پاسخ یك مدیر سینمایی به چند پرسش

تصمیم گیری برای فیلمبرداری آثار برعهده ستاد كروناست

تصمیم گیری برای فیلمبرداری آثار برعهده ستاد كروناست معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی اعلام نمود: تصمیم گیری درباره روند كار پروژه هایی كه در این روزها مشغول فیلمبرداری و تولید هستند برعهده ستاد ملی مبارزه با كروناست.


به دنبال مبتلا شدن چند بازیگر به کرونا در ایام گذشته، اظهارات و نگرانی های عنوان شد که بیماری به دیگر اعضای گروه های فیلمبرداری هم منتقل شده باشد و تعداد بیشتری از هنرمندان درگیر بیماری کوید شوند. این در شرایطی است که بعضی از رعایت نشدن پروتکل ها در حین کار هم می گویند و همه این ها در کنار هم این سوال ها را به وجود آورد که در شرایط وخیم فعلی ناشی از انتشار کرونا آیا نظارتی بر پروژه های در حال تولید سینما و شبکه نمایش خانگی وجود دارد؟ و آیا وقتی اکران چندان جدی وجود ندارد، ضرورتی بر تولید، آن هم در ایام اوج کرونا هست؟
پیگیری ها نشان داد که از هیچ دستگاه و نهاد مربوطی مثل خانه سینما یا سازمان سینمایی نظارت خاصی اتفاق نمی افتد.
در اینباره سعید رجبی فروتن - معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی - به ایسنا پاسخ داد: در طبق اعلامی که اردیبهشت ماه داشتیم تولیدات سینمایی با رعایت دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا مقابل دوربین می روند و ضروریست کلیه فعالیت ها برپایه ضوابط اعلام شده ی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره واحدهای تولیدی انجام پذیرد و مسئولیت رعایت این ضوابط با تهیه کنندگان است.
او اضافه کرد: ضمن آنکه اعلام کردیم ایجاد شرایط برای رعایت دستورالعمل ها شامل موارد مربوط به رفت و آمد گروه و فاصله گذاری حین فعالیت در زمره حقوق همکاران هر پروژه است که اطمینان داریم تهیه کنندگان محترم نسبت به اجرای آنها اهتمام لازم را خواهند داشت.
رجبی فروتن همینطور اظهار داشت: در صورتیکه ضوابط مورد اشاره رعایت نشود، هر یک از همکاران می توانند مراتب را برای رسیدگی فوری به اداره کل نظارت بر تولید و یا خانه سینما اطلاع دهند تا ضمن رسیدگی، تصمیم درباره ادامه یا توقف فعالیت پروژه مورد نظر صورت پذیرد.
وی در عین حال تصریح کرد: روند تولیدات تنها توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا امکان توقف دارد و ما تابع تصمیم این ستاد هستیم.1399/07/30
22:33:15
5.0 / 5
1300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال