روایت خانمهایی كه خانه نشینی را انتخاب نكردند

روایت خانمهایی كه خانه نشینی را انتخاب نكردند به گزارش سام فیلم سلحب روستایی كوچك در شمال سوریه و جائیست كه تا خط مقدم جنگ تنها 8 دقیقه فاصله دارد؛ مستند «مادران سلحب» قصه زنانی است كه در سخت ترین شرایط خانه نشینی را انتخاب نكردند.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی خانه مستند، مستند «مادران سلحب» درباره گروهی از زنان سوری اغلب مادر شهید یا همسر شهید است كه در شهر سلحب در شمال سوریه تصمیم می گیرند به جای سوگواری از دست رفتن عزیزانشان و خانه نشینی با تشكیل یك كمپین تلاش می كنند تا از سربازان سوری درحال مبارزه با نیروهای تكفیری و داعش، نیازهای غذایی فرزندان خویش را در پشت جبهه های درگیری تأمین كنند. این مادران و زنان در هر منطقه ای با تشكیل آشپزخانه های مردمی مبادرت به پخت غذا و ارسال آن برای نیروهای سوری در جبهه های درگیری می كنند.
فیلمبرداری مستند «مادران سلحب» بیشتر از یكماه در شرایط خیلی سخت در شهر سحلب سوریه و در نزدیكی خط مقدم جبهه به طول انجامید و بیشتر از یكسال هم صرف تدوین این مستند شد. در واقع تمام مراحل ساخت این فیلم در هنگام تدوین شكل گرفت و برپایه تصاویر ضبط شده ابتدا یك قصه طراحی و سپس ساخت مستند به پایان رسید.
مستند داستانی «مادران سلحب» در 26 دقیقه به كارگردانی مشترك احمد زائری و اسماعیل ترك زاد و تهیه كنندگی مهدی مطهر تهیه شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است.
1398/12/14
22:38:00
5.0 / 5
4189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال