رئیس سازمان سینمایی:

رفع مشکل سینماگران در ناآرامی های اخیر پیگیری می شود

رفع مشکل سینماگران در ناآرامی های اخیر پیگیری می شود به گزارش سام فیلم، رئیس سازمان سینمایی از ایجاد کمیته ای متشکل از نمایندگان سازمان، قوه قضاییه و خانه سینما برای پیگیری مشکلات پیش آمده برای بعضی از سینماگران به دنبال ناآرامی های اخیر اطلاع داد.


به گزارش سام فیلم به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، چهل و هشتمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان سینمایی با حضور محمد خزاعی - رئیس سازمان- بامداد امروز سه شنبه ۲۵ آبان ماه در محل سالن شهید آوینی سازمان سینمایی برگزار گردید.
محمد خزاعی ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی ضمن اشاره به اهمیت مقوله کتاب و کتابخوانی و نقش کتاب در رشد و ارتقای فرهنگ عمومی به نشست اخیرش با مدیران نهاد کتابخانه های عمومی کشور اشاره نمود و اظهار داشت: بهره گیری از ابزارهایی چون سینما برای تبیین و ترویج مبحث کتابخوانی حائز اهمیت می باشد و میتوان با همکاریهای متقابل از ظرفیت های مغفول مانده در این دو حوزه به نفع هم استفاده نماییم.
وی افزود: ضمن امکان قابلیت های گسترده در حوزه اقتباس برای سینما و احتیاج به گسترش حوزه تخصصی سینما در کتابخانه های عمومی میتوان از سینماگران شاخص و موثر بعنوان سفیران فرهنگ کتابخوانی کمک گرفت.
خزاعی، ضمن اشاره به گسترش فعالیتهای سینمایی حوزه استان ها و شهرستان ها خاطرنشان کرد: در این راستا، مقرر گردید در بنیاد سینمایی فارابی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و پویانمایی با هدف عرضه آسان تر و سریع تر خدمات و پاسخگویی به نیاز مخاطبان و سینماگران استانی واحد جداگانه با تمرکز بر فعالیتهای حوزه استان ها ایجاد شود.
وی افزود: این طرح در جهت سیاست های حمایتی سازمان سینمایی از ظرفیت سینمای استان ها طراحی و تعریف شده است.
رئیس سازمان سینمایی ضمن اشاره به مصوبه دیگر این شورا از تشکیل کمیته ویژه ای برای رسیدگی و پیگیری مشکلات سینماگران به دنبال ناآرامی های اخیر اطلاع داد و عنوان کرد: ناآرامی های اخیر در کشور با حواشی و مشکلاتی برای برخی از فعالان سینما همراه بوده است که در کنار پیگیری و تشکیل جلسات مختلف با مراجع و دستگاههای ذیربط در این حوزه، به منظور سرعت بخشی به روند رسیدگی به مشکلات همکاران، کمیته ای متشکل از نمایندگان سازمان سینمایی، قوه قضاییه و خانه سینما بوجود آمده و درحال پیگیری برای حل آن مشکلات است.
خزاعی ضمن قدردانی از اهتمام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پشتیبانی از حوزه سینما و پیگیری مصوبات شورایعالی سینما اظهار داشت: شایسته می دانم به سهم خود از زحمات و مساعدت های دکتر اسماعیلی قدردانی نمایم. بهرحال بخش عمده ای از روند تشکیل جلسات شورایعالی سینما و در ادامه، پیگیری مصوبات آنرا مدیون شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم و امیدوارم مصوبات شورا بتواند بخشی از چالش ها و معضلات سینما را کم کند.
او همینطور مبحث مسکن سینماگران بعنوان یکی از مهم ترین دغدغه های خانواده سینما خواند و افزود: خوشبختانه، پس از تصویب این امر در اولین نشست شورایعالی سینما همکاران بنده در سازمان سینمایی بررسی ها و تعاملاتی گسترده ای را آغاز کردند که امیدواریم شرایط برای تحقق این امر دست کم برای تعدادی از خانواده سینما مهیا شود.
چهل و هشتمین جلسه معاونین و مدیران سازمان سینمایی با حضور قادر آشنا، اصغر فارسی، حبیب ایل بیگی، علیرضا اسماعیلی، یزدان عشیری، سیدمهدی جوادی، هاشم میرزاخانی، محمد حمیدی مقدم، محمدرضا سوقندی، مهدی آذرپندار، مجید اسماعیلی، غلامرضا نجاتی، سیدصادق موسوی و لادن طاهری برگزار شد.
منبع:

1401/08/25
08:10:40
5.0 / 5
979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال