، در سینما و تئاتر چه خبر است؟،

، در سینما و تئاتر چه خبر است؟، سام فیلم: برگزاری دو طرح از طرف اداره كل هنرهای نمایشی، اعلام آثار ثبت شده ی جشنواره منطقه ای سینمای جوان شیراز، آغاز دوره فیلم سازی در بوشهر همچون خبرهای سینما و تئاتر است.


اداره كل هنرهای نمایشی دو طرح «پویش تئاتر شهرهای ایران» و «رپرتوار تئاتر استان ها» را برگزار می نماید.
به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، این اداره كل دو طرح «پویش تئاتر شهرهای ایران» و «رپرتوار تئاتر استان ها» را از مهرماه سال جاری، با مدیریت واحد هماهنگی تئاتر استان ها و مشاركت ادارات كل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر كشور و انجمن هنرهای نمایشی استان ها برگزار می نماید.
برگزاری این دو طرح در امتداد بهره مندی از ظرفیت و امكانات آموزشی، لزوم برگزاری كارگاه های تجربی، عملی و آموزشی در استان ها و شهرهای ایران و همین طور توجه به توسعه اجراهای نمایشی و امكان بهره مندی مخاطبان سراسر كشور از تولیدات موفق است.
«پویش تئاتر شهرهای ایران» به منظور بهره گیری از ظرفیت و قابلیت دانش آموختگان و فارغ التحصیلان هنر نمایش و بهره مندی از هنرمندان فعال و شناخته شده و مدرسان صاحب تجربه انجام می شود.
مهم ترین اولویت این طرح گسترش دانش و تجربه در سطح گروه های نمایشی سراسر كشور بوسیله برگزاری كارگاه های عملی و گسترش روند تولید، دانش افزایی و اجرا با پشتوانه مشاركت هنرمندانی از شهرهای سراسر كشور است. در این طرح روندی آموزشی و كارگاهی با استفاده از ظرفیت هر شهر و استان در دو حوزه نمایشنامه نویسی و تولید و اجرای نمایش با حضور و راهنمایی مدرسان حرفه ای دنبال خواهد شد.
طرح «رپرتوار تئاتر استان ها» یا اجراهای دوره ای تئاتر، به منظور اجرای نمایش های موفق به شكل چرخشی جهت بهره گیری از مخاطب سراسری برگزار می گردد.
این طرح به دنبال ایجاد شرایطِ اجرای آثار نمایشی در سراسر كشور و بهره مندی مخاطبان از آثار موفق است كه با بیان آمادگی گروه در هر زمان و در هر سالنی قابل اجرا باشد.
در این طرح، آثار نمایشی حرفه ای مرحله تداوم و تكامل اجرای اثر را در سایر سالن های نمایشی بعنوان یك تولید قابل قبول هنری ادامه خواهند داد. بهره مندی از ظرفیت، توان و قابلیت سالن های نمایشی و بهره مندی اقتصادی گروه های نمایشی از تولیدات شان از مهم ترین اهداف این طرح است.
واحد مدیریت هماهنگی تئاتر استان های اداره كل هنرهای نمایشی، جهت برگزاری «رپرتوار تئاتر استان ها» ضمن دعوت از هنرمندان و گروه های حرفه ای جهت برگزاری اجراهای دوره ای، بدین وسیله اعلام می كند گروه هایی كه تقاضای اجرای عمومی آثار موفق خودرا در سالن های نمایشی سراسر كشور دارند می توانند با مراجعه به این واحد تقاضای خودرا ارائه نمایند.
آثار منتخب و مكان اجرا بعد از بررسی تقاضای گروه های نمایشی در شورای هماهنگی رپرتوار تئاتر، معرفی خواهند شد. شرایط و نحوه پشتیبانی از گروه های نمایشی این طرح نیز به تناسب شرایط و پیشنهادات استان با مشاركت اداره كل هنرهای نمایشی صورت خواهد گرفت.
برنامه، مكان و زمان طرح «پویش تئاتر شهرهای ایران» نیز بعد از ارزیابی شورای علمی و آمادگی شهرهای میزبان متعاقباً اعلام می شود.
اعلام آثار ثبت شده جشنواره منطقه ای سینمای جوان شیراز
تعداد آثار ثبت شده در سه بخش فیلم، فیلم نامه و عكس شصت وسومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان شیراز «سرو ناز» اعلام گردید.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، با اختتام مهلت ثبت نام در شصت وسومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان شیراز، 661 فیلم كوتاه، 590 فیلم نامه كوتاه و 1577 عكس جهت شركت در این دوره از جشنواره ثبت نام كردند.
بر اساس این گزارش در بخش فیلم جشنواره منطقه ای «سرو ناز»، 422 اثر داستانی، 109 اثر مستند، 51 اثر پویانمایی و 79 اثر تجربی؛ در بخش فیلم نامه، 440 اثر آزاد و 150 اثر اقتباسی و در بخش عكس، 1192 تك عكس و 385 قطعه عكس در چارچوب مجموعه عكس ثبت شده است.
شصت وسومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان شیراز «سرو ناز» 4 تا 7 آذرماه امسال با حضور استان های فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، كرمان، هرمزگان، اصفهان، قم، مركزی و البرز در شیراز برگزار می شود.

آغاز دوره فیلمسازی (طرح امید) در بوشهر
كارگاه یك ماهه فیلمسازی با تلفن همراه تحت طرح امید در انجمن سینمای جوانان بوشهر آغاز به كار كرد.
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، برزگر مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر اظهار داشت: نخستین جلسه از كارگاه یك ماهه فیلمسازی با تلفن همراه از سلسله دوره های بلاعوض طرح امید در انجمن سینمای جوانان استان بوشهر انجام شد.
عبدالرحمن برزگر بیان كرد: در این كارگاه یك ماهه كه از زمان انتشار فراخوان تا آغاز دوره با استقبال علاقه مندان همراه بود، در نخستین روز با تقسیم هنرجویان به دو گروه مجزا در یك زمان دو ساعته با مبانی و تاریخ سینما آشنا شدند.
بگفته مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر بناست كه شركت كنندگان در این بناست كارگاه واحدهای: آشنایی با امكانات تلفن همراه جهت ساخت فیلم، كارگاه ایده پردازی، مبانی كارگردانی، كارگاه تدوین و زیبایی شناسی، كارگاه فیلمبرداری و بررسی پروژه پایانی بگذرانند.

طرح امید برای نخستین بار در انجمن سینمای جوانان استان بوشهر با برگزاری بلاعوض مبانی عكاسی با موفقیت در سال قبل برگزارشد و امسال نیز باهدف ارتقاء سطح آگاهی و آشنایی هرچه بیشتر جامعه با فعالیت ها و آموزش های انجمن سینمای جوانان ایران در سطح كشور در حال برگزاریست.
كارگاه یك ماهه فیلمسازی با تلفن همراه با مشاركت انجمن سینمای جوانان استان بوشهر و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر به منظور تولید محتوای فاخر و جذاب در فضای مجازی در حال برگزاری ست.

منبع:

1398/06/17
01:31:26
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: آموزش , تئاتر , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال