نمایش فیلم های محبوب تعدادی از كارگردانان و منتقدان

نمایش فیلم های محبوب تعدادی از كارگردانان و منتقدان سام فیلم: فیلم های محبوب تعدادی از منتقدان و كارگردانان سینمای ایران در سینماتك خانه هنرمندان ایران به روی پرده می روند.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، برنامه فصل پاییز سینماتك خانه هنرمندان ایران با عنوان «فیلم محبوبِ من» به نمایش فیلم های محبوب تعدادی از منتقدان و كارگردانان سینمای ایران اختصاص دارد.
سعید عقیقی، محمدرضا اصلانی، امیر پوریا، بهنام بهزادی، شادمهر راستین، محسن آزرم، سعید قطبی زاده، مهرزاد دانش، مجید برزگر، خسرو دهقان، فریدون جیرانی و مسعود كیمیایی هر یك فیلم محبوب شان را برای نمایش در سینماتك خانه هنرمندان ایران انتخاب نموده و خود نیز با حضور در برنامه نمایش فیلم، به نقد و بررسی آنها خواهند پرداخت.
در میان این آثار، فیلم هایی از كارگردانان سینمای ایران و جهان همچون عباس كیارستمی، لری پیرس، روبرت برسون، بروس رابینسون، علی كسمایی، كانه تو شیندو و.. به چشم می خورد.
بر اساس برنامه اعلام شده، در اولین برنامه فصل پاییز دوشنبه ۱ مهر فیلم «جزیره» به كارگردانی كانه تو شیندو بعنوان فیلم محبوب سعید عقیقی به روی پرده می رود. «لانسلوا دولاك» اثر روبرت برسون فیلم محبوب محمدرضا اصلانی است كه دوشنبه ۸ مهر به نمایش در خواهد آمد. بعد از آن، دوشنبه ۱۵ مهر فیلم «ویتنیل و من» به كارگردانی بروس رابینسون بعنوان فیلم محبوب امیر پوریا به روی پرده خواهد رفت. فیلم محبوب بهنام بهزادی «زیر درختان زیتون» به كارگردانی عباس كیارستمی است كه دوشنبه ۲۲ مهر به نمایش در می آید. دوشنبه ۲۹ مهر نیز فیلم «داستان توكیو» به كارگردانی یاسوجیرو ازو بعنوان فیلم محبوب شادمهر راستین به روی پرده خواهد رفت.
در اولین برنامه آبان ماه سینماتك خانه هنرمندان ایران، دوشنبه ۱۳ آبان فیلم «۲۴ فریم» اثر عباس كیارستمی بعنوان فیلم محبوب محسن آزرم به نمایش در خواهد آمد. «در مكانی خلوت» به كارگردانی نیكلاس ری فیلم محبوب سعید قطبی زاده است كه دوشنبه ۲۰ آبان به روی پرده می رود. دوشنبه ۲۷ آبان نیز فیلم «جاذبه» اثر آلفونس كوارون بعنوان فیلم محبوب مهرزاد دانش به نمایش در می آید.
در ادامه برنامه های فصل پاییز سینماتك خانه هنرمندان ایران، دوشنبه ۴ آذر فیلم «آینه» به كارگردانی آندره تاركوفسكی بعنوان فیلم محبوب مجید برزگر به روی پرده خواهد رفت. فیلم محبوب خسرو دهقان «مرد عوضی» آلفرد هیچكاك است كه دوشنبه ۱۱ آذر به نمایش در می آید. بعد از آن دوشنبه ۱۸ آذر فیلم «غفلت» به كارگردانی علی كسمایی بعنوان فیلم محبوب فریدون جیرانی به روی پرده می رود. فیلم پایانی این فصل نیز فیلم محبوب مسعود كیمیایی «حادثه» به كارگردانی لری پیرس است كه دوشنبه ۲۵ آذر به نمایش در خواهد آمد.
تمامی این فیلم ها ساعت ۱۷: ۳۰ در سالن استاد ناصری خانه هنرمندان ایران به روی پرده خواهند رفت. علاقمندان برای حضور در این برنامه ها می توانند به سایت «تیوال» و یا به صورت حضوری به واحد سینماتك خانه هنرمندان ایران بازگشت كنند.

منبع:

1398/06/27
14:32:18
5.0 / 5
4350
تگهای خبر: سایت , سینما , فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال