مكبث ی كه شما را به پرسش می گیرد

مكبث ی كه شما را به پرسش می گیرد سام فیلم: نمایش «مكبث» این روزها در حالی بر صحنه است كه تماشاگرش را به پرسش می گیرد.به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، این روزها نمایش «مكبث» نوشته ویلیام شكسپیر به كارگردانی معصومه رضایی در محل عمارت روبرو بر صحنه است.

اجرای نمایشنامه های شكسپیر برای هر هنرمند تئاتری وسوسه كننده است، زیرا آثار این نویسنده در هر دوره ای می توانند خویش را به شرایط زمانه نزدیك كنند.

مكبث از كوتاه ترین متن های این نمایشنامه نویس شهیر است. بن مایه این نمایش كه بر مبنای وقایع تاریخی اسكاتلند نوشته شده، مسئله قدرت، سیاست، دشمن خویی انسان و از همه مهمتر عذاب وجدان آدمی است.

موضوعی كه كارگردان این نمایش هم تلاش كرده در اثرش بر این مفهوم تكیه كند و گاه تماشاگرانش را هم به پرسش بگیرد و او را با چالش مواجه كند و با خود همراه كند.

رضایی دراین اجرا تلاش كرده است حدودا با كمترین اكسسوار و عوامل و تنها با نشانه گذاری ها نمایش خویش را جلو ببرد بدون اینكه نیازی به دكورهای پرطمطراق ببیند.

بازیگران لباس های امروزی بر تن دارند، اما راوی داستان شكسپیر هستند.

گویی نمایش قصد دارد، بگویید ذات و اثر گناه در آدمیزاد از بین رفتنی نیست و انسان امروز هم همچون انسان دوره شكسپیر مدام در معرض گناه و عذاب وجدان است.

نمایش «مكبث» با طراحی و كارگردانی معصومه رضایی هر شب ساعت ۲۰: ۳۰ در عمارت روبرو اجرا خواهد شد و تا آخر دی ماه روی صحنه خواهد بود.

بازیگران این نمایش عبارتند از: امین اسكندریان، روشنك خسروی، سعید كاظمی، لینا فلاح، عدنان سیدكاظمی، مصطفی كریمی، معصومه رضایی.


1396/10/22
22:56:07
5.0 / 5
5164
تگهای خبر: بازیگر , كارگردان , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال