مدیر تالار هنر:

من هم كارگردان بودم، ریسك نمی كردم

من هم كارگردان بودم، ریسك نمی كردم سام فیلم: مدیر تالار هنر با اعلان اینكه این تالار هنوز برنامه مشخصی برای ماه محرم ندارد، اظهار داشت: در شرایط فعلی، اجرای نمایش برای كودكان خیلی مشكل است و اگر من هم جای كارگردان ها بودم، به سادگی ریسك نمی كردم.


حسین موذن در گفتگو با ایسنا افزود: با چند گروه نمایشی برای اجرای کار در ماه محرم صحبت کرده ایم ولی هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده ایم چونکه شرایط واقعا دشوار و کار برای سالن های تئاتر کودک در مقایسه با دیگر سالن ها سخت تر است.
او با تاکید بر حساسیت هایی که در مجموعه های در رابطه با کودکان وجود دارد، اضافه کرد: هر جایی که کارش در رابطه با کودکان باشد، طبیعتا در شرایط فعلی، سختگیری و حساسیت بیشتری خواهد داشت بنا بر این است که هنوز موضوعی مانند بازگشایی مدارس در هاله ای از ابهام است.
موذن ابراز تاسف کرد: ظاهرا این وضعیت تا آخر سال ادامه دارد و باید دعا نماییم پاییز و زمستان بدتر نشود.
وی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود گاهی نمایش ها هیچ تماشاگری ندارند، توضیح داد: طبیعی است در بعضی از اجراها هیچ تماشاگری بلیت نخریده باشد و فقط میهمانان گروه در سالن حضور داشته باشند ولی این طور نبوده که هیچ تماشاگری نباشد. به سبب همین استقبال اندک است که اجراها را فقط به سه روز پایانی هفته اختصاص داده ایم.
موذن اشاره کرد: در هر حال شرایط خوب نیست. گروه ها نمی توانند هزینه های کار را تامین کنند. به گیشه امیدی نیست و کمک هزینه هم کفاف نمی دهد. از طرف دیگر بازیگر، انرژی خودرا از تماشاگر می گیرد ولی وقتی فقط دو تماشاگر در سالن حضور داشته باشند، آن بازیگر چگونه انرژی داشته باشد.
این مدیر هنری با اعلان اینکه در ماه محرم هم امکان اجرای نمایش های شاد وجود ندارد، اضافه کرد: تلاش مان بر این است که برای پس از ماه محرم و صفر نمایش هایی داشته باشیم که در جذب مخاطب موفق تر باشند.
موذن با اعلان اینکه خیلی از گروه های کودک و نوجوان با شک و تردید به اجرای نمایش می اندیشند، ابراز تاسف کرد: من هم بجای آنها بودم، همین اندازه مردد می شدم و براحتی ریسک نمی کردم. با آنکه بعضی از گروه های کودک به جز تئاتر شغل دیگری ندارند و مثلا کارگردانی گفته است در این شش ماه هزار تومان هم درآمد نداشته. با این وجود نمی تواند براحتی ریسک کند و نمایش روی صحنه بیاورد.
او اصلی ترین معضل تئاتر کودک را بازگرداندن اعتماد مخاطب دانست و اضافه کرد: برای بازگشت این اعتماد صدا و سیما و ستاد ملی مقابله با کرونا می توانند نقش موثری داشته باشند ولی ستاد کرونا درباره تئاتر خیلی روشن صحبت نمی نماید. ضمن اینکه سفارش های آنان برای نبودن در فضاهای بسته و اجتماع بیش از ده نفر هم در مردم ایجاد دافعه می کند.
حسین موذن در آخر اظهار داشت: اصولا بدنه تئاتر کودک در کشور ما بسیار نحیف است که در این وضعیت بیش از پیش بی جان شده. هم اکنون تالار هنر تنها مکانی است که این چراغ نیم سوز را به زور روشن نگاه داشته است ولی امیدوارم برای این وضعیت، چاره ای پیدا کنند.
منبع:

1399/05/22
12:43:30
5.0 / 5
2519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال