طی ۴ ماه نخست امسال رقم خورد

فروش ۷۰ هزار میلیارد تومانی شركت های معدن و صنایع معدنی بورسی

فروش ۷۰ هزار میلیارد تومانی شركت های معدن و صنایع معدنی بورسی به گزارش سام فیلم ارزش فروش شركت های معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس، طی تیر ماه سال جاری با رشد ۵۱ درصدی همراه شد و میزان فروش ۷۴ شركت این بخش در این زمان از ۲۱.۴هزار میلیارد تومان گذشت.به گزارش سام فیلم به نقل از ایمیدرو، ۷۴ شرکت معدن و صنایع معدنی بورسی در چهار ماه ابتدای سال جاری (تا آخر تیر ماه)، به فروش بیشتر از ۷۰ هزار میلیارد تومانی دست پیدا کردند. این رقم ۳۲ درصد بیشتر از فروش دوره مشابه سال ۹۸ است.
همچنین مقایسه عملکرد بین دو ماه تیر و خرداد سال جاری از آن حکایت می کند که میزان فروش تیر ماه ۱۰ درصد هم نسبت به ماه پیش از آن (خرداد)، افزایش پیدا کرد.
سرآمدان فروش
طی ماه تیر بیشترین میزان فروش از آن فولاد مبارکه بود به صورتی که فروش این شرکت به ۴، ۸۸۴ میلیارد تومان رسید.
شرکت ملی مس با فروش ۲، ۷۴۴ میلیارد تومان در رتبه دوم جای گرفت. شرکت خولاد خوزستان با فروش ۱، ۸۹۳ میلیارد تومان در جایگاه سوم، گل گهر با فروش ۱، ۴۸۷ میلیارد تومان در رتبه چهارم، و ذوب آهن اصفهان با فروش ۱، ۴۱۷ میلیارد تومان در ردیف پنجم قرار گرفت. همینطور شرکت های چادرملو با فروش ۱۰۹۹ میلیارد، فولاد کاوه جنوب با فروش ۷۴۴ میلیارد، ایرالکو با فروش ۶۹۹ میلیارد، فولاد خراسان با فروش ۶۴۷ میلیارد و فولاد هرمزگان با فروش ۶۳۸ میلیارد تومان به ترتیب در رتبه های ششم تا دهم ایستاندند.
پرفروش های چهار ماه ۹۹
در مدت چهار ماه سال ۹۹ بیشترین فروش در اختیار فولاد مبارکه با ۱۷۵۰۰ میلیارد، ملی مس با ۹۱۶۲ میلیارد و خوزستان با ۶، ۷۰۳ میلیارد تومان قرار گرفت.
پس از آن شرکت های گل گهر با ۵۵۹۴ میلیارد و ذوب آهن با ۴، ۷۱۱ میلیارد تومان قرار گرفتند. همینطور چادرملو با ۳۴۷۱ میلیارد، فولاد هرمزگان با ۲۳۰۹ میلیارد، کاوه جنوب با ۲۲۹۳ میلیارد، ایرالکو با ۱۶۸۲ میلیارد و فولاد خراسان ۱، ۶۴۹ میلیارد تومان جزو ۱۰ شرکت پرفروش مدت مورد بررسی بودند.


منبع:

1399/05/24
15:35:06
5.0 / 5
1891
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال