جشنواره ونیز در بین تردیدها و ابهام ها

جشنواره ونیز در بین تردیدها و ابهام ها به گزارش سام فیلم قدیمی ترین جشنواره سینمایی جهان در حالی خویش را برای هفتاد و هفتمین دوره خود آماده می كند كه ابهام های فراوانی درباره امكان برگزاری جشنواره در هر قالبی وجود دارد.


به گزارش سام فیلم به نقل از اسكرین، مسؤلان برگزاری جشنواره ونیز در فاصله چهار و نیم ماه به آغاز این رویداد سینمایی به روند آماده سازی جشنواره طبق روال معمول سال های گذشته با وجود تردیدها ادامه می دهند و ایتالیا همچنان با بیشتر از ۲۲ هزار مرگ ناشی از مبتلا شدن به ویروس كرونا با بیشترین صدمه از این بحران جهانی در اروپا روبه روست.
شرایط قرنطینه در ایتالیا تا تاریخ سوم ماه می تمدید شده است، اما تعداد كمی اعتقاد دارند كه سالن های سینماها و كنسرت ها تا قبل از فصل تابستان بازگشایی می شوند. در این میان، بعضی از افراد همچون «فرانچسكو روتلی» رئیس انجمن ملی تهیه كنندگان و توزیع كنندگان سینمای ایتالیا پیشنهاد تماشای فیلم از درون اتومبیل در فضای باز را مطرح كرده اند اما این طرح نمی تواند گزینه ای عملی برای جشنواره ونیز باشد.
تیم برنامه ریزی جشنواره ونیز از راه برگزاری جلسه های آنلاین و ویدئوكنفرانس در سرتاسر جهان در حال ارزیابی آن دسته از فیلم هایی است كه فرایند ساخت آنها قبل از شیوع جهانی ویروس كرونا تكمیل شده است.
«آلبرتو باربارا» دبیر جشنواره ونیز كه پیشتر احتمال برگزاری آنلاین جشنواره را رد كرده این روزها بیشتر از هر زمان دیگری با «تیری فرمو» دبیر جشنواره رقیب یعنی كن در ارتباط می باشد و به اشتراك گذاری پیشنهادات و اطلاعات با او می پردازد. با این وجود ایده مطرح شده درباره برگزاری یك جشنواره مشترك بین كن و ونیز در فصل پاییز بسیار غیرمحتمل به نظر می آید.
تصمیم نهایی درباره جشنواره ونیز از جانب هیئت مدیره جدید بینال ونیز به ریاست «روبرتو سیكوتو» در فاصله زمانی انتهای می تا اوایل ژوئن گرفته خواهد شد. با عنایت به اعلام جشنواره كن در خصوص نبود امكان برگزاری این رویداد در ماه جولای، تردیدها درباره جشنواره ونیز هم قوت گرفته است و صدور مجوز حضور و تجمع در سالن های سربسته در فاصله زمانی تا برگزاری ونیز ۲۰۲۰ كمی دور از ذهن به نظر می آید.
هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز، طبق اعلام پیشین، مقرر است از تاریخ ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور) برگزار گردد و سال جاری «كیت بلانچت» بازیگر برنده اسكار بعنوان رئیس هیئت داوران بخش رقابتی انتخاب شده است.
از طرفی، برخی امیدوارند ونیز با عنایت به شرایط خاص جغرافیایی خود بتواند یك استثنا باشد، چون جشنواره ونیز در یك جزیره برگزار می گردد و دولت ایتالیا با الگوبرداری از كره جنوبی در حال توسعه یك نرم افزار موبایلی است كه بر تردد افراد مبتلا به ویروس كرونا نظارت می كند و در صورتیكه آمار مبتلا شدن به كرونا در ایتالیا تا ماه ژوئن كاهش پیدا كند، برگزاری جشنواره ونیز تحت نظارت دقیق دور از ذهن نیست.
در واقع می توان با بررسی ترددها تنها اجازه ورود افراد غیرمبتلا را به جشنواره داد و در عین حال استفاده از ماسك و دستكش را برای همه شركت كنندگان الزامی كرد.
در صورت برگزاری جشنواره ونیز باید دید چه درصدی از رسانه های خبری بین المللی در جشنواره شركت می كنند و همینطور كدام ستاره های سینما حاضرند با ماسك روی فرش قرمز ونیز قدم بزنند و چندین و چند پرسش دیگر كه در اینباره مطرح می شود.
در حالیكه كن برگزاری بخش های جنبی سال جاری جشنواره را به صورت كلی لغو كرده و مقرر است بازار فیلم را هم به صورت آنلاین برگزار كند باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی در انتظار این دو جشنواره مهم و جریان ساز سینمای جهان خواهد بود.1399/02/01
23:18:11
5.0 / 5
3124
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال