رقص مضراب منتشر گردید

رقص مضراب منتشر گردید به گزارش سام فیلم کتاب «رقص مضراب» به قلم سیاوش کامکار، مهیار طریحی و مصطفی مومنیان انتشار یافته است.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، این کتاب که شاملِ ۲۲ قطعه برای سنتورنوازی معاصر است در انتشارات هستان انتشار یافته است.
در معرفی این کتاب به قلم نویسندگانش آمده است: «حس زیبای یادگیری و یاددادنِ هم زمان، انگیزه اصلی انتشار این کتاب است. از روزی که باافتخار در محضرِ استاد اردوان کامکار شاگردی کردیم و شیوه سنتورنوازی معاصر را آموختیم بیشتر از یک دهه می گذرد. از آن زمان تا به امروز اشتیاقِ آموزش آن چه فراگرفته ایم در وجود ما جای گرفته و آموزش بخشی جدایی ناپذیر از فعالیتهای حرفه ای ما شده است. بعد از گذراندنِ فراز و فرودهای فراوان و همدلی هایی که در دوره آموزش پدید آمد، همینطور اجرای کنسرتهای تریو برای سنتور و همکاری در مسترکلاس های استاد کامکار، بر آن شدیم تا از آن چه اندوخته بودیم، بهره گیریم و در کنسرتهای مختلف قطعات یکدیگر را اجرا نماییم و بعد از هر اجرا، پیشنهادها و انتقادات درباره آن قطعات را با همراهی یکدیگر بررسی نماییم. این کار در فضایی دوستانه از یک سو و سخت گیری ها و نکته سنجی های استادمان، از طرفی انجام می پذیرفت. هم زمانی این دو حس و فضا، تجربه ای بی بدیل برای ما رقم زد تا علاوه بر به کارگیریِ نقدهای سازنده و تمییز نهادن بین سره و ناسره، با سلیقه آهنگ سازی یکدیگر بیش تر آشنا شویم. حاصلِ آن تجربه دل چسب، که به دست آوردنِ آن به هیچ روی آسان نبود، این مجموعه قطعات از سه آهنگ ساز به شیوه سنتورنوازی معاصر است.»
منبع:

1399/09/14
20:42:46
5.0 / 5
1535
تگهای خبر: آموزش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال