پاسخ داروغه زاده به ماجرای فیلم تبریزی در كرمان

پاسخ داروغه زاده به ماجرای فیلم تبریزی در كرمان به گزارش سام فیلم معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی تصریح كرد: اكران تمام فیلم های دارای مجوز در سینماها ادامه خواهد داشت.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، بامداد امروز، سه شنبه ۲۸ خردادماه خبری از جانب دادستان عمومی و انقلاب مركز استان كرمان منتشر گردید مبنی براینكه به لحاظ تبعات اجتماعی دستور توقیف اكران فیلم سینمایی «ما همه با هم هستیم» به كارگردانی كمال تبریزی و تهیه كنندگی رضا میركریمی در سراسر سینماهای استان كرمان صادر گردیده است.
دادخدا سالاری دراین باره گفته است: بعد از رصد فضای مجازی توسط معاونت رصد فضای مجازی و معاونت حقوق عامه دادسرای مركز كرمان و با عنایت به واكنش های اجتماعی در میان مردم استان در مورد لهجه كرمانی بازیگری كه در نقش فروشنده مواد مخدر بازی می كرد و باعث اعتراضات شدید مردمی شده دستور توقیف اكران این فیلم در سطح استان كرمان صادر و اقدامات مقتضی در مورد پیگیری مبحث صادر گردیده است.
او حتی اظهار كرده است: در این رابطه پرونده حقوق عمومی در دادسرای عمومی و انقلاب كرمان تشكیل شده و با افرادی كه احساسات و عواطف مردم استان كرمان را جریحه دار كرده اند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت!
اما ابراهیم داروغه زاده، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره صحت این اتفاق به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: اكران تمام فیلم های دارای مجوز در سینماها ادامه خواهد داشت. دو هفته از اكران فیلم های اكران عید فطر گذشته و هیچ بازخورد منفی مردمی از منظر توهین به اقوام نداشته ایم.
او اضافه كرد: فیلم «ما همه با هم هستیم» دارای یك فضای كاملاً فانتزی است و هیچ گونه توهین به اقوام ایرانی در این فیلم و دیگر فیلم هایی كه مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت جمهوری اسلامی ایران را دارند وجود ندارد. مردم نازنین كرمان هم در دو هفته گذشته از فیلم های اكران عید فطر به خوبی استقبال كرده اند و سینماگران در دو سال قبل تمام تلاش خویش را كرده اند تا فضایی توأم با امید و نشاط در جامعه ایجاد كنند.
داروغه زاده اظهار داشت: امیدوارم با تصمیم های شتابزده فضای جامعه را تلخ نكنیم و از مسئولان بزرگوار استان كرمان تقاضا دارم با سعه صدر با این مساله برخورد كنند و با موضوعات فرهنگی از راه گفتگو و هم اندیشی مواجهه داشته باشند. مطمئناً تهیه كننده و كار گردان فیلم آماده هرگونه همراهی مثبت در قالب قوانین و مصالح كشور هستند.1398/03/28
13:46:55
5.0 / 5
4643
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال