اعلام اسامی نامزدهای شب بازیگر

اعلام اسامی نامزدهای شب بازیگر سام فیلم: اسامی نامزدهای شب بازیگر جشن خانه تئاتر اعلام گردید.


به گزارش سام فیلم به نقل از ایسنا، بامداد سه شنبه 11 اردیبهشت ماه نشستی با حضور چند نفر از اعضای انجمن بازیگران خانه تئاتر و بهزاد فراهانی دبیر شب بازیگر در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار و علاوه بر اعلام اسامی نامزدها، نام پیشكسوتانی كه در «شب بازیگر» مورد تقدیر قرار می گیرند، معرفی گردید.
طبق اعلام سروش طاهری؛ داوران شب بازیگر در مرحله اول ۱۶۵ اثر دیده اند كه ۳۷ نمایش به مرحله نهایی راه پیدا كردند و داوران نهایی این رویداد هم شامل بهزاد فراهانی، اصغر همت، شهرام كرمی، فریبا متخصص و فریدون محرابی هستند.
به گفته وی در بخش بازیگران مرد؛ ۱۵ نفر و در بخش بازیگران زن، ۱۰ نفر نامزد معرفی شده اند كه از این بین، هشت نفر شامل ۶ بازیگر برتر زن و مرد، یك بازیگر خردسال و یك بازیگر ویژه جایزه می گیرند.
گلاب آدینه، نسیم ادبی، مانلی حسین پور، گلچهره سجادیه، آوا شریفی، الهام شعبانی، گیتی قاسمی، ازیتا نوری وفا، ندا مقصودی و سوسن مقصودلو نامزدهای زن دریافت جایزه معرفی گشتند.
در بخش بازیگری مرد فرهاد آییش، وحید آقاپور، مرتضی اسماعیل كاشی، رضا بهبودی، اشكان خطیبی، هوتن شكیبا، خسرو شهراز، بهنام شرفی، هومن كیایی، حسین محب اهری، فرزین محدث، مجید نوروزی، مهدی وثوقی، وحید دهشكار و سیروس همتی نامزد شدند.
محمد شاكری بازیگر نوجوان نمایش «الیورتوئیست» هم در این مراسم بعنوان استعداد جوان تقدیر می گردد.

در بخش دیگری از این نشست، دبیر شب بازیگر اعلام نمود كه كبری ملكی از سنندج، سید محمد رییس زاده زیاوری كه بالای ۹۰ سال سن دارد از تئاتر گیلان تقدیر خواهند شد.
از تئاتر تهران هم محمد مطیع مورد تقدیر قرار می گیرد كه البته در اروپاست ولی هماهنگی لازم شده است.
به گفته بهزاد فراهانی؛ هنرمند دیگری كه از او تقدیر خواهد شد، فهیمه رحیم نیا (همسر بهزاد فراهانی) است كه این تقدیر با اصرار انجمن بازیگران و اینكه دیگر نوبت تقدیر از این هنرمند است، صورت خواهد گرفت.
در این نشست همینطور اعلام گردید كه در مراسم شب بازیگر؛ خانه تئاتر و صندوق هنرمندان پیشكسوت از پنج نفر جداگانه تقدیر می كنند كه این افراد شامل محمدعلی كشاورز، نصرت الله وحدت، شهلا ریاحی، پری امیر حمزه و بهزاد فراهانی می گردد.
در ادامه پرستو كرمی از اعضای انجمن بازیگران خانه تئاتر درباره اهدای جوایز سال ۹۶ اظهار داشت: در این مراسم سه بازیگر زن و سه بازیگر مرد و یك بازیگر ویژه معرفی می گردند و مراسم از ساعت ۱۷ روز شنبه (15 اردیبهشت ماه) در تالار وحدت برگزار می شود و به علت آنكه باید تا پیش از ساعت 20، سالن تخلیه و برای برنامه بعدی آماده شود زمان كمتری در اختیار دست اندركاران مراسم است و میزبانی از مدعوین از ساعت ۱۶ آغاز می گردد.
مسعود رحیم پور هم در این نشست اظهار داشت: هزینه مراسم ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شده، این در شرایطی است كه هزینه همان شب تالار وحدت ۶۰ میلیون تومان است و این رقم، با پیگیری بهزاد فراهانی حاصل شد.
او اضافه كرد: همینطور با سه موسسه بعنوان اسپانسر همراهی شده كه همكاری هایی همچون چاپ بولتن یا پذیرایی و گل آرایی را برعهده گرفتند ولی اسپانسری كه پولی در اختیار انجمن قراردهد نداشتیم و آن پنج میلیون تومان هم از جانب خانه تئاتر پرداخت شده است.
بنا بر این گزارش، یكی از نكات اشاره شده در این نشست تغییر آیین نامه برای شب بازیگر بود كه در آن با عنایت به زیاد شدن تئاترهای خصوصی تمام نمایش ها داوری نشده اند و ملاكی برای حرفه ای بودن درنظر گرفته شده است همچون اینكه عضو خانه تئاتر باشند یا شرایط عضویت را داشته باشند.
دراین راستا بهزاد فراهانی اظهار داشت: امكان اینكه سالی بیش از ۷۰۰ تئاتر دیده شود نیست چون هزینه لازم را برای آن نمی توانیم بپردازیم اما اگر مركز هنرهای نمایشی بودجه ای برای این كار بدهد، می توانیم تمام آثار را داوری نماییم.
او درباره برخی انتقاداتی كه ممكن است از جانب بازیگران شهرستان مطرح شود كه چرا كارشان داروی نمی شود؟ پاسخ داد: بهتر است، دوستان به جای اینكه تهران را بهشت برین بدانند بیشتر فعالیت كنند ولی با این حال اگر خانه تئاتر در شهرستانها راه بیفتد، اقدام خواهد شد و فكر میكنم با همراهی جدیدی كه با مدیر كل هنرهای نمایشی داریم، اتفاقات بهتری بی افتد.1397/02/11
14:35:30
5.0 / 5
4573
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سام فیلم - فیلم و سریال
samfilm.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سام فیلم محفوظ است

سام فیلم

همه چیز درباره فیلم و سریال