گفته هایی تازه از اصغر فرهادی برای جدایی نادر از سیمین

گفته هایی تازه از اصغر فرهادی برای جدایی نادر از سیمین سام فیلم: اصغر فرهادی در مستند «صحنه هایی از یك جدایی» ریزه كاری هایی از شیوه كارگردانی خود در فیلم «جدایی نادر از سیمین» را بازگو می كند.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، در دومین روز از سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند (سینما حقیقت)، مستندی به كارگردانی وحید صداقت به نمایش درآمد كه به پشت صحنه فیلم اسكاری «جدایی نادر از سیمین» می پرداخت.
در این فیلم گفت وگویی از اصغر فرهادی درباره فیلمش نشان داده شد كه وی در آن از چگونگی انتخاب بازیگرها و آنچه برایش در طول كار مهم بوده توضیحات جزئی می دهد؛ توضیحاتی كه برای بسیاری از علاقه مندان به كارگردانی، سینما و بازیگری می تواند یك كلاس درس باشد.


فرهادی در این فیلم ضمن نشان دادن چند فیلمنامه آماده برای ساخت و اینكه حتما روزی آنها را می سازد، گفت؛ برای انتخاب بازیگران، اول سراغ نقش «نادر» می رود و از آنجائیكه دوست داشته روابط میان شخصیت ها به درستی شكل بگیرد، دوست داشته یك پدر و پسر واقعی در این فیلم بازی كنند.
برای همین سراغ زنده یاد نصرت كریمی و بابك كریمی می رود بخصوص اینكه یك دفعه از نصرت كریمی شنیده بود كه دوست دارد پیش از مرگش یك دفعه دیگر جلوی دوربین بازی كند و این جمله آنقدر فرهادی را تحت تاثیر قرار داده بود كه تصمیم به انتخاب او برای نقش پدر نادر یعنی همان پیرمردی كه در خانه نگهداری می شد، می گیرد.
فرهای برای این كار پرس وجوهای لازم را انجام می دهد، اما پاسخی كه می گیرد این است كه اجازه برای حضور نصرت كریمی داده نشده است. در نهایت با معرفی پریسا بخت آور فرد دیگری برای این نقش انتخاب می شود.


یكی از خاصیت های این مستند پخش گفت وگوهایی از ابراهیم گلستان، ژان كلود كریر، مایك لی (كارگردان مطرح سینما) و نیز صحبت هایی از مایكل باركر (از مدیران كمپانی سونی پیكچرز) است كه درباره فیلم، بازیگران، كارگردانی و نیز بازتاب پخش این فیلم از ایران صحبت هایی مطرح می كنند.
این فیلم روز شنبه، 23 آذرماه در سالن 6 پردیس سینمایی چهارسو باردیگر اكران می شود.

منبع:

1398/09/20
21:42:08
5.0 / 5
4193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال