پخش كاشی شماره ۲۹ از شبكه مستند

پخش كاشی شماره ۲۹ از شبكه مستند به گزارش سام فیلم فیلم مستند «كاشی شماره ۲۹» به كارگردانی جابر تواضعی، ساعت ۲۲ روز پنج شنبه (۲۸ آذرماه) از شبكه مستند سیما پخش می شود.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، این فیلم به فعالیتهای هنری و آموزشی عباس اكبری و خانه سفال كاشان می پردازد كه در بهمن ۹۶ با هدف آموزش و گسترش فعالیتهای در رابطه با سفال، كاشی و سرامیك در كاشان راه اندازی شد. بخش دیگری از این مستند به گفتگو با كارشناسان و سفال گرانی می پردازد كه در چند سال گذشته، مستقیم یا غیرمستقیم تحت تاثیر این هنرمند به فعالیت جدی در زمینه سفال پرداخته اند و ضمن احیای هنر كاشی و سفال كه نامش را از نام این شهر گرفته، از این راه مشغول امرار معاش هستند.
«كاشی شماره ۲۹» یك قسمت از مجموعه ۱۳ قسمتی «یكی از ما» است كه به سفارش شبكه مستند سیما در خانه مستند تهیه شده و به زندگی كسانی می پردازد كه با خلاقیت و كوشش خود برای دیگران هم كارآفرینی كرده اند. از عوامل دیگر این فیلم می توان به مهدی مطهر و عطا پناهی بعنوان تهیه كننده، ضیا حاتمی در مقام فیلم بردار، هادی بهشتی در مقام صدابردار و اسماعیل ترك زاد بعنوان تدوین گر اشاره نمود.
عباس اكبری كه فارغ التحصیل دكتری پژوهش هنر از دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است، از سال ۱۳۷۹ عضو هیأت علمی گروه مطالعات عالی هنر دانشگاه كاشان است و هم اكنون بخش عمده فعالیتش در مؤسسه «خانه سفال» متمركز است. این هنرمند از سال ۲۰۱۵ عضو آكادمی بین المللی سرامیك است و علاوه بر حضور در بیشتر از ۲۵ نمایشگاه گروهی و ۶ نمایشگاه انفرادی در ایران، در ۲۰ رویداد بین المللی هم شركت كرده است. آثار وی در موزه ها و مجموعه های خصوصی كشورهای آرژانتین، رومانی، فرانسه، پاكستان، دومنیكن، تركیه، كرواسی، ژاپن، تونس، اسپانیا، سوئیس و نپال نگهداری می شوند.1398/09/29
19:26:20
5.0 / 5
4396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال