سعید اسدی در تئاتر چه مأموریت جدی دارد؟

سعید اسدی در تئاتر چه مأموریت جدی دارد؟ به گزارش سام فیلم با انتخاب سعید اسدی بعنوان مدیر دفتر انتشارات و پژوهش اداره كل هنرهای نمایشی بعد از استعفای مهرداد رایانی مخصوص، مراسم تكریم و معارفه با حضور مدیركل هنرهای نمایشی برگزار گردید و مدیر سابق تئاتر شهر كه حكم جدید گرفته است، تصریح كرد كه بحث آموزش مأموریت جدی این دفتر است.


به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مراسم تکریم و معارفه مدیر دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی با حضور قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، مهرداد رایانی مخصوص مدیر پیشین این دفتر، سعید اسدی مدیر جدید آن و بعضی از مدیران اداره کل روز شنبه ۱۹ مهرماه در دفتر مدیرکل هنرهای نمایشی برگزار گردید.
در این مراسم مهرداد رایانی مخصوص که چندی قبل به علت مشغله کاری از این سمت استعفا داد با تشکر از همکاران خود خطاب به مدیرکل هنرهای نمایشی اظهار داشت: همکاری شما در تحقق برنامه دفتر انتشارات و پژوهش را به هیچ وجه فراموش نمی کنم. تحقق درست و به قاعده سیستم اداری و تشکیلاتی از مواردی بود که سال های سال از آن دور بودیم و شما آنرا میسر کردید.
او افزود: اعتقاد دارم که حضور سعید اسدی در دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی منشاء خیر خواهد بود. امروز بسیار خوشحالم که فارغ از تمام اتفاقاتی که در این زمان در دفتر انتشارات و پژوهش رخ داد وبسایت این مجموعه را با کمک همکارانم راه اندازی کردیم تا گنجینه دفتر انتشارات ماندگار شود.
در ادامه سعید اسدی مدیر جدید دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی ضمن اشاره به سابقه دوستی و همکاری خود با رایانی مخصوص اظهار داشت: مسیر درستی در دوره مدیریت قبلی شکل گرفت که شاید تنها کاری که می شود انجام داد ادامه همین مسیر در کنار دوستانی است که همگی دارای شآن علمی و هنری هستند. امید دارم که با اشتراک مساعی و با نگاه مثبت مدیرکل هنرهای نمایشی بتوان بر بار پژوهشی این دفتر افزود و دیدگاه های تازه تری را به این مجموعه اضافه کرد.
رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی هم در این نشست ضمن تشکر از مهرداد رایانی مخصوص مشخص شدن برنامه های دفتر انتشارات و پژوهش تا آخر سال و ساختارمند شدن این مجموعه را از خصوصیت های قابل توجه دوران مدیریت رایانی دانست.
در انتها مدیرکل هنرهای نمایشی ضمن تشکر از نگاه نظام مند مهرداد رایانی مخصوص اظهار داشت: علیرغم این که سابقه همکاری من با ایشان مدت کوتاهی بود ولی انگار سال ها از یکدیگر شناخت داشتیم و به همین سبب علاقه داشتم که این همکاری ادامه پیدا کند که امیدوارم در جای دیگری این اتفاق رخ دهد.
قادر آشنا پژوهش کاربردی را نیاز امروز جامعه تئاتر دانست و اضافه کرد: در حوزه پژوهش امروز ما باید به سوال های گوناگونی که در حوزه تئاتر وجود دارد و ما تا به امروز نتوانسته ایم آنها را پیگیری نماییم، پاسخ دهیم.
او در انتها بحث آموزش را مأموریت جدی این دفتر دانست و افزود: در بحث آموزش هم باید با برنامه به دنبال این باشیم که نیاز امروز جامعه تئاتر به خصوص در استان ها چیست و جا دارد که در این امر مهم از پراکنده کاری که متاسفانه وجود دارد دوری نماییم و این می تواند یکی از برنامه های جدید دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی باشد.
در متن حکم قادر آشنا خطاب به سعید اسدی چنین آمده است: « در عرصه فعالیت هنرهای نمایشی حوزه پژوهش و انتشارات به جهت توجه به علم و دانش و نیازهای این حوزه و تولید آثار شایسته هنری بویژه ادبیات نمایشی بسیار حائز اهمیت می باشد. توجه به اندیشه و زیرساخت و بنیان های فکری، اهداف و چشم انداز روشن را در برنامه ریزی ایجاد خواهد نمود. آن چه که بعنوان مبحث مهم تئاتر شناخته شده و نیاز ضروری تئاتر کشور است. با عنایت به سرمایه فعال و موثر دانش آموختگان و نویسندگان و مولفان هنرهای نمایشی این ظرفیت بالقوه وجود دارد تا بتوان به مدد پژوهش و تحقیق و جمع آوری و نشر آثار هنرمندان علاوه بر شناخت و ترسیم وضعیت گذشته و امروز، آینده درخشان را برای هنر تئاتر رقم زد.
نظر به سابقه ارزشمند و جایگاه هنری و بنا به پیشنهاد مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی به باعث این حکم شما را بعنوان «مدیر دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی» منصوب می کنم. امیدوارم با استفاده از همکاری و مشارکت هنرمندان و پژوهشگران و توجه به نیازهای مهم و اساسی هنرهای نمایشی و در سایه پروردگار متعال در این مسئولیت ارزشمند و مهم موفق و موید باشید.»1399/07/20
14:31:17
5.0 / 5
1670
تگهای خبر: آموزش , تئاتر , سایت , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال