كاظم هژیرآزاد:

بیشتر آرامش دارم و كمتر ناسزا می شنوم

بیشتر آرامش دارم و كمتر ناسزا می شنوم آدمی به مرز هفتاد سالگی كه برسد، خوب است بنشیند و پنجاه سال قبل را با خودش مرور كند كه چه كرده و چگونه روزگار را گذرانده است.


کاظم هژیرآزاد بازیگر با سابقه تئاتر، سینما و تلویزیون با همین اعتقاد دست به قلم شد و خاطرات خودرا نوشت که مدتی است برای دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده است تا بگفته خودش، در دوران کرونایی کار مثبتی انجام داده باشد.
او در گفتگو با ایسنا از حال و هوای این روزهایش می گوید؛ درباره کناره گیری اش از کارهای صنفی، سریالی که بازی می کند و از آینده نامعلوم تئاتر در دوران کرونا.
سخنش را با لحنی طنزآمیز و این گونه آغاز می کند: مدتی است در هیات مدیره مرکز و هیات مدیره انجمن بازیگران خانه تئاتر حضور ندارم. فکر کردم عرصه را به جوانانی بسپاریم که خیلی التهاب کار صنفی دارند تا ببینند از این نمد می توانند برای خود کلاهی بسازند یا نه.
او با همان لحن طنزآمیز ادامه می دهد: از شما چه پنهان الان آرامش بیشتری دارم و کمتر ناسزا می شنوم. مشغول کارهای نصفه نیمه ام هستم، کتاب های نخوانده ام را می خوانم و بیشتر به خانواده ام می رسم.
هژیرآزاد درباره فعالیتش در تئاتر می گوید: فعلا برنامه ای برای تئاتر ندارم. وضعیت تئاتر در این دوران مبهم است. سلامت هنرمندان و تماشاگران تضمین نمی گردد. بعضی با ایثار و از خودگذشتگی، کار اجرا می کنند با رعایت فاصله و زدن ماسک و پوست کلفتی. ولی به هر حال خطرناکست. کنار هم نشستن تماشاگران هم بی خطر نیست.
او اضافه می کند: چاره ای نیست باید نکات بهداشتی را رعایت نماییم تا واکسن کرونا کشف شود. این هم فصلی از زندگی جهانیان است. ما استثنا نیستیم، اگر تعطیلی است یا بیماری و مرگ و میر برای همه است. باید کجدار و مریز بگذرانیم.
این بازیگر در ادامه از نوشتن کتاب خاطراتش خبر می دهد و امیدوار است این کتاب که این روزها در انتظار مجوز انتشار است، پس از دریافت این مجوز به چاپ برسد تا روزگار کرونایی خیلی هم بی ثمر نگذرد.
هژیر آزاد که نام «در محضر استاد» را برای کتابش انتخاب نموده است، توضیح می دهد: وقتی آدمی به مرز 70 سالگی برسد، خوب است بنشیند و 50 سال قبل را دوره کند، اینکه چه کرده، از استادان و همکاران و شاگردان خود بگوید و... من هم همه اینها را در کتابم نوشته ام، شاید به کار جوانان بیاید.
او درباره انتخاب نام کتابش هم می گوید: مدیون استادی هستم که از الف تا یای تئاتر و اصلا زندگی را به من آموخت؛ مصطفی اسکویی و دوست داشتم کتابم را به او تقدیم کنم تا هم ادای دینی باشد به این معلم که مسیر زندگی مرا به طرف تئاتر و اندیشه و تفکر هدایت کرد و هم رهنمودی باشد برای دیگر کسانی که مدیون استادان خود هستند.
هژیرآزاد که این روزها مشغول بازی در سریال «ایل دا» است، درباره این مجموعه نیز توضیح می دهد: سال قبل پس از اختتام اجرای نمایش «یک زن یک مرد»، مشغول بازی در این سریال شدم که فیلمبرداری آن حدود یک سال است در خرم آباد به طول انجامیده. البته چون در میانه کار با شیوع ویروس کرونا رو به رو شدیم، پروژه متوقف گردید و یک ماهی است که دورباره کار را از سر گرفته ایم و بازی من در چند روز آینده تمام می شود.

1399/06/18
10:18:03
5.0 / 5
2078
تگهای خبر: بازیگر , تئاتر , چاپ , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال