سقوط سینمای آمریكا

سقوط سینمای آمریكا به گزارش سام فیلم مهر نوشت: فروش گیشه های سینماهای آمریکا در سال ۲۰۲۰ بدترین وضعیت در ۴۰ سال گذشته را تجربه نمود و با فروش ۲.۲ میلیارد دلار در کل سال به علت بحران ویروس کرونا، کاهشی ۸۰ درصدی را ثبت نمود.سالن های سینماهای آمریکا با انتشار کرونا از اواخر مارس مجبور شدند بخش قابل توجهی از سال ۲۰۲۰ را در تعطیلی به سر برند و وقتی از ماه آگوست (مرداد) در بعضی از ایالت ها توانستند کارشان را از سر بگیرند برای ادامه حیات به سختی مبارزه کردند.
همه اینها منجر به کاهش فروش ۸۰ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ شد. این در شرایطی است که سال ۲۰۱۹ به لطف فروش فیلمهای پرفروشی چون «انتقام جویان: آخر بازی»، «شیرشاه» و «مرد عنکبوتی: دور از خانه» رکورد ۱۱.۳۹ میلیارد دلاری به جای گذاشته شده بود.
اما رکود فروش در سرتاسر جهان با شدت و حدت متفاوتی بروز کرد و در مجموع فروش جهانی با کاهشی ۷۱ درصدی در نهایت ۱۲.۴ میلیارد دلار به ثبت رسید. این در شرایطی است که سال ۲۰۱۹ گیشه جهان از ۴۲.۵ میلیارد دلار گذشته بود.
بیشترین فروش جهانی سال ۲۰۲۰ از فروش گیشه های چین بوجود آمده که در مجموع ۲.۷ میلیارد دلار فروخت و فیلم چینی «هشت صد» پرفروش ترین فیلم جهان شد و ۴۶۱ میلیون دلار فروش کرد.
۲۴۱۲۴۱


منبع:

1399/10/24
23:37:07
0.0 / 5
886
تگهای خبر: سینما , فروش , فیلم , گیشه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال