مجوز تولید دستگاه تشخیص سریع كووید 19 صادر شد

مجوز تولید دستگاه تشخیص سریع كووید 19 صادر شد سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مجوز تولید دستگاه تشخیص ویروس كووید ۱۹ كه با استفاده از نمونه خلط بیماران قادر به تشخیص سریع است را صادر كرد.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، دستگاه تشخیص ویروس کرونا توسط گروه نانوبیوالکترونیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران به رهبری دکتر محمد عبدالاحد ساخته شد ضمن آنکه نتایج یافته های آنها در یک مقاله معتبر بین المللی به چاپ رسید و اخیرا مجوز تولید این دستگاه از جانب سازمان غذا و دارو صادر گردیده است.
نمونه اولیه این دستگاه تولید و در بیمارستان هایی چون امام خمینی، لقمان حکیم، امام حسین و نورافشار روی بیشتر از ۶۰۰ بیمار مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج مثبتی به دست آمده است.
دریافت مجوز تولید این دستگاه مسیر را برای ادامه تجاری سازی این دستگاه ایرانی هموار می کند. به قول مخترعان این ابزار، این دستگاه تنها برای تشخیص ویروس کووید ۱۹ نیست، بلکه برای تشخیص بیماری های ریوی نظیر آسم و سل قابل استفاده می باشد. این دستگاه از راه بررسی تغییرات بوجود آمده در خلط بیمار بیماری را تشخیص می دهد ولی در حاضر برای تشخیص زودهنگام بیماری کرونا استفاده می شود.
این دستگاه برای پایش جمعی و عام مناسب می باشد تا افراد کرونایی بی علامت را مشخص نماید.
این دستگاه می تواند از گونه های اکسیژن فعال برای تشخیص بیماری های مربوط به ریه استفاده کند؛ چونکه افزایش گونه های اکسیژن فعال در خلط یکی از شاخص هایی است که می تواند نشان دهنده بیماری کرونا باشد. در بیماران کرونایی، حتی زمانی که هنوز علایم بیماری مشخص نشده است، میزان گونه های اکسیژن فعال در خلط بیمار تغییر می کند که این سنسور با استفاده از این شاخص می تواند وجود بیماری را مشخص نماید.
دلیل افزایش گونه های اکسیژن فعال در خلط را می توان به عملکرد التهابی بدن در مقابل حضور ویروس نسبت داد. همینطور فعالیتهای سلولی هم در زمان درگیری با ویروس باعث تشکیل گونه های اکسیژن فعال می شوند.
منبع:

1399/05/27
10:23:52
5.0 / 5
2458
تگهای خبر: آموزش , چاپ , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال