم كودك و نوجوان با پیشینه اش حالا یك نهاد پر قدرت، جریان ساز و تأثیرگذار است و سپری شدن بیشتر از سه دهه از عمر این جشنواره، سبب می شود كه این رویداد از تحول گریزان نباشد.
او افزود: رشد چنین جشنواره ای در این است كه تحول را درك كند و ضمن وفاداری به اصول ثابتی كه هر جشنواره در ذات خود دارد، به تحول بیندیشد.
تابش تصریح كرد: مهم ترین تحول، تحول در سبك زندگی و نوع نیازها و تفكرات مخاطبان اصلی این جشنواره یعنی كودكان و نوجوانان است.
وی افزود: حضور نسل جدید در عرصه فرهنگی و هنری كشور، بعنوان تولید كننده و مصرف كننده اصلی محصولات فرهنگی و هنری، لازمه اصلی این تحول است. كودك و نوجوان امروز، شبانه روز با اپلیكیشن ها و پلت فرم های دنیای دیجیتال، زندگی و اغلب نیازهای خویش را در فضای مجازی از این طریق تأمین می كنند. ازاین رو ما سیاستگذاران حوزه فرهنگ و هنر باید به این نكته دقت كنیم كه نمی توانیم با زبانی كه با كودكان دهه ۶۰ سخن می گفتیم با كودكان امروز صحبت نماییم چون كه با نسل نوجو، باهوش و مطلعی روبه رو هستیم كه به محتوای مناسب تصویری نیاز دارد.
وی ادامه داد: در جشنواره فیلم های كودك و نوجوان با مخاطبانی روبه رو هستیم كه باید با ابزار و زبان فضاهای تحت وب آنها را از برنامه ها و رویدادهای جشنواره آگاه كرد. جشنواره ها در قرن ۲۱ متحول شده اند و باید موضوعاتی اثرگذار در این جشنواره ها عنوان شود.
دبیر جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان با اشاره به اینكه امسال از بازاریابان سینمای كودك و نوجوان دعوت كرده ایم كه در این جشنواره حضور داشته باشند، خاطرنشان كرد: در دوره های گذشته جشنواره، كمتر به حضور بازاریابان توجه شده بود اما امسال نه تنها پخش كنندگان ایرانی بلكه بازاریابان دیگر كشورها و خریداران منطقه ای را دعوت خواهیم كرد تا در این جشنواره حضور داشته باشند.
تابش در پاسخ به یكی از هنرمندان معلول، رویكرد جشنواره برای افراد دارای معلولیت و توانخواهان را توضیح داد و تصریح كرد: یكی از رویكردهای این جشنواره پشتیبانی از معلولان و ناتوانان جسمی است. سال قبل در این جشنواره سهمی به كودكان كار و كودكان با شرایط خاص، اختصاص داده شد و در جشنواره امسال هم چنین نگاهی را توسعه می دهیم.
دبیر جشنواره اضافه كرد: امسال با عنایت به اینكه فیلم های جشنواره همزمان با اصفهان در سراسر كشور اكران می شوند علاوه بر اینكه سینماها می توانند مخاطبان خویش را شامل معلولان، كودكان كار و یا اقشار محروم انتخاب كنند ما هم این فرصت را به مخاطبان جشنواره سی و دوم خواهیم داد كه پس از تماشای فیلم ها، در نظرسنجی شركت كرده و نظرشان را درباره فیلم مورد علاقه خود بیان كنند. بدون شك این نظرات برای سیاست گذاران و فعالان حوزه سینمای كودك و نوجوان، ایده آفرین و راهگشا خواهد بود.
در انتها این جلسه از جانب علیرضا تابش دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان و ایمان حجتی مدیر اجرایی جشنواره در اصفهان، از زحمات مدیر اجرایی و قائم مقام وی در دوره گذشته جشنواره كودك و نوجوان تقدیر به عمل آمد.
سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ۱۳۹۸ به دبیری علیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار می گردد.1398/03/24
13:20:24
5.0 / 5
4543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال