مدیر امور استانهای جشنواره ی فیلم فجر:

اداره ارشاد خراسان رضوی مانع اكران عامه پسند در مشهد

اداره ارشاد خراسان رضوی مانع اكران عامه پسند در مشهد به گزارش سام فیلم مدیر امور استان های سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر به دنبال خبر اكران نشدن فیلم ˮعامه پسندˮ در مشهد اظهار داشت: این تصمیم اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی بوده كه این فیلم در جدول اكران هایشان قرار نگیرد و این اتفاق از سوی جشنواره فجر نبوده است.


حسین سیدی به ایسنا توضیح داد: هفته گذشته كه جدول فیلم هایی كه می توانند در استانها نمایش داشته باشند ارسال شد و به درخواست اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی، قرار شد این فیلم در جدول اكران های این استان قرار نگیرد و گفتند می خواهند فیلم دیگری را جایگزین آن كنند.
وی افزود: ما محدودیت هایی هم در اكران فیلم های جشنواره در استان ها داریم و هر فیلم تعداد مشخصی سانس در هر استان و در كل كشور می تواند داشته باشد. در ابتدا فیلم باید از سوی شورایعالی تهیه كنندگان مجوز اكران در استان ها را داشته باشد و از سوی دیگر استان ها هم می توانند انتخاب كنند چه فیلمی را نمایش دهند. در ادامه ما هم با آن مطابقت می نماییم و بر مبنای آن كه می گویند در استان ما چه فیلمی اكران شود برنامه ریزی ها و جدول بندی ها انجام می شود.
سیدی افزود: به خصوص درباره فیلم "عامه پسند" هم هنوز جدول اعلام نشده بود كه اداره كل به ما گفت این فیلم در جدول اكران های مشهد نباشد. این روالی است كه هر ساله امكان دارد پیش بیاید و چیز جدیدی نیست. ما بر مبنای توافقی كه با شورایعالی تهیه كنندگان داریم هر فیلمی حداكثر ۳۶ اكران در كل كشور خواهد داشت. با عنایت به آنكه از پانزدهم تا بیست و یكم اكران های استانی خواهیم داشت اگر قرار باشد فیلمی اضافه تر از باكس در جشنواره نشان داده شود با شورایعالی تهیه كنندگان باید هماهنگ كنند.
او در آخر تصریح كرد: این اتفاق از جانب جشنواره فجر نبوده و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی این تصمیم را گرفته است. ما تمایل داریم كه تمام فیلم ها در تمام استانها اكران شود اما در بعضی مواقع خود فیلمساز نمی خواهد كه اثرش در استانها نمایش داشته باشد و در بعضی مواقع هم استان می گوید كه چه فیلمی را می خواهد یا نمی خواهد. ما مجدد با اداره كل مشهد هم صحبت كردیم و مشخص شد كه این درخواست از سوی خودشان بوده است.
«عامه پسند» تكمیل سه گانه سهیل بیرقی درباره زنان جامعه است كه فاطمه معتمد آریا به همراه هوتن شكیبا و باران كوثری نقش های اصلی آنرا ایفا می كنند.
سهیل بیرقی كارگردان فیلم هم در صفحه مجازی اش نسبت به عدم نمایش فیلمش در مشهد اعتراض كرد.
1398/11/15
22:49:40
5.0 / 5
4367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال