انتشار 3 كتاب از مكتب ها و جنبش های ادبی

انتشار 3 كتاب از مكتب ها و جنبش های ادبی به گزارش سام فیلم كتاب های «رئالیسم»، «نمایش نامه های یونان» و «رمانتیسیسم» نوشته آیرا مارك میلن با ترجمه اكرم رضایی بایندر از مجموعه «مكتب ها و جنبش های ادبی» منتشر گردید.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، ترجمه كتاب «رئالیسم» در ۸۶ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۱۲ هزار تومان توسط نشر سفیر انتشار یافته است.
نوشته پشت جلد كتاب: آشنایی با مكتب ها و جریان های ادبی برای تمام دانشجویان و خوانندگان جدی ادبیات ضرورتی گریزناپذیر است. نویسندگان، مترجمان، منتقدان ادبی و روزنامه نگاران هم برای غنا بخشیدن به كار قلمی خود بی گمان به آشنایی با مكتب های ادبی نیاز دارند. كتاب حاضر جلد نخست از مجموعه مكتب ها و جریان های ادبی نشر سفیر است و به معرفی مكتب رئالیسم اختصاص دارد. مكتب رئالیسم می كوشد جهان را، همان گونه كه هست، برای خوانندگان خود به تصویر بكشد. جهان داستان های رئالیستی، با قهرمانانی از جنبش مردم عادی، كه زندگی را با تمام خوشی ها و ناخوشی ها و فراز و نشیب هایش از سر می گذارنند، جهانی است ملموس و باورپذیر؛ و بی شك بنابراین است كه آثار خلق شده در این مكتب به بزرگ ترین و ماندگارترین آثار ادبی جهان تبدیل گشته اند. این كتاب تلاش دارد با معرفی نویسندگان و آثار برجسته این مكتب، بررسی درون مایه، بستر تاریخی، نقد برخی خصوصیت های خاص آن و... شناختی دقیق از این مكتب عرضه نماید.
كتاب «نمایش نامه های یونان» هم در ۸۰ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۵ هزار تومان به چاپ رسیده است.
نوشته پشت جلد كتاب: آشنایی با مكتب ها و جنبش های ادبی برای تمام دانشجویان و خوانندگان جدی ادبیات ضرورتی گریزناپذیر است. نویسندگان، مترجمان، منتقدان ادبی و روزنامه نگاران هم برای غنا بخشیدن به كار قلمی خود بی گمان به آشنایی با مكتب های ادبی نیاز دارند. كتاب حاضر جلد دوم از مجموعه مكتب ها و جنبش های ادبی نشر سفیر است و به معرفی نمایش نامه های یونان باستان اختصاص دارد. نمایش نامه های یونان را می توان سرآغاز شكل گیری هنر نمایش دانست. این نمایش نامه ها كه از دل سرودهایی مذهبی پدید آمده اند و برگرفته از داستان های اساطیری و افسانه ای هستند، مضامینی را مبحث كار خود قرار داده اند كه هنوز هم برای مخاطب امروزی جذابیت دارد؛ مضامینی نظیر عشق، انتقام، عدالت و سرنوشت. تأثیر این نمایش نامه ها را نه تنها در هنر و ادبیات، بلكه در فلسفه و روان شناسی هم می توان مشاهده كرد. نخستین نمایش نامه های یونان در چارچوب تراژدی نوشته شده اند و اغلب قهرمانی را به تصویر می كشند كه در تقابل خیر و شر و كشمكش نیروهای متناقض به سرنوشتی دردناك گرفتار می شوند. این كتاب تلاش دارد با معرفی نویسندگان و آثار برجسته این مكتب، بررسی درون مایه، بستر تاریخی، نقد برخی خصوصیت های خاص آن و... شناختی دقیق از این مكتب عرضه نماید.همینطور كتاب «رمانتیسیسم» نوشته آیرا مارك میلن با ترجمه اكرم رضایی بایندر در ۸۰ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۴ هزار تومان انتشار یافته است.
نوشته پشت جلد كتاب: آشنایی با مكتب ها و جنبش های ادبی برای تمام دانشجویان و خوانندگان جدی ادبیات ضرورتی گریزناپذیر است. نویسندگان، مترجمان، منتقدان ادبی و روزنامه نگاران هم برای غنا بخشیدن به كار قلمی خود بی گمان به آشنایی با مكتب های ادبی نیاز دارند. كتاب حاضر جلد سوم از مجموعه مكتب ها و جنبش های ادبی نشر سفیر است و به معرفی مكتب رمانتیسیسم اختصاص دارد. مكتب رمانتیسیسم، كه بیشتر در شعر نمود پیدا می كند، جهانی را به تصویر می كشد كه ریشه در وهم و خیال و تصویرهای ذهنی دارد. عواطف و احساسات در مكتب رمانتیسیسم از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و شعر، رها از هرگونه چارچوب و قید و بندی، ابزاری است برای شاعر تا احساسات پرشور خویش را ابراز كند؛ احساساتی كه پاكی و خلوص خویش را از طبیعت وام می گیرد.

1398/11/11
00:32:26
5.0 / 5
4647
تگهای خبر: چاپ , كتاب , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال