، خبرهای از تئاتر،

، خبرهای از تئاتر، برگزاری مراسم پایانی جشنواره تئاتر کوتاه کیش، خبری از یک نمایشنامه خوانی و جشنواره تئاتر مهر کاشان و.. همچون خبرهای تئاتر است.


مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش شامگاه گذشته در تالار همایش های جزیرهٔ زیبای کیش با داوری و اهدای جوایز برگزار شد.

به گزارش سام فیلم به نقل از روابط عمومی، مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش شامگاه گذشته در تالار همایش های جزیره کیش با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی سازمان مناطقه آزاد کیش با بزگداشت سامان خلیلیان کارگردان تئاتر و مدیر بخش خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی ومهتاب تبریزی"هنرمند کیش وند" برگزار شد.
در این مراسم جایزهٔ بخش طرح و ایده مکتوب که توسط بازخوان های این بخش انتخاب گردید به مهدی ملکی اهدا شد.
عباس نجاری دبیر جشنواره در ابتدای مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر کوتاه کیش، اظهار داشت: در مدت زمان کمی که در اختیار داشتیم، با تلاش شبانه روزی هیأت انتخاب14 اثر برگزیده شدند و برای اجرا در کیش از این نمایش ها دعوت کردیم و متاسفانه بخش کافه ای به سبب کووید19 به صورت نمایش فیلم برگزار گردید. مفتخرم به حضور استادان عزیزی که دعوت ما رابرای داوری پذیرفتند، سعید اسدی، آرش دادگر و نادر فلاح
نجاری در این مراسم با قدردانی از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، مدیر هنری و مسؤلان معاونت فرهنگی سازمان به جهت رویکرد هنری و فرهنگی موجود و پشتیبانی از برگزاری این گونه جشنواره ها گفت امیدواریم که تلاش هایمان برای توسعه، حمایت و تقویت جایگاه تئاتر کوتاه در جزیره کیش به مسیری روشن برسد.
در ادامه مراسم برگزیدگان این جشنواره به شرح ذیل اعلام شدند:
گروه داوران سومین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش بعد از تماشای نمایش های دو بخش تئاتر ساحلی و کافه ای آرای خویش را به ترتیب زیر اعلام نمود:
بخش ساحلی
ایده اجرا:
الف) گروه داوران برای توجه به اساطیر ایرانی در ایده پردازی با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از نمایش تیشتر و اپوش تقدیر به عمل می آورد
ب) گروه داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از ایده ی اجرایی چیدمان / اجرای نیزار تقدیر به عمل می آورد.
موسیقی:
با اهداء لوح و جایزه نقدی گروه داوران از آقای امیرحسین بلغند برای موسیقی نمایش دلیران ساحل تقدیر به عمل می آورد. طراحی فضا:
الف) با اهداء لوح و جایزه نقدی گروه داوران برای بهره گیری از عناصر اجرایی چون لباس و محیط از طراحی فضای نمایش تیشتر و اپوش تقدیر به عمل می آورد.
ب) گروه داوران با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی جهت استفاده خلاقانه از محیط و عناصر اجرا نمایش پرومتئوس را شایسته دریافت تندیس جشنواره می داند.
اجراگران:
الف) با اهداء لوح و جایزه نقدی گروه داوران از گروه اجراگران نمایش اهانت به من نامعلوم تقدیر به عمل می آورد خانم ها و آقایان ساناز روشنی، سنا میرجعفری، افشین حسنلو و شایان فیروزی
ب) گروه داوران با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی گروه اجرا گران نمایش پرومتئوس را شایسته دریافت تندیس جشنواره می داند. خانم آنا زارع و آقای علی حسینی
بازیگران:
الف) گروه داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی خویش را برای بازی در نمایش دلیران ساحل به خانم فروزان حسینی تقدیم می کند.
ب) لوح تقدیر و جایزه نقدی برای بازی در نمایش در نمایش وقتی کلاغ ها آواز می خوانند تعلق می گیرد به آقای شایان سلطانی
ج) گروه داوران دیپلم افتخار و جایزه نقدی و تندیس جشنواره را برای بازی در نمایش وقتی کلاغ ها آواز میخوانند اهدا می کند به آقای سعید سلطانی کارگردانی:
الف) لوح تقدیر و جایزه نقدی برای کارگردانی نمایش دلیران ساحل تعلق می گیرد به آقای مهدی روزبهانی
ب) برگزیده: دیپلم افتخار و جایزه نقدی و تندیس جشنواره اهداء می شود به آقای شاهین سلطانی کارگردان نمایش وقتی کلاغ ها آواز می خوانند.

جوایزبخش نمایش های کافه ای: گروه داوران بعد از تماشای فیلم نمایش های ارسالی در این بخش باآنکه آرزومنده این بود که گروه های اجرایی فرصت اجرای زنده و شرکت حضوری در جشنواره را می یافتند این امید را هم داشت که آثار با کیفیت بهتری از حیث ارزش های هنری و خلاقیت را مشاهده کند، ازاین رو با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از خانم فائزه یوسفی برای نمایش فائزه و رادمهر کشانی و خانم منیره السادات حسینی برای نمایش بن بستی که نیمه فرعی بود تقدیر به عمل می آورد.۵۰+۱ عنوان نمایشی است به نویسندگی و کارگردانی مهتاب عسکری که به رشادتهای سردار آسمانی شهید سلیمانی و ۵۰ نفر از هم رزمانش می پردازد.

به گزارش مشاور رسانه ای گروه هنری هایان، اجرا خوانی این اثر یکشنبه ۱۷ اسفند در سالن ماه حوزه هنری ساعت ۱۸ برگزار می شود.
کارگردان درباره این نمایش نوشته است: روزگاری نام مالک اشتر که به گوشم می رسید هیمنه و شکوه مردانگی اش سراسر وجودم را مشحون از غرور می کرد. و چه سرافرازانه به این شخصیت سترگ می بالیدم. آنقدر بزرگ و بی بدیل که در باورم نمی گنجید دیگری، آن هم از سرزمین خودم، در کنار خودم، با پنجاه یل بی ادعا از همین بچه های خاکی کوچه پس کوچه های خودمان به قلب سیاه دشمن بزند و بتاراند و فراری دهد و اشک شوق و امید را بر گونه های مردمان تحت ستم جاری نماید.
عواملی که این اجراخوانی را همراهی میکنند عبارتند از:
دستیار کارگردان: حمیده دهقان نیری
مدیر تولید و مشاور رسانه ای: محمدحسین عبداللهی
بازیگران:
علیرضا حنیفی، رضا حماطی، سامان قلیچ خانی، مهدی پیرزمان، حمیده دهقان نیری
میلاد باختری، فاطمه رحمان دخت
نیلوفر شاه محمدی، وحید فیروزی نژاد، روزبه جهانی، محمدحسین میرسلطانی، معصومه کبیری ارانی
ماهک خدادادی، سعید عباسی
جلال حسنی، بهنام اشرفی کیا
و با حضور افتخاری سیروس کهوری نژاد
بازیگران کودک:
نرگس اله وکیلی، فرشته بداغ آبادی، علی آذری و فاطمه نائینی
نور و صدا: حسین علی پور
طراح لباس و طراح پوستر: حمیده دهقان نیری
گریمور: مهرناز حق شناس
در خلاصه این اثر آمده است:
زمانی که اربیل تحت محاصره کامل داعش قرار میگیرد بارزانی فرمانده ی کردهای کردستان عراق در حال تسلیم شدن بود که به فکر این میفتد که با ایران یک تماس بگیرد با سردار سلیمانی که صحبت میکند سردار به او میگوید تو فقط تا فردا بامداد مقاومت کن تا من خودم را برسانم. بارزانی بازهم میگوید احتمال دارد ما سقوط نماییم. میگوید بالاخره تلاش کن یک شب شهر را نگه داری، بارزانی شهر اربیل را یک شب نگه میدارد بامداد سردار سلیمانی با پنجاه نفر از نیروهای خودش به فرودگاه اربیل میرسد و تا ظهر داعشی ها را تارومار می کند و اربیل را از دست داعش نجات میدهد و...

قدردانی «ایوب خان» از هنرمند پیشکسوت عرصه گرافیک در تئاتر شهر

گروه اجرایی نمایش «ایوب خان» به نویسندگی و کارگردانی امیردژاکام در ایام پایانی اجرای این تئاتر از مقام هنری یک هنرمند پیشکسوت عرصه گرافیک قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، گروه اجرایی نمایش «ایوب خان» که این روزها در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است، جمعه شب پانزدهم اسفند ماه در حضور تماشاگران از مقام هنری انوشیروان میرزایی از هنرمندان پیشکسوت عرصه گرافیک که طی سال های گذشته در اداره کل هنرهای نمایشی امور در ارتباط با چاپ و کارشناسی پوستر وبروشور آثار به صحنه رفته در تالار نمایشی را به عهده دارد، قدردانی کرد.
امیردژاکام در انتها اجرای نمایش ضمن قدردانی از تماشاگران برای حضور در تالار چهارسو جهت تماشای نمایش اظهار داشت: مدتی است که در گروه تئاتر «ماهان» تصمیم داشتیم تا در زمان مناسبت از جناب انوشیروان میرزایی هنرمند پیشکسوت عرصه گرافیک که سالهای زیادی در اداره کل هنرهای نمایشی همراه با گروه های نمایشی در امور در ارتباط با نظارت چاپ و موارد در رابطه با پوستر و بروشور تئاتر فعالیت می کند، قدردانی داشته باشیم. اما به سبب ماجرای کرونا و کمبود وقت، فرصتی پیش نیامد اما امروز بسیار خوشحالم که بالاخره توانستیم به سهم خود قدردان زحمات این هنرمند باشیم که باآنکه به سبب حضور در شهرستان همراهمان نیست اما بطور قطع چنین نکوداشتی برآمده از دل می تواند قدردان گوشه ای از زحمات و تلاشهای وی باشد.
وی ادامه داد: انوشیروان میرزایی همچون هنرمندانی است که طی سال های اخیر همواره به بنده و خیلی از گروه های نمایشی کمک های زیادی در حوزه پوستر و بروشور انجام می داد و من همیشه گوشه ذهنم این نکته وجود داشت که روزی بتوانم محبت های وی را با یک قدردانی در حدتوانم جبران کنم. شرایطی که امشب و در ایام پایانی اجرای نمایش «ایوب خان» در تالار چهارسو صورت گرفت و سبب شد تا بار دیگر به او بگوییم دوستش داریم و برایش آرزوی سلامت و موفقیت داریم.
نمایش «ایوب خان» به نویسندگی و کارگردانی امیردژاکام هر روز ساعت 18: 30 در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است.

آثار راه یافته به شانزدهمین جشنواره تئاتر مهر کاشان 20 اسفند اعلام می شود/ آغاز برنامه های جنبی
رئیس ستاد برگزاری شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان ازاعلام نتایج آثار پذیرفته شده در بخش های صحنه ای، کودک و نوجوان و بخش نمایشنامه نویسی تا 20 اسفند ماه اطلاع داد.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر، محمدحسین واحدیان رئیس ستاد برگزاری شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان ضمن اشاره به برگزاری جشنواره سال جاری در شرایط بحران کرونا، درباره تاخیر در اعلام اسامی آثار برگزیده در این دوره از جشنواره اظهار داشت: 10 اسفند ماه زمان اعلام آثار راه یافته به جشنواره بود اما به سبب حجم بالای آثار رسیده، مقرر شد هیات انتخاب تا 20 اسفند ماه پس از بررسی، اسامی آثار پذیرفته شده در این دوره از جشنواره را اعلام کنند.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با اشاره به اینکه در مجموع 444 اثر به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان رسیده است، اضافه کرد: این تعداد اثر، شامل ۲۰۰ اثر در بخش صحنه ای، ۴۰ اثر در بخش کودک و نوجوان و در بخش نمایشنامه نویسی هم بیشتر از ۲۰۴ اثر است.
شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به دبیری خیام وقار کاشانی با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اجرای برنامه های جنبی از 16 اسفند ماه سالجاری در کاشان آغاز و برنامه های اصلی و مراسم اختتامیه آن فروردین ماه سال 1400 برگزار می گردد.منبع:

1399/12/17
13:43:25
0.0 / 5
575
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال