از معرفی فیلم های كرونایی راه یافته به جشنواره كودك تا كارگاه های آموزشی

از معرفی فیلم های كرونایی راه یافته به جشنواره كودك تا كارگاه های آموزشی سام فیلم: اسامی فیلم های پذیرفته شده در بخش «كروناروایت» سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان اعلام گردید.


به گزارش سام فیلم به نقل از ستاد اطلاع رسانی جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، اسامی ۱۴ فیلم ایرانی و ۷ فیلم خارجی پذیرفته شده در بخش «کروناروایت» سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اعلام گردید.
بر اساس این خبر، در بخش «کرونا روایت» (آثار ایرانی)، فیلم های «در خلوت شب» ساخته جواد یقموری، مهدی امینی، «دیدار» ساخته علیرضا موسی زاده و معین ناجی، «روزهای سخت کرونایی» ساخته آیه آبیار، «ستایش تا ستایش» ساخته امیر طرفیانی، «قرنطینه» ساخته کاوه معین فر، «کرونا در کمین» ساخته ریحانه تاتاری، «کرونا و کودک کار» ساخته زهرا موسوی، «ما همه با هم هستیم!» ساخته معین ناجی و علیرضا موسی زاده، «ماسک» تولید جام جم، «ملاقات آخر» ساخته محمدمهدی فکریان، «نامه ای به خدا» ساخته بهمن زنگنه، «نفس» ساخته سعیده معصومی، «نگران نباش» ساخته مانا پاک سرشت، «هیوا» ساخته علی یزدانی به نمایش درخواهند آمد.
همچنین در بخش کرونا روایت (آثار خارجی) شاهد فیلم های «برش بن» (Ben’s cut) از کرواسی، «فرار از واقعیت» (Escape reality) از فرانسه، «گیاهان» (Plants) از انگلستان، «جایی بالای کوه ها» (Somewhere over the Mountains) از ژاپن، «قهرمانان در خانه بمانید» (Stay at home Heroes) از بلغارستان، «چگونه وقت کشی کردم» (Survival kit or How I killed the time) از کرواسی و «چه روزیست» (What day is it) از اسلوونی خواهیم بود.
گفتنی است این بخش از جشنواره، با همکاری رویداد «کروناروایت» سازمان نظام پزشکی برگزار می گردد.
*************************************
همچنین عناوین کارگاه های آموزشی مجازی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در دو بخش ملی و بین الملل اعلام گردید.
«حامد سلیمان زاده» معاون مدیر بین الملل و مسئول کارگاه های آموزشی جشنواره اظهار داشت: امسال تلاش شده تا باتوجه به شرایط کرونایی و انتقال فضای آموزشی در دانشگاه ها، مراکز آموزشی و فستیوال های مختلف به بستر فضای مجازی، نگاهی ویژه به بخش کارگاه های آموزشی جشنواره داشته باشیم.
او اضافه کرد: یکی از تفاوت های بارز این دوره جشنواره با ادوار گذشته برگزاری آنلاین است که در اجرای کارگاه ها هم این تفاوت مشاهده می شود. در واقع شرایط جدید این رویداد، فرصت خوبی به وجود آورده تا ما با برگزاری مجازی کارگاه ها در دو بخش بین الملل و ملی، بتوانیم از اساتید متنوع و باسابقه تری استفاده نمائیم و در ضمن به فراگیری بیشتر کارگاه ها فکر نماییم و این امکان را داشته باشیم تا با مخاطبان گسترده تری در تعامل باشیم.
٭ چگونگی ثبت نام و استفاده از برنامه کارگاه ها
به گفته معاون مدیر بین الملل جشنواره، کارگاه های آموزشی این دوره جشنواره به صورت ضبط شده (در بخش بین الملل با زیرنویس) در پلت فرم جشنواره ارائه خواهد شد و در ادامه پرسش و پاسخ محدود با حاضران در کارگاه به صورت زنده و نیم ساعت پس از هر کارگاه بوسیله فضای اسکای روم صورت خواهد گرفت.
سلیمان زاده اظهار داشت: همه علاقه مندان می توانند ابتدا به آدرس https: //portal.icff.ir/ مراجعه کنند و بعد از ثبت نام، تمایل خودرا برای حضور در بخش کارگاه های آموزشی جشنواره سی و سوم اعلام کنند.
او با اشاره به بررسی درخواست های رسیده جهت شرکت در کارگاه ها اضافه کرد: مشخصات ثبت نام کنندگانی که علاقه مندی خودرا برای حضور در کارگاه ها اعلام نموده اند، بررسی خواهد شد و سپس، برای حضور در هر کارگاه، ۱۵ تا ۳۰ نفر از بین ثبت نام شدگان انتخاب خواهند شد.
٭ عناوین کارگاه ها
سلیمان زاده در ادامه عناوین هفت کارگاه در بخش بین الملل سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را به شرح زیر برشمرد:
۱- معرفی و شناخت عناصر فیلمنامه در سینمای کودک (فدریکا یاکوبللی، استاد فیلمنامه نویسی از ایتالیا)
۲- تکنیک ها (متدها)ی بازیگری معاصر در فیلم های کودکان و نوجوانان (آنا ردی از بازیگران تئاتر و سینمای ایتالیا)
۳- جایگاه تجربه در روایت فیلم های انیمیشن (یان جوئت از فرانسه)
۴- مفهوم شخصیت در سینمای کودک با تمرکز بر سینمای کودک قزاقستان (الکساندرا لومپووا از منتقدان مطرح قزاقستان و عضو فیپرشی)
۵- فیلم عروسکی و نحوه ارتباط آن با جهان کودکان (رامان جیت کائور از هند و لی تامسون از انگلستان)
۶- چگونه فیلم کودک خودرا به بازارهای جهانی معرفی کنیم؟ (چاندرا کی جاها از توزیع کنندگان و پخش کنندگان مطرح سینمای هند و معاون اجرایی جشنواره آسیاپاسیفیک)
۷- جایگاه ریتم در پروسه کارگردانی فیلم کودک (عبدال رمیدکا از کارگردانان سینمای کودک قزاقستان)
همچنین، عناوین کارگاه های بخش ملی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان که اساتید آن جملگی از چهره های متخصص و شناخته شده خواهند بود، عبارتند از:
۱- الگوی سفر قهرمان در سینمای کودک
۲- اصول زیبایی شناسی سینما برای نوجوانان
۳- فیلمسازی خانوادگی (بهره گیری از موضوعات روزمره برای ساخت فیلم)
۴- فیلمبرداری ارزان با دوربین های دیجیتال
۵- انتقال تجربه: طراحی صحنه و لباس در سینما
۶- تعامل سینما و بازی های ویدئویی
٭ زمان کارگاه ها
سلیمان زاده با اشاره به این که کارگاه های آموزشی امسال به شکلی طراح شده که مورد بهره برداری دانشجویان سینما، علاقه مندان و نیز فعالان حرفه ای سینما شامل کارگردانان و تهیه کنندگان قرار گیرد، زمان بندی کارگاه های بخش بین الملل در روزهای برگزاری جشنواره (از ۲۷ مهر تا ۲ آبان) را هر روز از ۱۱ بامداد (به همراه پرسش و پاسخ) و کارگاه های بخش ملی را هر روز از ساعت ۱۳ اعلام نمود.
منبع:

1399/07/09
09:10:07
5.0 / 5
1820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال