تهیه كننده برگشتن درباره بازی علی سلیمانی توضیحی داد

اگر تعهد نداشتم به اجرای مجدد راضی نمی شدم

اگر تعهد نداشتم به اجرای مجدد راضی نمی شدم به گزارش سام فیلم تهیه كننده نمایش «برگشتن» با ارائه توضیحاتی درباره حضور یكی از بازیگران این نمایش، اظهار داشت: اگر از پیش تعهدی نداشتم، به اجرای نمایش باردیگر در این وضعیت دشوار تن نمی دادم.


این روزها نمایش «برگشتن» کار حسین مسافر آستانه در تماشاخانه سرو روی صحنه است. هر چند از جانب گروه اجرایی اعلام شده علی سلیمانی یکی از بازیگران آن است اما تماشاگرانی که به دیدن این نمایش نشسته اند، این بازیگر را روی صحنه ندیده اند.
در همین باره جواد نوری، تهیه کننده این اثر نمایشی، به ایسنا اظهار داشت: قرار بود نمایش «برگشتن» اسفند سال قبل برای بار دوم به صحنه برود که به علت انتشار کرونا از اجرای آن بازماندیم. آن زمان قرار بود مجید رحمتی و علی سلیمانی هر دو در یک نقش بازی کنند چونکه مجید رحمتی به علت حضور در پروژه های دیگر، در برخی از اجراها نمی توانست همراه ما باشد. بنابراین قرار شد علی سلیمانی در اجراهایی که رحمتی امکان حضور در آنها را نداشت، کنار ما باشد.
او افزود: با هر دو بازیگر تمرین کردیم که البته به علت شیوع ویروس کرونا، اجرایی در کار نبود تا اینکه باردیگر قرار شد نمایش به صحنه برود و حالا چند روزی از اجرای ما می گذرد. در این شب ها مجید رحمتی حضور داشته ولی در بعضی از اجراهای آینده، نمی تواند همراه ما باشد و علی سلیمانی به جای او حضور خواهد داشت.
نوری اضافه کرد: در خبرها نام هر دو بازیگر را قید کرده ایم ولی این مورد را در بروشور نمایش توضیح داده ایم.
او سپس درباره ادامه اجراهای این نمایش توضیح داد: تعهد ما برای 20 اجراست و بطور قطع پس از این مدت باردیگر اجرای دیگری نخواهیم داشت چونکه شرایط بسیار دشوار است و از نظر اقتصادی نمی توانیم پاسخگوی هزینه ها باشیم. در این وضعیت نمی توانیم اعضای گروه را در خدمت نمایش نگه داریم و بهتر است همه فراغ بال داشته باشند تا به دیگر پیشنهادهای خود فکر کنند. ازاین رو از نظر اقتصادی و زمانی، اجرای مجدد، برای ما تصمیم درستی نیست.
او افزود: اگر برای این 20 اجرا تعهد نداشتیم، به همین اجرا هم فکر نمی کردم چونکه تئاتر بدون حمایت، نمی تواند سر پا بماند. درست است که شرایط برای دیگر هنرها مانند سینما هم دشوار است ولی سینما دست کم از حمایت هایی برخوردار شده اما متاسفانه تئاتر بدون هیچ حمایتی باقی مانده است.
نوری یادآوری کرد: هرچند مرکز هنرهای نمایشی قول داده از گروه هایی که به علت کرونا متضرر شده اند، حمایت کند تابحال نشنیده ام این حمایت عملی شده باشد و اگر این وضعیت سخت ادامه پیدا کند، طبیعتا گروه های بیشتری از اجرای نمایش هایشان منصرف می شوند همچنانکه تماشاخانه های خصوصی هم در خطر تعطیلی جدی هستند.
او با اشاره به ضرورت خالی ماندن نیمی از ظرفیت سالن های تئاتر که در پروتکل های بهداشتی دولت اعلام شده بود، اضافه کرد: این بخش نامه از جانب دولت اعلام شده ولی چه کسی پاسخگوی ضرری است که گروه ها متحمل می شوند بویژه که خیلی از گروه های نمایشی توان پرداخت هزینه های تبلیغات هم ندارند و در این وضعیت، مدام بار بیشتری به لحاظ اقتصادی به آنان تحمیل می شود.
به گفته او نمایش «برگشتن» که سال 98 نخستین دور اجرای خویش را در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر گذراند، نهایتا تا 26 یا 27 تیر ماه سال جاری در تماشاخانه «سرو » روی صحنه خواهد بود.
این نمایش نوشته خیرالله تقیانی پور و کار حسین مسافر آستانه است که هر شب ساعت 19 به صحنه می رود.
عکس پیوست خبر از سمیه میری.
منبع:

1399/04/14
18:34:49
5.0 / 5
2565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال