در نشست مغز استخوان چه گذشت؟

در نشست مغز استخوان چه گذشت؟ به گزارش سام فیلم نشست خبری فیلم سینمایی ˮمغز استخوانˮ به كارگردانی حمیدرضا قربانی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با انتقاداتی كه به مبحث فیلم و همینطور ممیزی هایی كه به آثار زده می شود، برگزار گردید.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، حمیدرضا قربانی كارگردان این اثر درباره ساخت و نگارش فیلمنامه این اثر اظهار داشت: پس از چندین طرح به این اثر رسیدیم و فضا و موقعیت كاراكترها برای فیلم دومم، برایم بسیار مهم بود.
وی در پاسخ به سوالاتی كه از شباهت فیلمش با برخی دیگر از آثار سینمایی حكایت داشت، پاسخ داد: قصه قابلیت این را داشت كه شبیه "مغزهای كوچك زنگ زده" شود اما تلاش كردیم چیزهایی كه نقاط مشتركی با آن فیلم داشت را حذف نماییم و
نوید پورفرج بازی متفاوتی عرضه داد.
این كارگردان افزود: سینما زمانی موفق است كه آینده كاراكترها برایش مهم باشد و برای تك تك شخصیت هایش داستان داشته باشد. علی زرنگار به تنهایی این متن را نوشته است و من تنها یك مشورت شخصی از آقای اصغر فرهادی گرفتم. نكته دیگر این است كه این قصه به خوبی به هم مرتبط شده و اتفاقات سطحی نیستند.
علی زرنگار نویسنده این اثر هم پس از توضیحاتی درباره محتوای پزشكی، شرعی، حقوقی این داستان (طلاق، عده) بیان نمود: زمانی كه این فیلمنامه نوشته شد درصد جواب دادن به این عمل كمتر بود ولی الان بیشتر شده است.
او اضافه كرد: من در میانه نوشتن فیلمنامه كار عجیبی كردم و یك نامه نوشتم از سوی یك زن ۳۷ ساله و ماجرا را روایت كردم چونكه میخواستم استفتا بگیرم اما پاسخی دریافت نشد و بنابراین تلاش كردم نكته ای در فیلم نباشد كه ایراد به آن وارد شود.
وی درباره شرایط اكران فیلمها در جشنواره و آخر بندی فیلم هم اظهار داشت: زمانی ما معتقد بودیم كه در صف های جشنواره می ایستیم تا فیلمها را بدون سانسور ببینیم اما امروزه نهادهایی هستند كه تفكر و محصول را جهت دهی میكنند و این تاسف بر انگیز است و ممیزی ها شرایط را سخت كرده است. در نتیجه آخر فیلم همان چیزی نیست كه ما میخواستیم و فیلم در راهرو تمام میشود و ناگزیر شدیم این اتفاق بیفتد.
زرنگار در بخش دیگری از صحبت های خود بیان نمود: قانونی وجود دارد به نام وجدان و در مقابل جان یك انسان مطرح بود. فیلم ما آن چیزی است كه روی پرده می بینید و دیگر موضوعات برداشت های مختلفی است كه برای مخاطب وجود دارد.
پریناز ایزدیار بازیگر این اثر درباره نقش آفرینی اش توضیح داد: به شخصیت زن داستان حق می دهم و اگر هم جای بهار(كاراكتر فیلم) بودم برای نجات فرزندم هر كاری می كردم.
بهروز شعیبی دیگر بازیگر این اثر هم بیان نمود: وقتی قرار می شود بعنوان بازیگر سر فیلمی بروم امنیت كاری برایم بسیار مهم می باشد و در كنار آقای قربانی این صورت گرفت و نقش متفاوتی بود كه مثل همیشه كه كاراكتر های پریشان اند این دفعه شیك و مرتب بود.
حسین پورمحمدی تهیه كننده این اثر هم بیان نمود: با عنایت به بازخوردهایی كه جشنواره دریافت خواهیم كرد اگر به نظرمان بیاید خوب است كه زمان فیلم كمتر شود برای اكران عمومی این كار را خواهیم كرد.
این نشست یا حضور حسین پور محمدی (تهیه كننده)، علی زرنگار (نویسنده)، پریناز ایزدیار، بهروز شعیبی، نوید پورفرج، احمد ساعتچیان (بازیگران)، مرتضی قیدی (مدیر فیلمبرداری)، بابك میرزاخانی (آهنگساز)، امیرحسین قدسی (طراح صحنه)، محمود دهقانی (طراح چهره پردازی)، علیرضا مجمع (منتقد) و با اجرای منصور ضابطیان برگزار گردید.1398/11/16
23:47:42
5.0 / 5
4099
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال